Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

Abi Bone'a aynen katılıyorum. O kadar çok gereksiz kavgaya giriyosun ki. Bi de questler sakız gibi uzatılmış.

dalish

Mesela elfler git bi werewolf var onu kes diyo di mi. Basit bi şey yani, bi tane werewolf kesceksin.
Giriyosun ormana, arıyosun arıyosun, en sonunda geçilemez bi engel buluyosun. Engeli nasıl kaldıracağını ararken bi hermit buluyosun. Hermit diyo git bana şu odunu getir diyo. Gidiyosun o odunun sahibi olan enti bulup kesmeye, bu sefer ent diyo ki, hermit benden bi şey çaldı onu getir yardım ediim. Tekrar hermite gidiyosun, hermitin çaldığı eşyayı alıyosun, hermiti kesiyosun, ente gidip veriyosun, yol açılıyo, yoldan geçiyosun, bi harabe buluyosun, harabenin içini dolaşıp 124589712 tane undead kesiyosun ki bunlar oyunun başında karşına çıkanlardan farksız, en sonunda bi kapı buluyosun werewolfların oraya giden ama kilitli. Kapının etrafından dolaşiim diyosun, ufak bi ejderhayla kapışıyosun, uzun bi yolu teptikten sonra werewolfa bi ulaşıyosun, meğer lady of the forestmış. Git şu elfi bana getir curse'ü kaldırsın, o yaptı diyo. Gidip adamı getiriyosun, adam diyo ben bunu kesecem, onu zor bela ikna ediyosun, sonra hem lady hem adam kendilerini feda edip curse'ü kaldırıyolar. Kimse ölmesin diye bu yolu seçtin, ama bu sefer ikisi de öldü ve kesen de sen değilsin. Lol.

Ufacık bi şey için elli saat kasınca çok soğuyorum oyundan. Yarım saatten fazla oynayamıyorum oyunu.

Ozrammar hakkında soru

Bu arada Ozrammar'dayım, şimdiye kadar hep Harrowment'ı destekledim. Branka'yı kurtarma yolundayım. Ama /v/'de adamın biri spoiler verd,: Branka'yı bırakıp, Bhelen'i desteklemek dorflar için en iyi sonucu veriyomuş.
Bu saatten sonra yolumu değiştirmem mümkün mü? Hadi Branka'yı bırakırım da, desteğimi Bhelen'e verebilir miyim ki?

Sosyal ağlarda paylaş

ai cidden çileden çıkartıyor kendi haline bırakırsanız. baldurcu adam hepsini tek tek kontrol eder ama problem değil

yanlız yılların sonunda bioware bişey öğrendiyse o da pathfindingdir herhalde. sonunda adam gibi pf li bir oyun çıkardılar. oyun boyunca bir kere pf problemi çekmedim <3
Sosyal ağlarda paylaş

değiştirme şöyle, istediğini yap arada, bi ona bi buna destek ver sorun değil, hatta git anvil of void'u da bitir öldür kes yoket ne branka kalsın ne caridin, geliyosun konseye, diyosun ki ben şunu seçtim, yok ben bunu seçtim, aynen de oluyo çünkü elinde paragon crafted bi crown var :p

yani sonuçta en son sana sordukları için ikisinden birini seçebiliyosun son anda ve kabul de görüyo millet aaa vaaa derken

ben ne yaptım mesela

önce bhelenci oldum adamı elime bi kağıt tutuşturdu harrowmont şöle ipne böle puşt diye, araştırdım kağıt fake, harrowmontu desteklemeye başladım deep roadsa onun verdiği görevle girdim, gittim temizledim önce save edip brankayı kestim sonra geri dönüp cardini kestim baktım değişen bişe yok döndüm brankanın kesilmiş saveine dönüp devam ettim, konseye gittim sorduları H mi B mi diye, ikisini de seçebildim, Bheleni seçince harrowmont kuyruğunu kıstırıp ağam paşam dedi bhelene, bhelen bunu tutuklatmaya kalktı yapma etme bölünme deil birleşme lazım bize dedim ok kralsın dedi... döndüm harrowmontu kral yaptım bakalım ne olacak diye (halbuki ben oraya zaten harrowmontçu olarak gitmiştim, demedi adam niye döneklik ediyosun gibi bişe) neyse bu sefer bhelen adamlarıyla saldırdı kellesini koparttım orda falan filan...

yani netice ne seçerseniz seçin sonunda kararı size veriyo ve kimsenin gıkı çıkmıyo

ha aradaki questler var işte her ikisinin de verdiği, sen tarafını belirleyip deep roadsa girdikten sonra zaten seçmediğin tarafın questi gidiyo ona yapacak bişe yok, her ikisini de yapamıyosunuz yani ama sonuçtaki seçim hakkını etkilemiyo
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Ufacık bi şey için elli saat kasınca çok soğuyorum oyundan. Yarım saatten fazla oynayamıyorum oyunu.

Oynamayın abi o zaman rpg fln gidin sadece hacknslash oynayın. Ne olucak ne bekliyosun ki gidip direk zırh mırh alıp darkspawn lamı savaşçan tabiki öyle uzatmalı olucak bişeye tam ulaştım derken bişey çıkıcak görev uzıycak hikaye gelişcek. Hikaye olsa uzatmışlar dersiniz olmasa direk görevi yapsan atlaya atlaya gitsen hikaye yok dersiniz sonra rpg oyununda combata ve büyülere okadar takılırsınız ya bu oyunun amacı hikayeyi ince ince ve renklendirerek işlemek npclerle iletişim sağlıyarak ve film tadında etkileşimli bi oyun yaşatmak sen mobu dondurup kessen nolucak stunlasan kessen nolucak normal kessen nolucak onlar ara detaylar. Ha tabi daha iyi yapılabilirdi ama komik komik şeyleride eleştirmeyin artık adamlar 10 numara rpg oyunu yapmış bişeye bi katkınız oturup önünüze konan hazır pastayı yiyosunuz bide yok içinden efendim 1 tane vişne çekirdeği çıktı.
Anlamıyorum yani bu kadar nankör olunurmu hakkınıda yemeyin şu oyunun artık fan boy flnda değilim oturdum oynadım zevkini aldım hiçte göze batan büyük bi kusur göremedim biraz yıkıcı değil yapıcı veya haklı eleştiri yapın. Bide bu eleştirileri yapanların acaba 100 de kaçı orjinal oyun almışta bukadar basit şeyleri olumsuz eleştiri yapabiliyor sözüm meclisten dışarı ...
Sosyal ağlarda paylaş

crow görevlerini veren master ignacio'nun son görevini de yaptım, antivaya gelirsen görüşürüz senin gibi adamlar az bulunur falan dedi bi güzel yaladı

seçeneklerde öldürme imkanı da çıkınca zaten zevrandan dolayı kıldım bunlara, daldım öldürdüm ben bu amcayı, baya da bi boss yani aslında ama üstünden ekmek pıçaa çıktı sadece

demem o ki bunu öldürmemin bi zararı var mıdır ilerisi için? webde bulamadım da hiçbir yerde, yoksa ölü kalsın dicem de
Sosyal ağlarda paylaş

bu diyaloglar için can sıkıntısı vurduğu bi anda herşeyi bırakıp bunları değişik kombinasyonlarda guruba alıp dolaştırmak mı lazım?

ben fiks aynı elemanlarla takıldığım için artık pek konuşmuyolar da...

bi de galiba bazı yerler var bunların dilinin açıldığı, benim farkettiğim brecilian kampının girişindeki yolda sürekli konuşuyolar, orzammarda proving groundsa giden köprüde konuşuyolar, başka var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

circle of magi'de zemin katta vendorun oradan geçtikten sonra, wade ustanın mekanında da konuşuyorlar. sabit yerler var konuştukları. ama ileri geri gidip tekrar konuşturamıyorsun, zone değiştirip üstüne birşeyler yapmak gerekiyor. o zaman bile bazen konuşmuyorlar. uğraşasım gelmedi doğrusu o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

ali ve secret companion :p

yaw bu loghaine i affedince ali kesin gidio di mi? adam seçme ekranında da zaten alinin yerine gelmiş bu hıyar, bütün elemanları birden tutmanın bir yolu yok herhalde?

bikaç saattir farklı şekilde bitirmeye çalışıyorum da landsmeeti, aliyi kral yaptım, hatunu kraliçe yaptım, ikisini evlendirmeyi bi türlü başaramadım, gitmeden önce de ikisiyle de konuşup razı ediyorum ama...hatta hatunla benim male karakteri evlendircem onun seçeneği bile çıkmıyo :p oghren olsa bağlardı kesin de

ha bi de eğer oylamayı anoranın da desteğiyle kazansak bile loghaine ile aliyi dövüştürünce kesin kelleyi uçuruyo ali, seçenek vermiyo, ama ali yerine ben mage karakterimle daldım kesince affedebiliyosun bu sefer de anora ile ali evlenmiyo

hay kafam girsin cadı-zenci-beyaz herkesi yatağa attık şimdi de milleti birbirine yapmaya çalışıyoruz lol

Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose said:

yaw bu loghaine i affedince ali kesin gidio di mi? adam seçme ekranında da zaten alinin yerine gelmiş bu hıyar, bütün elemanları birden tutmanın bir yolu yok herhalde?

bikaç saattir farklı şekilde bitirmeye çalışıyorum da landsmeeti, aliyi kral yaptım, hatunu kraliçe yaptım, ikisini evlendirmeyi bi türlü başaramadım, gitmeden önce de ikisiyle de konuşup razı ediyorum ama...hatta hatunla benim male karakteri evlendircem onun seçeneği bile çıkmıyo :p oghren olsa bağlardı kesin de

ha bi de eğer oylamayı anoranın da desteğiyle kazansak bile loghaine ile aliyi dövüştürünce kesin kelleyi uçuruyo ali, seçenek vermiyo, ama ali yerine ben mage karakterimle daldım kesince affedebiliyosun bu sefer de anora ile ali evlenmiyo

hay kafam girsin cadı-zenci-beyaz herkesi yatağa attık şimdi de milleti birbirine yapmaya çalışıyoruz lol

spoiler

landsmeet'ten önce hem anora'yla hem alistair'la konuşarak evlenmeye ikna edersen evlendirebiliyorsun orda. ama loghain'i ali'nin öldürmemiş olması lazım, yoksa anora "ben babamın katiliyle evlenmem" diyor. ben ikisini evlendirdiydim ilk oynayışımda. :p

Sosyal ağlarda paylaş

solidhammer said:

Kojiroh said:

Oynamayın abi o zaman rpg fln gidin sadece hacknslash oynayın. Ne olucak ne bekliyosun ki gidip direk zırh mırh alıp darkspawn lamı savaşçan tabiki öyle uzatmalı olucak bişeye tam ulaştım derken bişey çıkıcak görev uzıycak hikaye gelişcek. Hikaye olsa uzatmışlar dersiniz olmasa direk görevi yapsan atlaya atlaya gitsen hikaye yok dersiniz sonra rpg oyununda combata ve büyülere okadar takılırsınız ya bu oyunun amacı hikayeyi ince ince ve renklendirerek işlemek npclerle iletişim sağlıyarak ve film tadında etkileşimli bi oyun yaşatmak sen mobu dondurup kessen nolucak stunlasan kessen nolucak normal kessen nolucak onlar ara detaylar. Ha tabi daha iyi yapılabilirdi ama komik komik şeyleride eleştirmeyin artık adamlar 10 numara rpg oyunu yapmış bişeye bi katkınız oturup önünüze konan hazır pastayı yiyosunuz bide yok içinden efendim 1 tane vişne çekirdeği çıktı.
Anlamıyorum yani bu kadar nankör olunurmu hakkınıda yemeyin şu oyunun artık fan boy flnda değilim oturdum oynadım zevkini aldım hiçte göze batan büyük bi kusur göremedim biraz yıkıcı değil yapıcı veya haklı eleştiri yapın. Bide bu eleştirileri yapanların acaba 100 de kaçı orjinal oyun almışta bukadar basit şeyleri olumsuz eleştiri yapabiliyor sözüm meclisten dışarı ...

sen rpg oynamamissin galiba ondan konusuyorsun
git bi planescape oyna
bi baldurs gate oyna ne demek istedigimizi anlarsin
evet obliviona gore cok daha detayli bi rpg
ama planescapedeki senaryonun 1/10u bile olamaz

basindan beri belli bi dragon war onu kescez
4 tane ana gorev 4 tane yan gorev linei war

insanlari ekle
dwarflari ekle
elfleri ekle
mageleri ekle
ordna diye

yan gorevlerde

kilisi
assasinler
mercenaryler
mageler

bu kadar

evet basarili bi rpg ama
5 milyonuncu hurlocu kesince
ulan hurloc deilde
zipzop olsaydida bi olayi olsaydi diyosun

cunku kopekde overwhelm atiyo
spiderda overwhelm atiyo

3 5 tane boss disidna cok farkli bisi atan yok
buyu yada vurus olarak
ayni moblar
ayni goruntuler

ayni seyi 1000 defa yapiyosun
persuade 4 war bende gidiyorum diyorum ki
siktirin gidin daalin lan
10 tane thug war orda
45 xpden 450 xp eder
kazancim ne oluyo sifir

oyundaki en buyuk deisiklik anvli kurtarip kurtarmamak stone giantlar guzel oluyo son ksimda cunku aoeleri felan war
onun disinda naparsan yap ayni sonuc ayni moblar

demiyorum ki senaryo kotu
hayir kotu deil
ama cok ahim sahimda bi olay yok
3 5 tane entresan npc olayi disinda
Sosyal ağlarda paylaş

Monthius said:

BlackRose said:

spoiler

landsmeet'ten önce hem anora'yla hem alistair'la konuşarak evlenmeye ikna edersen evlendirebiliyorsun orda. ama loghain'i ali'nin öldürmemiş olması lazım, yoksa anora "ben babamın katiliyle evlenmem" diyor. ben ikisini evlendirdiydim ilk oynayışımda. :p

ee ben de onu diyorum zaten, ikisiyle de landsmeet öncesi konuştum ve ok dediler ama landsmeette champion olarak aliyi seçersem illa ki kesiyor herifi, böylece de evlenmeleri mümkün olmuyor

şeyi denemedim, ikisiyle de konuştuktan sonra champion olarak aliyi değil de kendimi önerip dövsem loghaine'i ne olacak? yani adamı serbest bırakamıyosun ali gidiyo, ben kessem alinin kesmesinden farkı olacak mı yani anora babamı kestin ama olsun ben aliye vercem diyo mu o zaman işte onu bi deniyim ben :p

Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ha bu arada ser caulthrien'e iyi ki karşı gelmemişim, landsmeet öncesi karşılaştım gene. persuadatron açmış gibi geziyorum zaten.

hoca o hatunu kesmemiş olmanın ve landsmeet öncesi karşılaşmanın sana getirisi oldu mu peki? okudum ben de bi yerde persuade ile atlatabiliyosun falan diye ama atlatsak ne oluyo orda kessek kaleden kaçarken kestiğime göre ne değişiyo ki?

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...