Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gunluk

CusTodeM

Öne çıkan mesajlar

aquila said:

pff ben de hiçbişey yapmıyorum, akşama kadar oturuyoz, çay may.

ben ilk bi kaç gün boştum, hesabım açılmadığından bilgisayarım bağlanamamıştı. ama bugün öğle yemeğine çıkmaya bile fırsatım olmadı, 9-14 arası masama bile oturamadım ama ortam olsun, muhabbet olsun, yaptığım iş olsun, toplantılar-eğitimler olsun gayet memnunum..
Sosyal ağlarda paylaş

tarihten nefret ediyorum.. ben yazsam daha eğlenceli olabilirdi gerçi..
said:

teriyakiperver halk fırkası

teriyakiperver halk fırkası; türkiyenin ilk gurme topluluklarından birisidir.. vedat milorun dedesi hacı ömer milor ve mehmet yaşinin dedesi, damak çatlatan kamilsan tarafından kurulmuştur.. kamil ustanın 1870li yıllarda ikinci abdülhamit döneminde osmanlıyı ziyarete gelen seiki savaş gemisi ile caponyaya gittiğinde öğrendiği capon ve uzakdoğu mutfağının lezzeti ile osmanlı mutfağını harmanlaması üzerine kendisine capon devlet yemek nişanı oalrak bi tutam maydonoz hedaye edilmişti. o da başarısını kutlamak için ertuğrul fırkateyninden bi önceki gemi ile ülkeye dönmüş ve o sırada fransa'da yemek yemekten yeni dönmüş hacı ömer milor'la limanda tanışıp kaynaşmıştır..

her ne kadar emine beder kitabında teriyakiperver halk fırkasını "türk lezzetine düşman" olarak tanımlasa da aslında karışım mutfağını dünyada ilk ortaya çıkartanlardandır..

tabii tarihsel gerçekler barındırmadığında tarih olmuyor sanırım.. damn!

yine de tarihten nefret ediyorum.. okudum ve hiçbişi hatırlamıyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...