Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyun yok ya

Netcafe

Öne çıkan mesajlar

abi aoc a wow klonu diyen arkadaş çarpılırsın,millet orana burana adaklık bez takar valla:D,bir kere grafikleri ve combat sistemi,wowun sistemi baştan aşşa değiştirmesi lazım aocun %10 una ulaşması için,yani bok atiim izi kalsın yapmayın ya diğer oyunlardan aoc a girince,sanki,isviçre alplerinde kayak yapıyormuş havasına giriyorum:p
Sosyal ağlarda paylaş

bide abi bilemiyorum ama son zamanlarda wow df aoc arasında gidip geliyorum ama,en kaliteli oyuncular aocda var gibime geliyor,çünkü aoc da politika biraz daha üst düzeyde olduğu için çoluk çocuk kesimine hitap etmiyor,bide tabii gerçekçilik,anime tarzı oyun severler için göze hoş gelmiyor gibime geliyor yanlışmıyım acaba
Sosyal ağlarda paylaş

AoC nasıl wow-clone değil lol.

Alın size aoc gameplay:

-Dandirik questleri yaparak level atla.
-Her quest'de yaklaşık 10 civarı dandirik mob kes.
-Max level'a gelince Raid ya da Pvp yap.

Bi tek combat sistemini değiştirerek WoW-clone olmaktan çıkmıyor oyun. Combat sistemi değişik conan skin'li WoW işte AoC.

Hatta gidin sorun funcom'a AoC'da neden maximum level 50 değil de 80.

Oyunu kötülemek için söylemiyorum bunları sonuçta benim de 2 tane lvl 80 karakterim var ve zevkle oynadım ama sonuç olarak Conan skin'li WoW işte.
Sosyal ağlarda paylaş

ozaman soyle düşünmek lazım:)

aoc wow un klonu ama iyi bir klonu oldu ! atmosfer ve grafikleri ve combat sistemini wow klonu olmasının ustune gelen guild city ve savaşları,kale alıp kale vermeler vb. bir çok yeni ozellik "age of conan " ı daha iyi bir oyun yapmaz mı? nasılsa aoc wow klonu degilmi:)

genel olarak insanların takdirine ve begenisine kalmış bir şey ,oyunları sevmek yada sevmemek! ama şoylede bir gercek varki aoc geliştikçe ve iyileştikçe daha da guzel bir oyun halini alıyor

age of conan hakkında " ilk çıktıgı zaman " fobisi artık aşılmalı bence oyun cıkalı 1 yıl olmuş insanlardan hala ilk çıktıgında muhabbetleri duyurouz. abi oyun fıstık gibi oldu wow clonu falan da olsa biraz daha pve content ile kendi ozelliklerinide birleştirirsen wow dan cok daha iyi bir oyun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Alın size aoc gameplay:

Bi tek combat sistemini değiştirerek WoW-clone olmaktan çıkmıyor oyun. Combat sistemi değişik conan skin'li WoW işte AoC.

Hatta gidin sorun funcom'a AoC'da neden maximum level 50 değil de 80.

Oyunu kötülemek için söylemiyorum bunları sonuçta benim de 2 tane lvl 80 karakterim var ve zevkle oynadım ama sonuç olarak Conan skin'li WoW işte.

http://g.imagehost.org/0739/httpg_imagehost_org006872_450xNULL_jpg.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian kötülemek için de söyleyebilirsin, zevkler renkler sonuçta, mühim değil ama ortam da WoW-clone diye adlandırılan bir çok oyun var iken (ki bu da kanımca yanlıştır, EQ clone u diyelim madem? ) bu sınıfa girebilecek en son oyun AoC dur.

level kas, farm yap, level kas, quest yap, level kas... raid raid raid... EQ denen oyunun mirasıdır mmorpg dunyasına.
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Alın size aoc gameplay:

Böyle olmayan yeni nesil başarılı MMO var mı? WoW'dan önce de böyleydi MMO mantığı, WoW ne klonu o zaman?

Combat sistemi, PvP sistemi, grafikler, dünya, hikaye, atmosfer komple değişik. MMO olmaları ve max level'ın 80 olması dışında ortak yönleri yok resmen. İkisi de Windows oyunu hatta evet.

Quest ve levellama sistemi olarak DAoC vardı mesela, questler azdı, bütün gün grup arayıp aynı spotta aynı mobları 1000 defa öldürerek alırdın levelı. Questler genelde XP değil de güzel item almak için yapılırdı, onlar da çok basit değildi.

Haliyle oyunların bu hali kasıntıydı biraz, günümüz oyun anlayışı ise bu değil. PC konsola deli gibi oyuncu kaybediyor, oyunlar basitleşiyor falan. Bütün MMO'lar da bundan etkilenerek daha basit ve anlaşılır oynayışa yöneliyor, UI olsun, level mantığı olsun. Conan en azından bu noktada bir güzellik yapıp combat sistemini button-spam mantığından alıyor, daha düzgün bir şeye çeviriyor.

Conan'ı beğenmedim ve oynamıyorum, yakın zamanda da oynamayı düşünmüyorum. MMO kültürünün basitleşmeye yönelmesini ve temel MMO dinamiklerini "klonlamışlar ehe" diye yorumlamak kadar sığ ve yanlış bir yorum yapılamaz ama, ayıptır. WoW, WAR ve Conan birbirinin klonu falan değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben bıktım kılıç kalkan veya uzay yolu tipli git 3532526 mob kes tipinde oyunlardan.

Kervanlar ile mal taşıyıp, para kazanayım. Yolculuk sırasında hırsız oynayanlar saldırsın, kiraladığımız askerler bizi korusun. Baktım bu iş sakat, kazandığım para ile bir tekne alıp balıkçılığa başlayım, korsan gemilerine yakalanayım, esir alsınlar beni köle gibi çalışayım gemilerde. Fırsatını bulduğumda kaçayım başka bir diyara gideyim hede hödö. yok mudur böyle bir oyun ya. :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi 2 gün aoc takıldım,o lvl barı var ya bana oyunu bıraktırdı,abi darkfall resmen esir alıyormuş,şu anda kapalı serverlar df de içim içime sığmıyo yav:S abi dehşet bir oyunmuş yeminle,bir arkadaşla 2 saate mapin yarısını gitmiştik 2 gün önce atla :s normal saatle yani 2 saat abartmıyorum:D,milleti gankledik sonra da bizi ganklediler,ama düşen setleri gördüğümüzde aldığımız hazzı,ben senelerdir yaşamadım yav:D açık bir raid açık bi dungeon mapler resmen boss keser gibi player avlıyoruz avlanıyoruz v.s türk clanı kurulursa da zaten gemi yaptırıp korsanlık bile başlar abi oyun o yöne gidiyo çünkü hep deniz kıyılarında hayat:D:D:D
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:
İlginç değil, unutulan yazısız kurallarımızdan biri sadece.

Yazısız bile değil, bkz. Forum Kuralları:

18. Üyeler mesajlarında alıntı (quote) yapar iken hemen üstteki mesajı tamamen alıntı yapmamaya, video linki içeren mesajları özellikle aynı sayfada alıntı yaparak konunun okunabilirliğini düşürmemeye, kısacası gereksiz ve göz yorucu şekilde forum fonksiyonlarını kullanmamaya dikkat etmelidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...