Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gunluk

CusTodeM

Öne çıkan mesajlar

Günlük insanlar ne garip, çözdükleri sandıkları hayatta ufacık ayrıntıları atlıyolar ve mutlu olmayı tepiyolar. Onlar için mutluluk bir meta, bir ütopya. Gerçek mutluluğun olmadığını düşünmek için uğraşıp durmak, ona harcanan enerji veya "mutsuzluğun mutluluğunu" yakalamaya çalışmak ne boş bir eylem halbuki. Soludukları havada kendileri için özel bişey bulamamak, hayatın bireye verdiği değeri hafife alıp "gereksiz" olduğunu düşünmek de nasıl bi malubiyettir. Savaşmak gerek günlük! Hayatı elde etmek için savaşmak gerek, kan gövdeyi götürmeli, geceler gündüzleri kovalamalı, yağmurlar sellere varmalı ki kabuklar çatlasın, zincirler kırılsın. O zaman belki sabah doğan güneşin yüzüne vuran ışığıyla kamaşan gözlerinde hissedebilirsin hayatı?!
Sosyal ağlarda paylaş

günlerim gitgite tekdüzeleşmeye balşadı. hayatta farkında olmadığın için eline geçen fırsatları değerlendirememek ve sonra o fırsatları farkedince keşke... diyip arkasından koşmaktan bitkin düşmüş durumdayım. bu benim beceriksizliğimden mi kaynaklanıyor yoksa kaderin bana oynadığı bir oyun mu henüz kestirebilmiş değilim. acaba empati yaptığımı zannedip aslında empati kuramıyor muyum? çünkü karşımdaki insanlar isteklerini anlatmak için sürekli çaba sarfediyorlar fakat ben onların istediklerini anla(ya)mayip beklentilerine karşılık veremiyorum böylece hem onlar mutsuz oluyor hem de ben. çünkü dostlarım yada sevdiklerimin mutsuz olmasının faturasını kendime kesiyorum bu sayede kendim de mutsuz olmuş oluyorum.

senelik iznimi kullanma zamanımın geldiğini düşünüyorum ve kafa dinlemek istiyorum. son 1 yılda yaşadıklarımı önce kendi akıl süzgecimden geçirip muhasebesini yapmam daha sonra da dost ve arkadaşlarımla paylaşmam gerek. çünkü biliyorum ki mutluluklar paylaştıkça çoğalır dertler ve sorunlar paylaştıkça azalır.

şimdilik yazacaklarım bu kadar umarım bir dahaki sefere sorunlarımdan arınmış ve bu yazdıklarımı tebessüm ile okuyor olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...