Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FPS'lerde flat keyboard mı normal keyboard mı?

Bone

Öne çıkan mesajlar

Sanki Flat (İnce) Klavyelerde yazı yazmak ve FPS oynamak daha kolaymış gibi geldi bana.
Normal tuşlu klavyelerde tuşu basana kadar ufak da olsa biraz daha gecikme oluyor İnce klavyelere göre.
Ayrıca insan bozuk bir yolda araba kullanıyormuş gibi hissediyor. Sürekli çukurlar ve tümsekler. Flat Keyboard (laptop'larda da olan) sanki daha pürüzsüz bir yol sürüşü sağlıyor.

Acaba sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
Oyun klavyelerine hep baktığımda büyük tuşlu klavyelerden oluştuğunu görüyorum. Acaba gerçekten bu büyük tuşlu klavyeler daha mı iyi?
Sosyal ağlarda paylaş

tüm gaming klavyeleri büyük tuşlu klavyelerden oluşuyor. çünkü daha ortopedik, bileğini yaslabileceğin yerin var ve uzun süre oyun oynamana imkan sağlıyor. flat klavyelerde çok fazla oynarsan bileğini ağrıtırsın. karpal tünel sendromu riski artar.
sonuçta fps oyunlar için normal keyboard, hatta mümkünse 60-70 milyonluk gaming klavyelerinden almanı öneririm. çünkü onların eğimi cartı curtu oyun oynayan adamların elleri ağrımasın diye ayarlanmış.
belki klavye yüzünden ağır oynuyorsun gibi gelebilir ama onun mouse ile alakası da olabilir. mouse un ne marka kaç dpi ?
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Flat ile normal klavye düğmelerine basış sırasındaki zaman kaybını hesaplamak nedir?

Hadi 0.000001 sn lik bir fark var diyelim, bu gameplay i nasıl etkiler?

Soruya cevap; düğmeye bastığını hissetmelisin, flat oyun için iyi değil.

olay sadece 0.000001'lik fark değil. sanki girintili çıkıntılı olmadığında daha rahat klavyeyi kullanıyorsun.
bu da sana oyunda hızdan ziyade konfor sunuyor, ondan bahsetmiştim. ama hıza da etkisi var tabii. laptopa taktığım "oyun klavyesi"nde yazı yazarken zorlanıyorum mesela, ama laptopun kendi flat klavyesiyle daha rahat yazı yazıp oyun oynayabiliyrum
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Flat ile normal klavye düğmelerine basış sırasındaki zaman kaybını hesaplamak nedir?

Tam Bonec'e göre bir iştir, başka bir şey değil :p

Yok öyle bir şey, ben de tuş iskeletini, kaç tuşa birden basılabildiğini, compact key dizilimli flatları falan soracak sandım. Daha neler yani :p

G15 falan bütün oyun klavyeleri normal bu arada, hiçbiri bir şey bilmiyorsa haklısındır tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...