Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

bikaç sorum olacak

Oyunu bitirmediyseniz veya oyun sonu hakkında bilgi istemiyorsanız spoyu açmayın !

Morriganla approval 100. En son Denerime gitmeden archdemonu öldürüp kimsenin sacrifice olmaması için teklifte bulunuyor ya,

1- Teklifi kabul etmezsek ne oluyor ?
2- Teklifi kabul etmeyip Allistara yaptırabiliyormuyuz ?
3- Leliana ile aşk yaşarsak oda da yine morrigan olup aynı teklifi mi sunuyor ? Yoksa Leliana mı sunuyor teklifi ?

Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

Abi yani büyücülükten hiç keyif almadım açıkcası nerde o DND büyüleri Baldurs Gatedeki gibi. Şöle level atladıkça büyüler imbalaşiodu böle disintegrateler finger of deathler power word killer, time stoplar harbi mageler mage gibi kapışıodu

bunda level atliosun stat artıorsun onun dışında bakiosun, çoğu yerin 4. seviyesine gelmişsin, sonra e bari bunu aliim modunda ability aliosun. Level atladıkça daha değişik dallara devam ediosun ilerlemiosun ynai. O bakımdan hiç memnun kalmadım büyü sisteminden.

büyü sistemini ben de sevemedim. yetersiz olmuş.

burdaki area damage büyüleri çok sıkıntı yarattı bende. bg2'de düşman olduğunu bildiğim yerlere 2-3 area damage büyüsü atardım, ordaki herkesin canı azalırdı öyle dalardım.
bunda area damage büyüleri hiç bir halta yaramıyor. büyüyü atmak için 10 saat cast etmen gerekiyor, bu sırada atacağın adam 30 kez yer değiştirmiş oluyor zaten. bi de bunu atabilmen için açıkta durman gerekiyor ki okçuların sağanak yağmuru altına çıkmak zorunda kalıyorsun, gelen her ok %20-25 canını götürdüğü için de sen daha büyüyü cast etmeden pat diye yerde buluyorsun kendini.
bu kadar riskli area damage'lerin efektif olmasını bekliyorsun ama yok. hiç bir halta yaramıyorlar. 5-5-5-5 diye damage verdiğini görünce gülme krizine giresim geliyor. daha da güzeli easy üstünde oynadığın zaman kendi adamlarına da zarar veriyor büyün.

low level büyüler üst level area büyülerine göre daha efektif aslında. sırf direct damage büyüsü alıcaksın. paso tek büyüyü spamlama olayı yok, wow gibi mmorpg'lerden cooldown getirmişler.
yani bg2'deki gibi magic missile veya fireball doldurup spamlama imkanın yok, illa değişik dd büyüleri kullanacaksın.
spam yapabilmek için arcane, ice, fire, lightning, death alanlarından dd büyüleri alacaksın bu yüzden. 5 tanesini yanyana diziyorsun, oldukça faydalı oluyor. hele willpower'a abanırsan mage olarak süper efektif takılıyorsun, bol mana şart.

aslında güzel tier 4 büyüleri de var. şu crushing prison'u çok sevdim mesela. ona benzer bir hex büyüsü de var. rakibe sürekli damage veriyor. özellikle boss kavgalarında yararlı oluyor.

respec modunu kullanıp area damage'lerin hepsini sileceğim bugün.
Sosyal ağlarda paylaş

guden said:

yardımlar son savaşta yollıcakları adam sayısını ve seviyelerini belirliyor.

değerli taşlar, vazo vs.. satmak için, garnet 1 quest için lazım oluyor.

abo iyiymiş bu.

kampta ilk kez bunları görene kadar gereksiz eşyaları yere atıyordum ben de ama kampı gördükten sonra pişman oldum biraz.

şunu merak ettim, acaba tüm shoplardaki rünleri gemleri satın alıp toplamamızın bir yararı var mı yoksa yaratık öldürürken çıkan lootlar yeter de artar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Wynn hakkında

Wynn karısı ne zaman kampa dönsem bana küfredip grubu terkediyor. İlişkimizin boyutunu 20'ye çıkardım hala aynı. Cadaloz yüzünden ne Morrigan'la sevişebiliyorum ne de silahlara gem takabiliyor.

Nedir bunun çözümü?

Büyük ihtimalle ashes görevinde kötü yolu seçtin. O zaman fıttırıyor. Öldürmek zorunda kaldım ben sdf.

Sosyal ağlarda paylaş

evlenme

bunları evlendirmek imkansız galiba, en son konuşmamızda kıza babanı öldürücem dedim oda haklısın hebele höbölö dedi landsmeette direk sattı babasına katıldı, sonra neden anlamadım çoğunluk benden yana olsa bile ortam karıştı. bi önceki oyunumda babana ne yapıcağımı bilmiyorum demiştim son konuşmada kız başta benim tarafımdaydı duel i kazandıktan sonra öldürmeye karar verince yine sattı. yok mu şunları evlendirmenin bir yolu :(

Sosyal ağlarda paylaş

golemin bi aura modu var o çok güzel, savaşamıyor ama partiye bonuslar veriyor, bunun yanına spirit healerın benzer son level büyüsünü de ekleyince kapalı alanlarda ölmek imkansız gibi.
bazen ben rogueumla kaptırıp tek alıyorum 4-5 kişilik grupları stealth sağolsun eheh mageler ne olduğunu bile anlamıyor :p

bioware bu dünyayı mmo ya çevirebilir bence ilerde, zaten ona uygun yaratılmış gibi herşey. oyunun geçtiği ferelden, o dünyanın sadece bir parçası zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

burdaki area damage büyüleri çok sıkıntı yarattı bende. bg2'de düşman olduğunu bildiğim yerlere 2-3 area damage büyüsü atardım, ordaki herkesin canı azalırdı öyle dalardım.
bunda area damage büyüleri hiç bir halta yaramıyor. büyüyü atmak için 10 saat cast etmen gerekiyor, bu sırada atacağın adam 30 kez yer değiştirmiş oluyor zaten. bi de bunu atabilmen için açıkta durman gerekiyor ki okçuların sağanak yağmuru altına çıkmak zorunda kalıyorsun, gelen her ok %20-25 canını götürdüğü için de sen daha büyüyü cast etmeden pat diye yerde buluyorsun kendini.

Combo 1 = Earthquake + Grease + Fireball + Inferno + Fire Resist'e abanılmış parti (hint: dragonscale/drakescale). Adamlar yerden kalkamıyor sen infernoyu yapana kadar.

Combo 2 = Blizzard (adamları yavaslatıyor) + Tempest = Storm of the Century

Combo 3 = Cone of Cold + Blizzard + Tempest + Chain Lightning, ya da karışımı işte.

Önce durdur sonra vur, çok basit. Tankına da kullanacağın area büyülerine karşı ya da genel spell resist ver rahatla.

Alan büyülerine abanacaksan yüksek magic/spellpower öneririm, benim infernolarım en son 28-28-28 koyuyordu bikaç saniyede bir. Zilyon tane adam olan yerlerin hepsini güle oynaya geçtim bu taktiklerle.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...