Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nikotin sakızı

Chewy

Öne çıkan mesajlar

yanliz en basta birakmak istediginden emin ol. nikotin sakizi, banti felan direk oldu bitti degil. isteyince zaten normal sakiz bile etkili oluyor.

mesela baya icerim normalde. bi ara rahatsizlanmistim ve 4 gun aklimin ucuna bile gelmedi sigara. hic niyetim olmadigi halde bariz birakmistim. iyilesince canim istemiyordu bile. birakmak istemedigime karar verip ictim bi tane baya aci geldi. bir tane daha icinde hop en basa donmustuk eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Efnm yapılan son (2010) araştırmalarda sigarayı bırakma işlerinde en etkili 2 yardımcı mevcutmuş.
1.bant+sakız kademeli doz azaltarak
2.nikotinik reseptör antagonisti(piyasada 170 tl'ye satılan bi ilaç).1 aylık kullanımda sıfırlıyor diyorlar.

Öncelikle herkesin bağımlılığının eşit olmadığını söyleyerek işe başlayayım, kimi faydasız bulur ancak faydalı bulursanız yaşarsınız. Düzenli nikotin bağımlısı olmak sigara bağımlılığından çok daha az öldürücüdür. bu nedenle ciddi bağımlılar için "sakız da bir bağımlılık değil mi ki zaten" sözünün çok tehlikeli olduğunu belirtelim. Hiçbir şey kullanmadan bırakmak en güzeli tabi ama bunu başaramıyorsak en azından bize destek olan medikal yöntemlerden kaçmamalıyız. (reklam yapmıyorum efnm)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...