Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

D&D Neverwinter

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

ilerde gelicek content(gauntgrym) için o coin , şuanda yok henüz vendoru [20v20 pvp falan gelicekmiş onla beraber]

ah içinse rarity sini belirt , "60 - " yap
böyle arayınca sorun çıkarmıyor

pvp den bikaç parça item toplayıp , dungeon eventi varken cragmire dungeonu ile başla , ah da şuanda ring belt neck falan çok pahalı yoksa
Sosyal ağlarda paylaş

evet onlardan bahsetmiştim.

Dungeona girdim biraz önce 2 tane archmage set itemi düştü ikiside cw içindi need yaptım ikiside bana geldi. Satışa koydum. pvp itemlerini takıyorum. Büyük ihtimalle pvp itemlerinden daha iyi olanlar 7-8k gear scorlu dungeonlardan dşüyordur?

Ayrıca bir oyun AH si için iphone APP yapsa, telefondan AH yi takip edebilsek ne efsane olur dimi.

Ayrıca şu oyunda en gereksiz şey, anlık çıkan haritadaki contestler. Arkadaş level 60 olmuşum ya 60... Bir kere hadi deneyim 1. olmayı dedim. Sağdan soldan mineral mi ne topladım 1. oldum. Verdiği şey 2 tane lvl 2 1 tane lvl 1 shard. Bu nedir arkadaş. Bari heal pot falan ver daha çok işe yarar.
Sosyal ağlarda paylaş

Mickey said:

oyun için 3-5 kişi p2w demiş ama oyunda Zen ile alınabilen herşeyi para ödemeden de almak mümkün gördüğüm kadarıyla.

Bariz fark yaratacak da bir şey yok Zen markette ki para verip "winner" olasın.

Şimdi dağılmadan Beholder' da bi TR guild kurun sıkıldım.

Yeterince okumamışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Mickey said:

örnek ver o zaman ne sadece zen ile alınıyor ve bariz fark yaratıyor nab?

P2W olması için sadece zen ile alınan item olmasına gerek yok.

Zen ile AD takas edebiliyorsun, yani verdiğin para karşılığında AD alabiliyorsun. Oranlar da baya yüksek, en son 1 hafta öncesinde 1 Zen için 400 AD veriyorlardı.

AD = Bu oyunda herşey demek. Yani para verip istediğin herşeyi alabilirsin. Bu da oyunu P2W yapar.

İnandırıcı olmadıysa, şu yazıyı oku: www.reddit.com/r/Neverwinter/comments/1dry0g/neverwinters_f2p_model_what_you_need_to_know/

7 ve 8. maddeler iyice açıklıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım P2W demek paranla oyunu kolaşlatırabilirsin demek değil. Para verip ciddi avantaj kazanabilirsin demek, pvp de Zen ile aldığın hiçbir şey avantaj sağlamaz sana, şu an 1 Zen 380 AD Beholder' da.

Zen markette satılan her şey AH de var, en cok ihtiyac duyulan şey Enchanted key, Retrain Token ve fuse için Ward.
Keyleri istersen Zen ile, istersen AD ile, istersen gold ile alabilirsin. Ward' larda aynen böyle, Retrain Token sadece Zen markette var 600 Zen fiyatı, AD ile Zen alır bunu da halledersin kolayca 2 günde, neden şikayet ediyorsun anlamadım, her şeyi mi free yapsınlar, sen mi çalışacaksın gönüllü olarak şirkette?

Örnek versene sen hem tek cümle trolleyeceğine "okumamışsın" filan diye, fakir oyuncu ne alamıyorda eziliyor bu oyunda? Janjanlı bineğin yok diye mi üzülüyorsun?

Elder Scroll gelince bırakacağım zaten bunu muhtemelen, ama işte öyle fakir edebiyatından cıkalım objektif olalım istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz sert oldu ama durum bu, anlayacağın para harcarsan instant sahip olursun bir şeylere bu oyunda, para harcamam diyorsan da hiç ezilmezsin harcayan oyuncuya, daha cok zaman ayırır diğer adamın anında sahip olduğu şeye biraz zamanla, biraz da meşakkatli yoldan sahip olursun.

Aklına bir örnek gelirse ben bakıyorum bu topiğe yazarsan mutlaka "okurum". =)
Sosyal ağlarda paylaş

1 haftadır oynuyorum 100k ad var bende nasıl 2 günde respec parası çıkarıyosun anlatsana 600 zen x 380 ad = 228k ad yapıyor da.
ne dersen de pvp de para veren adam ezicek her türlü.silahlara takılan %1 ihtimalle yapılan gemler baya güçlü.ha pvp baya kötü şu an zaten. normal oyunda para verenin üstünlük taslayabileceği bi yer yok.herkes kardeş kardeş oynuyor ,open world bi oyun değil ki herşey instance.

bu arada o 100k yı da goldla mercenary filan alıp satarak yapabildim burdan birisi dedi diye 1 tane ekipman aldım glory ile koydum ah ye 100k dan 2 gündür satılmadı.2-3 karakterle afk pvp yapanlar bitirdi piyasasını sanırım.

şunu unuttum bide ben 4 dungeon denemesinden de başarısızlıkla çıktım. end game dungeonları denemedim daha umarım yüksek levelli gemler gerekmiyodur.bide potionlar fazla masraflıymış sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

dün 2-3 gün önce bir gün içinde 1,1m kastım pvp ile gerçi şimdi fiyatlar 2-3 kat düştü

ayrıca 7 günde bi daily tokenleriyle alıcağın sandıktan random enchantment + yeşil veya mavi ward düşüyor şansına göre

karakterim pve de rezalet olmasa pve dende bi gelir elde edebilicem belki ama saatlerce beklediğim queue de girdiğimde sırf classım yüzümden kicklenebiliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Para verip, GS arttırabiliyorsan buna P2W denir.
Eğer sadece boost alınsaydı Zen ile, bu senin dediğin gibi oyunu kolaylaştırmak olurdu.

İstediğin örnek de aşağıda:

Reddit said:

Players are given the option to add additional stats/effects to their equipment in Neverwinter. These come in the forms of Runestones (pets) and Enchantments (Armor/Weapon). For pets, the Runestones are split into Offense and Defense. For Enchantments, they are split into Offense, Utility, and Defense. A single Runestone/Enchantment provides different bonuses depending on which slot there are equipped to. These also have ranks and start from 1 and ends at 9. Four of the same kind may also fuse to move up a tier. The chance of success starts at 95% at rank 1 and 10% at rank 8. You will lose a single Runestone/Enchantment upon failure.

There are two ways to circumvent failure: Preservation Ward and Coalescent Ward. Preservation Wards cost 10 cents each and prevent the loss of materials upon failure. They are also only consumed upon failure. Coalescent Wards cost 10 dollars and guarantees success of fusion. Both these wards may also be obtained on a weekly basis through Celestial Coins (the latter being rarer). Now you may be wondering why there's a huge discrepancy between the two Wards. I was wondering for a while too until I stepped my foot into endgame and found out there was an entirely different type of Enchantments: The Armor/Weapon Enchantments.

Armor/Weapon Enchantments are for specific slots in your weapon/chest and grant special effects. They come in shards and have a chance to drop from Epic Dungeon bosses. You must combine 4 shards to create a Lesser version of the Enchantment. However, the success chance of fusion is at a staggeringly low 1%. To compensate, they have very strong effects. An example would be the Thunderhead Enchantment. However, the real kicker here is that these "Lesser" versions may be fused again to gain a stronger version. Those may also be fused again to create the strongest version. Ultimately, the Greater Thunderhead Enchantment will have a 30% on crit to damage and stun foes. To create the strongest Enchantment possible, it will cost 160 dollars and 64 shards. Unlike companions, these can be used in PvP.

Parayı basan Greater Enchantment'ı alıyor ve PvP'de öttürüyor.

"AD'mi kendim kasarım, Zen ile takaslarım" diyorsan kolay gelsin, haftalarca uğraşman gerekiyor.

110% mount 2m Zen istiyor. Sen günde 24k Zen'den, 80+ günde bunu yapabilirsin. Öbür tarafta gelir adam 50$ basar, hemen alır. Bu kolaylaştırmakdan biraz farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran arkadaşım PVP Gear yap sat AH de, yazmış zaten bir arkadaş burada yukarılarda nasıl AD kastığını PvP itemlar ile, 2 parca armor satmış(chest)tanesi 200k AD, 4200 Glory point bir chest, her win de sıralamana göre değişse de ortalama 500 Glory alıyorsun desek 60 da.

4200/500 = 8.5 (9 de), bir chest 9 win.

600 Zen mi token? evet, hesapla işte böyle, 4 işlem zorlamaz çok, 600x400= 240000 AD, ne kadar zaman alıyor, günde 2 parca armor aldım ben, 8 saat oynadım, işsizim, sen akıllı adamsındır azdır zamanın, biraz daha fazla zaman harcarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Parayı basan Greater Enchantment'ı alıyor ve PvP'de öttürüyor.

"AD'mi kendim kasarım, Zen ile takaslarım" diyorsan kolay gelsin, haftalarca uğraşman gerekiyor.

110% mount 2m Zen istiyor. Sen günde 24k Zen'den, 80+ günde bunu yapabilirsin. Öbür tarafta gelir adam 50$ basar, hemen alır. Bu kolaylaştırmakdan biraz farklı.

Şimdi 10 lvl enchant yapmak için 4 tane 9 lvl' ı Fuse edeceksin ya, o zaman başarılı fuse şansı %1, o lanet olası Ward devreye giriyor, ha onu ekliyorsun fuse a, o zaman başarılı oluyor Fuse, 600 zen tanesi, yukarda hesapladık, zaman alır ama imkansız değildir diyorum ben, zamanın yoksa para harca varsa oyna para harcama kız arkadaşınla sinemaya git, ikisi de mi uymadı oynama.

110% Mount demişsin, armored horse al, mor o da, illa nightmare mi istiyorsun, mare AH de 1M AD bu arada, o zaman cok oyna, daha cok oyna ya da para ver al, napalım gel Beholdera ben alayım sana ya da bitsin bu tartışma, bu oyun P2W değil, bi KO oynayın, Metin oynayın, Stronghold Kingdoms oynayın P2W nedir idrak edin iyice.

Edit: Ha oyun iyi mi? değil abi, free diye oynuyorum, denemediğim mmo yok nerdeyse, o yukarda yazdığım P2W' lerden KO oynadım 70 lvl, hiç para harcamadım, ilk yılları, haliyle tad vermedi, ezildim resmen, P2W çünkü, Stronghold Kingdoms oynadım 1 ay sayılırsa, 20 dolar harcadım bu süre içinde, çok türk var, World 7 deydim, guildden insanlarla konuştum rutin aylık 40-50½ para harcayanlar vardı.

Son Edit: Şimdi Elder Scroll Open Beta' da, bitince satılacak oyun, en az 60$ box, Aylık 19.99(küsürat böyle genelde 20 cok 19.99 az sanki), bu sefer de zamanı çok olan adam aşacak seni, "No Lifer, Get a Life" diye dalga gececeksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...