Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araba Aliminda Yardim..

Uzun

Öne çıkan mesajlar

Araba almayi dusunuyorum ama pek bir bilgim olmadigi icin patilere danisayim dedim.

3 tane araba var aklimda su anda

1-) Nissan 350Z ( 2006 )
2-) Mercedes SLK ( 2005 )
3-) BMW Z4 ( 2004-2005 )

hangisini alacagima karar veremedim. Acikcasi cok ta bir bilgim yok arabalar hakkinda. Ilk arabami alicam. Sizce yukardaki arabalardan birini almak hata mi olur? Fazla yaksin istemiyorum. Nissan i alip ( 3.5 motora ) tup taktirsam mi diye dusunuyorum. Yada baska araba cesitlerine mi yonelsem ?

PS: Konuyu acicak biryer bulamadim buraya yazdim acil diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
Uzun said:

...Nissan i alip ( 3.5 motora ) tup taktirsam mi diye dusunuyorum...

Abi ne yaptın sen!

Hedeflediğin araçlar ile yakıt tüketimi oldukça tezat mevzular. Kaldı ki kullanım şeklinin de sportif olacağını düşünüyorum. Hem o bagaja tip soktun mu geri kalan kısma ancak kalemkutusu sığar ;)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

O zaman şöyle mi düşünelim;
Yukarıdaki 3 seçenek senin hoşuna gidenler. Bunların tüketim/bakım/performans tarzı yorumlamalarına ihtiyacın var. Doğru mu?

Eğer tutturamadıysam; sen bize düşündüğün tüketim değerini, beklediğin performansı ve konforu/sportif duruşu belirt. Biz de sana alternatif üretelim :)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

navyamphs said:

buna benzer bi topic vardı, f16 mı alsam f35 mi diye.
ona benzemiş.
madem uçmayı bilmiyon niye 350z alıyon ya da.

Bilgisayar kullanmayi biliyorum, ama icindeki mazemeleri bilmiyorum gibi bisi bu.

Bu 3 arabayi karsilastirdigimizda, hangisi hangisine hangi konuda ustun yada dusuk ? diyelim o zaman.

ve yukardaki arabalara esdeger ozelliklerde baska araba alternativlerim neler ?
Sosyal ağlarda paylaş

Golf GTI canavardır ama sonuçta aldığın araba "Golf", gösteriş yapmak istiyorsun bariz, 350z'e tüp taktırmak gibi bir kelam ettiğin için sürüş deneyimini az varsayıyorum, performans için alacaksan alabilirsin ama gösterişi o arabaların yanında zayıf kalıyor. Audi'yi severim ama S3/S4 tamamiyle para ziyanıdır, yazık günah. Z4 kasa değiştiriyor, alacaksan 2004 alma 2007-2008 falan al, SLK cabrio harici bana güzel gelmiyor. açıkçası bana böyle zıpır 2 kişilik(buna porsche, ferrari falan dahil değil =P) arabaların hiçbiri güzel gelmiyor ya neyse, en fazla 320A coupé, A5 falan onlar da 2 kişilik değil zaten. ama dediğim gibi bu 3 araba arasından seçecek olursan Z4 derim.
Sosyal ağlarda paylaş

2 yil boyunca calisarak ve birazda aile destegiyle 15000 EURO civarinda bi para topladim. yurt disinda yasiyorum, topladigim para ile alabilecegim , bildigim ve bana gorunusu hos gelen spor arabalari yazdim. 2 yildir arkadasimin AUDI A3 unu kullaniyorum. Artik kendime araba almak istedigim icin ve arabalarin ozelliklerinden hic ama hic anlamadigim icin buraya yazdim. Ne kadar cok fikir olursa o kadar iyi olur benim icin. Insanlara saldirmadan once biraz DUSUN bence.

Konu fazla dagilmadan kisaca ozetliyecek olursam, arabalardan pek anlamadigim icin ozellik konusunda bisi diyemiyecegim, gorunusu guzel olan, fazla masrafi olmayan, spor yada normal araba cesitleri ariyorum.

http://auto.plius.lt/ bu siteden arabalara ve fiyatlarina bakabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

yurt disinda araba fiyatlarinin turkiye den cok daha dusuk, ortalama gelir seviyesinin de daha yuksek oldugu dusunuldugunde bir z4 u turkiye de almanin 4 kat daha zor oldugu soylenebilir. bizde a3 bile "luks" segment nerdeyse otv sagolsun.

konuya donersek, eger bu 3 unde israrci isen ben slk yi oneririm.

daha sade gunluk kullanima uygun ancak spor bir sey oner diyorsan da 3 serisi bir seyler dusun.

2005 kasalar 12-13bin euro civari. 2006 ve 2007 lerden dizel, otomatik vites ve km si en dusuk olanlar snein butceye yakindir.

spor olsun biraz dersen 3 coupe cift kapidir daha siktir ama ya model yili duseceksin ya da ek butce cikaracaksin.

verdigin siteye bakiyorum, turkiyeile kiyaslndiginda nefis fiyatlar.

bizde 32 bin euro ya 0 km cop tenekesi satiliyor resmen. senin sitede 25 bin euroya cok nefis arabalar gordum.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Baktım yanlış uzamış dallar var, kaptım elime budama makasını(!) ufak bir temizlik yaptım.

Burası karşı tarafı yazdıklarından karakter tahlili yapabileceğiniz bir yer değil. Otomobil ile ilgili her türlü sorunun sorulması konuyu açan kişinin insiyatifi altındadır. 'Param gani, kızları avlamak için ne önerirsiniz? Yokuşta kaydırmayan otomatik vites olsun ama, yeni aldım ehliyeti' tarzı mesaj da atabilir. Diğer üyeler ona yardımcı olma, yön gösterme babında mesajlar atabilirler. Kimse onları atmaya/atmamaya zorlayamaz. Zevk onun değil mi, her türlü olumsuzluğa rağmen tüp de taktırabilir. Zevk ve para onun. Bize sadece tavsiye etmek düşer, fazlası değil.

Kimse karşısındakinin karakter tahlilini yapmaya kalkmasın, bunu kendinde hak görmesin. Düşünebilir ama burada kelimeye dökemez!

SLK benim daha çok hoşuma gider açıkcası listedekilerden. TT 1.8T quattro 225HP de benim için o listede olabilir.

Saygılar.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...