Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Thor (2011)

cado

Öne çıkan mesajlar

dün gittim, ben beğendim baya ya. thor serisi de en sevdiğim çizgi roman serilerinden biri olmuştu her zaman.

bir kere thor'u oynayan eleman gerçekten cuk oturmuş. çok iyi oyuncu seçimi bence. tanımadığım bir adamdı chris wensworth ama bence performansı vasat ve iyi arasındaydı.

takıldığım bir nokta thor'un dünyadaki sürgün döneminin çok başarılı yansıtılamamasıydı. her şeyden önce çizgi romanlardaki thor'un dünyada yaşadığı dil sorununa hiç değinmemişler. adam bildiğin şakıyordu dünyaya geldiğinde hiç asgard'dan farkı yokmuş gibi. bunun dışında adaptasyon kısmı biraz daha uzun tutulmalıydı diye düşündüm. güzel ayrıntılar da vardı, ama koskoca thor düşüyor yani başka bir diyardan, bu kadar kolay olmamalıydı sanki alışma.

loki'yi oynayan elemanı çok beğenmedim. kimdir nedir onu da bilmiyorum.

kostümler ve görsel efektler konusunda en başarılı marvel filmlerinden biriydi heralde. özellikle jotunheim ve asgard enfesti. ses efektleri de başarılıydı, müzikler biraz kıttı gerçi.

romance kısmını biraz az tutsalar iyi olabilirmiş. natalie portman jane foster rolü için fazla iyi bir aktristi bence. daha orta kademe bir oyuncu seçilebilirmiş. gene de iyi oynuyor kadın rolü ne olursa olsun.

aksiyon sahnelerinin daha çok olmasını beklerdim. hiç olmazsa odin'in baştaki jotunheim baskınındaki savaş sahnelerine daha fazla yer ayrılabilirdi, ya da thor vs. loki / thor vs. destroyer sahneleri daha uzun tutulabilirdi.

ben beğendim filmi, sonunda da oturdum creditslerin bitmesini bekledim her zaman olduğu gibi. ben avengers ile bağlantılı bir şeyler olur diyordum ama kendi hikayesiyle ilgili bitti.

7'yi verdim gitti 10 üzerinden.
Sosyal ağlarda paylaş

rewendor çok düzgün özetlemiş. holivud bu ırkçılık damgasını yememek için koyduğu asyalı kontenjanını artık kapatsın. thorun panpaları da çok komikti ama film kendi içinde bunlarla dagla geçtiği için bize diyecek bişey kalmadı sdfjkhs. heimdallın zenci olmasına ben de takmıştım önce ama sonra böyle de iyi geldi. ben gerçi çizgiromanı bilmiyorum ama mitolojisini biliyorum.
rewendor said:

3D fena olmamış, ama çok bir olayı yoktu, hala 2D daha iyi bence. Bir de normal mi yoksa gittiğimiz salondan ötürü mü bilmem amam gözlükler filmi fazla karartıyordu

evet ya bence de 3d sux ve neden bu kadar ısrarcılar anlamıyorum, bu eski bi teknoloji sonuçta ve insan gözüne uygun değil bıdıbıdı. yine de uzun zamandır gittiğim ilk 3d idi ve bence çok da kötü değildi. en azından gözlerimi kafamı yormadı o gözlük. kanyonda real d olarak izledim belki onun faydası olmuştur. bi de gözlüğün üstünden gördüğüm kadarıyla çok da karartmadı kanyonun gözlükleri. bence 3d gidecek olanlar kanyonda izlesin. 3d hiç sevmiyorum ya hiç.
iron man 3ün thordan daha iyi olması lazım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

burtonesk said:

rewendor çok düzgün özetlemiş. holivud bu ırkçılık damgasını yememek için koyduğu asyalı kontenjanını artık kapatsın. thorun panpaları da çok komikti ama film kendi içinde bunlarla dagla geçtiği için bize diyecek bişey kalmadı sdfjkhs. heimdallın zenci olmasına ben de takmıştım önce ama sonra böyle de iyi geldi. ben gerçi çizgiromanı bilmiyorum ama mitolojisini biliyorum.

bilmeden etmeden uydurulmuış atıp tutulmuş. gecimiz.
Sosyal ağlarda paylaş

bugun gittim tek basima foreveralone.jpeg
hikayeyi karakterleri filan cok bilmeyen biri olarak "ama simdi bu adam neci manav mi" dedigim yerler oldu, karakter derinligi yoktu yani pek

bi de

thor'un cekicini almadan hemen onceki o dovus sahneleri filan cok tirto geldi bana
caponla kavruk biyiklinin (bak isimleri bile kalmamis aklimda) bi bok yapmamasi sadece medic gibi ordan oraya adam tasimalari filan garipti

bi de natalie'ye bu rol fazla hafif gelmis gibi bi yorum okumustum burda, ne zaman ekranda natalie'yi gorsem aklima o yorum geldi ve hak verdim, tamam hos kiz guzel de oynamis tabi ama o role bu kadar tanidik bi yuz gitmemis, thor rolune brad pitt'i koymadiklari gibi yavuklusunun yerine de yeni bi yuz buluverselermis keske

ayrica 3d cok gereksiz bi teknoloji bugun bunu bi kez daha gordum, ne diye zorla dayatiyorlar su boku anlamiyorum gercekten
Sosyal ağlarda paylaş

burtonesk said:

abi burda o asyalı hun gibi, eleman filmde resmen koreliydi ondan çok güldüm ben. işimiz gücümüz bitince yine gidicez biz filme ^^

o adam cengiz hanı oynıyan adam. muhtemelen o yüzden secmişler castingde ama nedense sonradan bıyğıını kesip japon yapmışlar hun yerine.

ondan cok volstagın yeterince şişman olmaması sorundu bence. yinede karakteri yerindeydi en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...