Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[istek] Kilo alma tutosu lütfen

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

ben de kilo alamam. 98'de aldığım -ve nasılsa ne yırtılan ne de rengi atan- pantolonu giyebiliyorum halen. öyle bi yerde takıldım. ne kilo alıyorum fazla ne de verebiliyorum. onca senedir max 3kg aşağı yukarı gider gelirim.

her neyse lafım "ÇOK YÖYCEN HACOOO!" dallamalarına

yapıldı mı o geyik bilmiyorum ama malsınız olm bariz. ÇOK YAAALU YÖYCEN KÖBOB GÖTÖRCOOON olayının istenilen sonuca eriştirmeyeceğini düşünemeyecek her insan maldır, su katılmamış ama yağ katılmış salaktır. bak şimdiden diyeyim onu.

ulan yüksek tansiyonu var, kalp rahatsızlığı var. di mi? zaten herkes bu işten anlasa doktora ne gerek var?

her neyse her daim doktora gitmekte fayda var..

YAAALUU YÖYCEN OLM! manyaklarına da lafım var;
DEFOLUN OLM!

ohah! :D du lan baktım.. köbop yeycaaan denmese bile denmiş ucundan. alınmayın lan üstünüze. ben o salakça geyik yapılmaz sandıydım.

her neyse, nasıl kilo verme olayı bana garip geliyorsa ya da bir insanın 100kg'den fazla olması imkansızı başarmak gibi geliyorsa kilo almak da aynı şekilde çoook zor bişi. onu diyeyim sadece. bana yükle yemeği, tansiyon yaparım, kalp sorunu yaşarım ama yine kilo almam. bünye farklı çünkü, çocukluktan edinilen beslenme alışkanlıkları da daha doğrudur tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

Arkadaşlar kilo alamıyorum. Yok yani olmuyor.
1.80 boy
65 kilo

öküz gibi yiyorum. efendime sölim uyku sorunum var kronik. naaparsam yapim pek uyuyamıyorum. sigara kullanıyorum 1 paket günde.

nası kilo alınır yardım edin lütfen.

metabolizmalarımızın aynı oldugunu varsayarak tavsiyem vucut calısmaya basla fazladan yemene de gerek kalmayacak 1 ayda en az 3-4kg alacaksın.sigarayı bırakman da istahının acılmasında faydalı olacaktır.uykunun bence cok onemi yok en azından gelisme cagından sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

kilo almak daha kolay evet.
eğer kalorisi yüksek yemekler yersen,yatmadan önce yemek yersen gayet alabilirsin.
mesela soda çok içiyorsan onun yerine meyve suyu iç.
besin takviyesi al.
balık yağı şahane kilo yapar.
gün içinde fırsat buldukça atıştır mesela,zaten yemek yedikçe mide büyüyor.
en önemlisi karbonhidrat tüketimini arttırmalısın.

tabi diyetisyen kontrolünde daha hızlı ve sağlıklı alırsınız.o yüzden diyetisyene gitmenizi öneririm.

keşke benim de kilo alma sorunum olsa yesem yesem doymasam hatta 2.midem olsa en büyük isteğim sdsf
Sosyal ağlarda paylaş

dasaa'nın dediği, ipini koparıp sağlıksız beslenmek, fazla değil.

yani sen 100 gram tavuk göğsü yiyosundur, onu 300 yapman lazımdır almak için. ya da ne bilim. kahvaltıda 2 dilim fazla ekmek yersin, peynirin domatesin yanına bal reçel eklersin falan filan da ipini koparıp hobarey gelsin burgerler gitsin künefeler dersen vücut laçka olur. belki şimdi çıkmaz ama 10-15 sene tansiyon, kolestrol uç verir. yazık olur bünyeye.
Sosyal ağlarda paylaş

fazla kaloriyle kilo alınmaz, daha fazla tuvalate gidersin, tırmnacak düz duvar ararsın vs.
sporla kas gelişimi sağlayıp vücudu proteine doyurmak, tabi iskelet sisteminin de bir sınırı var
sonra vucut bu fazla tempoyu ne kadar kaldırabilir, yorar insanı
yağ da kararınca olsun
metabolizma harcama eğilimdeyse, hızlıysa en mantıklısı protein ağırlıklı beslenip hayata tutunmak
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

kilo almak daha kolay evet.
eğer kalorisi yüksek yemekler yersen,yatmadan önce yemek yersen gayet alabilirsin.
mesela soda çok içiyorsan onun yerine meyve suyu iç.
besin takviyesi al.
balık yağı şahane kilo yapar.
gün içinde fırsat buldukça atıştır mesela,zaten yemek yedikçe mide büyüyor.
en önemlisi karbonhidrat tüketimini arttırmalısın.

tabi diyetisyen kontrolünde daha hızlı ve sağlıklı alırsınız.o yüzden diyetisyene gitmenizi öneririm.

keşke benim de kilo alma sorunum olsa yesem yesem doymasam hatta 2.midem olsa en büyük isteğim sdsf

dediklerinin hiçbiri kilo almayı kolaylaştırıcı şeyler değil.

her dakka bişi yerim nerdeyse. fındık fıstık, çikolata , abur cubur vs. üstüne normal yemek de yerim. hatta evden yemek yiyip çıktıktan sonra canım ceker dısardan alırım bir de bişi.

emin ol kalorisi yeterince yüksek şey yiyorum. gene de alamıyorum.

ve kilo almak daha zor evet..daha uzun sürede alıyorsun mesela.

2 haftada dietisyenin verdiği diet ile 250gr aldım.

işin garibi gayet sağlıklıyım da. testler vs normal. cok az hastalanırım filan.

neyse sadece şu kilo almak çok kolay yaauw triplerine girmeyiniz plz. kıl oluyorum bunlara

edit: balık yağı veya diğer takviyeler etki eder tabiki ama normal yollardan sayılmıyor pek.
Sosyal ağlarda paylaş

hemen yazayım engin tecrübelerimi kilo alma konusunda.Bendeniz üniversiteye 53 kilo başlayıp 75 kilo olarak bitirmiş biri olarak söyleyebilirim ki ööle kafanıza göre çok yiyerek kilo alınmaz, alınır da göt göbek yağ olarak alınır onu da aman aman sakın.

Şimdi senin yapacağın şey bir kere spor yapmak ağırlık çalış biraz,salona gidemiyorsan temel hareketleri 2 dambul kullanarak evde de yapabilirsin.

Squat
deadlift
omuzpres
benchpress(veya şınav ağırlıkla)
barfiks(ve türevleri geniş tutuş ters tutuş)

bu hareketler en temel kuvvet ve kilo yapıcı hareketler.Yediklerinde de ööle çok çok yeme şimdi yediğinin üstüne günde 1-2 bardak yağsız süt 2 yumurta beyazı biraz çerez(badem ceviz fındık gibi) ekle o kadar.abur cubur yiyosan kes onun yerine meyveye aban çanta taşımaktaysan yanında gezsin sürekli elma muz tarzı taşınabilecek meyveler.

Haa bunları yapamam diyossan boşver kilo almayı yağsız,kassız kuvvetsiz bir vücut yağlı ama sağlıksız bir vücuttan kat kat iyidir.Sadece çok yiyerek anca yağlanırsın
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...