Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

eeeh 3 gundur giremedim bir turlu, sabah denedim olmadi oglen denedim olmadi aksam denedim olmadi..Que ciksa raziyim..yok que'ya giris dolu onun erroru hala ya..Beta p4 de server siparisi versen simdiye kurmuslardi..

Ne bir zamanlama var ne birsey..yok, bildigin Early Access'in yarisini yediler, e bari release'de azicik duzeltirsin..hala tik yok. QUE koy lan bari QUE!!..

Yil 2013, zilyon adet mmo ayni hatayi yapti kimse mi ogrenemedi?...sonrada aaauuu auuuu mmo release'ler de sorun yasanir normaldir..15 yil olmus bu sorunu hala yasatanlarin yetolugu bu, normal birsey falan degil.

Basit hesap ya, hedef musteri kitlenin 2 kati server dayiyacaksin minimum, bitti gitti, bi sorun daha ilk Osi/UO doneminde patlak verdi, cevabini 5 kati server acarak cozduler..ardindan her mmo cekti ayni derdi...kimse ogrenemedi ya...kac yil oncesinde yasandi bu hata ve hala yasaniyor..e ne zkime mmo yapiyorsun o halde onca seneden sonra en basit seyleri daha cozemediysen.

Koylu kurnazi gibi yok ordan kisalim PR reklam yaparik ekiekeik...al sana PR reklam, millet 4 gundur oyunu oynayamiyor, anca sabahtan login kamplayan falan oynar, yada insana hakaret seklinde numpad "0" spamleyen azimli insanlar.

Ne ugrasicam ya heueh ne halleri varsa gorsunler. Ugrarim 1 hafta sonra bakarim belki.

/rant off
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

nasıl giriyosunuz ya?

ben ne açayım ayrıca?

farketmez caninin istedgini ac, bir charda tum classlari kasabiliyorsun. sabaha karsi dene, su an yeni char acma locked olabilir. sabaha karsi kaldiriyorlar limiti.

Anelor said:

Glatheros said:

Anelor said:

odinde karakter açtım o hatayı alıyorum ama 0 spamle ne demek onu anlamadım

oyunu ac non stop 0 a bas anliycaksin.

denedim sormadan bişey olmamıştı allah allah neyse girdim oyuna bu paticik chati midir nedir nasıl girecez ona?

Mortis Rhal

Spike Spiegel

Glath Smultar

mesaj at bize invite atariz.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

oyuna girmeyi nasıl deniyoruz peki onu anlamadım

abi şimdi menuden, Start, sonra karakter seçip log in e basiosun ya

bunların hepsi numpad'de 0 tuşu ile olabiliyor, mouse la tıklamadan

o yüzden 0 'a basarak sürekli girene kadar deniyorsun

start a basiosun, karakteri seçiosun log in yes? yes, sonra server dolu hop başa atio
sürekli denion 0 0 0 bi süre sonra da sıraya sokuyor seni giriyorsun

2 gündür öle giriyorum, maksimum deneme sürem 10 dakka oldu.

bu arada bingildak küfür ediyorsun da ulan Darkfall oynamış adamsın nasıl buna küfür edersin ya, tek sıkıntısı oyunun serverın dolu olması ve sıra sistemini bi yere kadar koymuş olmaları tahminen 100 kişiye kadar flan, gerisini sıraya koymuolar

her şey cillop gibi. Aventurine mi gönderelim sana, ne yapalım
Sosyal ağlarda paylaş

abi oyunu kuruyosun karakter yaratıyosun, customize ediyorsun, sonra server listesi geliyor, listede EU ve NA bütün serverlar blacked out.

hiçbir şeye tıklayamıyorsun, refreshlediğin 1-2 tane NA serverı açılıyor, onlara tıkladığında "kardeş bu serverlar yeni karakter kabul etmiyor" diyor.

karakteri yaratmışlar için belki queue vardır bilemiyorum.

aventure server up'dır girersin server down'dur beklersin. basit gayet asdasd.

çözümsüz bir durum yani çok rahatsız edici değil mi sencede? mesela sıra olsa beklesen, server down olsa beklesen veya retry tuşu olsa bassan. herşey kabulumdur. server kalabalık diye qq yapacak halim yok bu kadar yıldır mmorpg oynuyoruz.

bu nedir yani. listede serverlar, hepsi dolu, deneyemiyorsun, olurda denersen "bu serverda karakter açılmaz". refresh tuşunda 3 dk cd. şaka mı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar queue sistemini yapmışlarda, yanlış implemente etmişler sanırım. ilk gün hep queue'a sokuyordu ama düşük rakamlar (80-90) çıkıyordu nedense, o kadar kişi hücum etmesine rağmen 2 dk'da giriyordun. bana pek normal gelmedi, nerde swtor release'deki 30 dk'lık queuelar. sanırım instance'a sokunca oyunda yokmuş gibi farzediyor oyun seni, o yüzden başka oyuncuyu sokuyor. zaten gün sonunda bütün instancelar gümledi. queue'u bu şekile çevirdiler ama düzeltirler herhalde geçici çözüm oldu bu.
Sosyal ağlarda paylaş

evet darkfall un tek düzgün çalışan kısmı serveırn up ve down olmasıydı doğru :P

abi o refresh tuşunu falan salla
save et karakter tipini

yarın sabahtan gir ve aç karakterini veya geceyi bekle
şu an prime time da açamayabilirsin

evet bu oyunun da böyle bir sıkıntısı var.

ilginç yani da her oyunun farklı teknik sıkıntıları oluyor.
bunun ki de bu.

guild wars 2 de instancelar birbiirni tutmaz saatlerce akradşınla aynı instnace a girmeye çalışırdın, o dolu derdi buraya atardı vs.

bunda da servera girereken sıraya giremiosun vs. arada serverları görmüo falna kapaıtp açman gerekio clientı
Sosyal ağlarda paylaş

karakter yaratmak için boş saatleri bekleyeceksin abi malesef. dolu saatlerde oyuna girmek bile zor, 10 dk numpad 0 spamlıyorsun anca. çok shitstorm dönüyor bu konu da. adamlar sert baya serverlara yeni karakter açtırmıyorlar dolu saatlerde. zaten 5 EU serverı var, kendi çapımızda bir kitlemiz olsun yeter demişler. listede bütün EU serverları faded'sa baya komik olmuş o ama
Sosyal ağlarda paylaş

evet baktım şimdi açılmıo karakter hiç bi yerde

abi demek ki full dolu ya şu an kaldırmıo yani, mantık ile alakası yok

belli bi kapasitesi var serverların, herkesin zorladığı anlar yeni karakter yaratmasına izin vermiyor demek ki . inadına mı yapacak abi adam. Bingildak senden beklemezdim olm böle sabırsızlık.

madem öyle, sabaha karşı bi saati beklicen.

eğer oyunu göreyim illa diosan, ölesine aç bi yerde karakter takıl hangi classı oynıcağına bakarsın en azından. yapacak bişey yok abi klasik ilk release kalabalığı
Sosyal ağlarda paylaş

yok yahu ne sabırsızlığı oyuna karşı en ufak bir ilgim yok zaten öyle 2-3 gün takılmak için aldım. kakara kikiri yani. hiç girmesem de pek umrumda değil inan ki.

mantık şöyle hiç hoş değil, para ile satıp üzerine bir de subs işleyen bir oyuna insanlara server dolu diye prime time karakter açtırmamak demek prime time dışında fırsatı olmayan adama oyunu oynatmamak demek.

işten akşam geliyorsun, parasını vermişsin hevesle başına oturuyorsun adam sana "sen oynama birader" diyor otomatik olarak. etrafından dolaşabileceğin bir şey de değil yani, 4000 kişi sıra bekle veya enter'ı kökle gibi bir durum yok. direkt adam bloklamış.

neyse beni bağlamaz, ben sabahtan yaratırım artık asdas.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

yok yahu ne sabırsızlığı oyuna karşı en ufak bir ilgim yok zaten öyle 2-3 gün takılmak için aldım. kakara kikiri yani. hiç girmesem de pek umrumda değil inan ki.

mantık şöyle hiç hoş değil, para ile satıp üzerine bir de subs işleyen bir oyuna insanlara server dolu diye prime time karakter açtırmamak demek prime time dışında fırsatı olmayan adama oyunu oynatmamak demek.

işten akşam geliyorsun, parasını vermişsin hevesle başına oturuyorsun adam sana "sen oynama birader" diyor otomatik olarak. etrafından dolaşabileceğin bir şey de değil yani, 4000 kişi sıra bekle veya enter'ı kökle gibi bir durum yok. direkt adam bloklamış.

neyse beni bağlamaz, ben sabahtan yaratırım artık asdas.

reroll etmemen icin sunlari soyliyim,

istedegin kadar class kasabiliyorsun karaktere, racial statlarin neredeyse hic etkisi yok. Tipi hosuna giden race ve genderi ac.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...