Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sims sevemiyorum.

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

yıllardır hep alıyorum şu simsi, bu sefer oynıcam lan diyorum. giriyorum aileyi yapıyorum büyük bi hevesle
oyun başlıo. ve bitiyo.
yaw bi türlü çözemedim. ben nerde hata yapıyorum.

e başlıo. bunlar yürüo gezio fln
iki öpüştürüyorum. sonra sıkılıyorum. nolcak bu oyunda. en az 4-5 kere böle heves edip kurdum. yine sıkıldım.
bilmediğim bişeyler kesin var bu kadar insan hastası oyunun ben oynayamıyorum.
nedir napılır bu oyunda?
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun erkeğe uygun gelmemesi, kıza uygun gelmesiyle alakası yok, direk hardcore oyuncuya hitap etmiyor. casual oyuncular düşünülerek yapılmış.

oyundaki en çok canımı sıkan unsurlar şunlar:

zaman kavramı çok problemli. örneğin telefon çaldığında telefona bakmak için yürüme süresi, gerçek hayattakiyle eşdeğer. gerçek hayatta 15 saniyede yürüyorsa, oyunda da 15 saniye boyunca yürüyor. ancak bu 15 saniye, oyun içi zamanda 15 dakikaya eşit. oyun içi zamanla 15 dakika, bir yemek yemek, tuvalete gitmek, banyo yapmak gibi aktiviteler sürüyor. yani, gerçek hayatta 15 dakika veya 15 saniyede yapabileceğiniz işler, oyun zamanında aynı. yani 5 saniye elimi yıkayıp sonra da 5 dakika yemek yiyeyim dediğinizde, ikisi de oyun içinde 5er dakika tutuyor.

oyunda sürekli zamana karşı yarışıyormuşum gibi hissediyorum, insanın canını sıkıyor. zaten oyunda bir zaman problemi var, bunun üstüne bir de sürekli zamana karşı yarışmak feci can sıkıcı oluyor. sabah alarm ötüyor, giyinip işe gitmek için 1 saat mi ne vaktiniz oluyor. gerçek hayatta benim bu bir saatte yapabildiğim aktiviteleri, oyun içinde yapamıyorum. sadece el yıkama, yemek yeme ve giyinmeye vakit ayırabiliyorum, zaten adam evde tembel tembel yürüyor, bir yerden bir yere gidinceye kadar 30 dakika geçiyor :D. keşke çalıştığımız yerde statlarımızı yükseltme imkanımız olsa. hani sabah kahvaltı yapamadığımız durumlarda işyerimizde veya okulumuzda yemek yeriz ya, o tip şanslarımız olsa. en azından eve geldiğimizde statları yükseltmek dışında başka şeyler yapmaya da zaman kalırdı.

oyun çok fazla simslerle sohbet üstüne dayalı. "biz maxis'iz, casual gamerları düşünerek oyun yapıyoruz" şeklinde hareket etmek dışında daha esnek bir oyun tarzı yapmalarını isterdim. yani "gerçek hayat simulasyonu" gibisinden bir oyunda, işyeri açmak, gittiğimiz işyerindeki meselelerle ilgilenmek, araştırma yapmak vs tarzından değişik şeylerle de ilgilenmek isterdim. bir pizza tycoon gibi pizzacı açabilirdik mesela, ya da simcity gibi belediye başkanı olup planlamakla da uğraşabilirdik.

çok fazla şey istiyorum sims'ten belki de o yüzden bir türlü ısınamadım.

ha bir de en çok sinirime giden mesele, oyunu %80 eksik çıkartıp sonra gerisini ek paketler satın aldırarak tamamlamamızı istemeleri.
Sosyal ağlarda paylaş

o olay gameplay için işte bone, oyun ilerledikçe zamanı verimli kullanabilmek oyundaki ana challenge. gerçek hızda geçse hiçbir zorluğu kalmazdı oyunun, friendship tazelemezsen zamanla azalıyor filan, sosyal ilişkileri yaşatabilmen için herkese yeterince zaman ayırman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

illa karı koca yapmana gerek yok aileyi, iki oda arkadaşı ya da tek kişi ile başlayabilirsin. daha çok insan olursa daha çok para geliyor sadece tek avantajı o. en baştan romantik takılmaya girişmenin alemi yok, evi nasıl çekip çevireceksin o önemli. gazeteden iş bulup eve ekmek getir önce. doğru düzgün döşe evi para kazandıkça. kariyerde ilerlemek için friend gerekecek bir yerden sonra, milleti davet et. arkadaşlık kur. sonra 'istersen' girersin romantizme ki ben genelde hiç bulaşmadım romantizme, evlatlık aldım bir tane onu da havuzda boğdurdum (içine soktum sonra merdiveni sattım) böyle sarıkaya karikatürü gibi çocuktu. en son hayaleti geceleri havuzda takılıyordu çocuğun.

keyfine göre takıl yani, romantizm yapmak için kasmanın gameplay olarak özel bir esprisi yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ev yapıp, evi eşyalarla döşemek keyifli bişi ki. hayır sims tamam süper düper bi oyun değil de hani oha kiz oyunu viyyy da değil daha doğrusu napmaya kastinizla ilgili. ben 2 yi oynamadım ama 1 +expleri falan eğlenceliydi. 2 incisinde de sanırım dükkan açabilme olayının expansionı vardı mesala eğer o detaylisa o da güzel olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

oyundaki en çok canımı sıkan unsurlar şunlar:

zaman kavramı çok problemli. örneğin telefon çaldığında telefona bakmak için yürüme süresi, gerçek hayattakiyle eşdeğer. gerçek hayatta 15 saniyede yürüyorsa, oyunda da 15 saniye boyunca yürüyor. ancak bu 15 saniye, oyun içi zamanda 15 dakikaya eşit. oyun içi zamanla 15 dakika, bir yemek yemek, tuvalete gitmek, banyo yapmak gibi aktiviteler sürüyor. yani, gerçek hayatta 15 dakika veya 15 saniyede yapabileceğiniz işler, oyun zamanında aynı. yani 5 saniye elimi yıkayıp sonra da 5 dakika yemek yiyeyim dediğinizde, ikisi de oyun içinde 5er dakika tutuyor.

oyunda sürekli zamana karşı yarışıyormuşum gibi hissediyorum, insanın canını sıkıyor. zaten oyunda bir zaman problemi var, bunun üstüne bir de sürekli zamana karşı yarışmak feci can sıkıcı oluyor. sabah alarm ötüyor, giyinip işe gitmek için 1 saat mi ne vaktiniz oluyor. gerçek hayatta benim bu bir saatte yapabildiğim aktiviteleri, oyun içinde yapamıyorum. sadece el yıkama, yemek yeme ve giyinmeye vakit ayırabiliyorum, zaten adam evde tembel tembel yürüyor, bir yerden bir yere gidinceye kadar 30 dakika geçiyor :D. keşke çalıştığımız yerde statlarımızı yükseltme imkanımız olsa. hani sabah kahvaltı yapamadığımız durumlarda işyerimizde veya okulumuzda yemek yeriz ya, o tip şanslarımız olsa. en azından eve geldiğimizde statları yükseltmek dışında başka şeyler yapmaya da zaman kalırdı.

ha bir de en çok sinirime giden mesele, oyunu %80 eksik çıkartıp sonra gerisini ek paketler satın aldırarak tamamlamamızı istemeleri.

zaman konusunda tamamen katılıyorum benim de çok canımı sıktı o mevzu. nasıl olsa zamanı hızlandırma seçeneği var oyunda, neden tuvalate gidip sonra telefona bakmak falan vs. bu kadar zaman alır anlamam.

oyunu tabi ki eksik çıkaracaklar, zaten günümüzün trendlerinden biri de bu. nasıl para kazanacaklarını biliyor adamlar hele birde elinizde sağlam bir yapım varsa.

özellikle bir mobilya aksesuar firmasının ürünlerini komple eklenti paketi şeklinde çıkarmaları oeh be! dedirtti, ama pazarlama zekası olarak da isabetli bir seçim. oyunu çıkaran memnun satacak bir eklenti paketleri daha oldu, bahsi geçen mobilya şirketi memnun güzel bir reklam yaptılar, oyuncu da memnun sevdikleri mobilya firmasının ürünleri ile sanal evlerini döşeme fırsatı buldukları için.

bakalım sims 3 te neler göreceğiz.. eklenti çıkarırken de artık kediydi köpekti, dükkan açmaydı vs. gibi diğer simslerden gördüğümüz zavazingolar yerine farklı birşeyler ile gelirler umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...