Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tüm dünyayı hacı yapma projesi.

Cons

Öne çıkan mesajlar

pardon da senin dininde gözle görülen bi elma falan mı yarattı evreni? "dalga geçilmesi gereken nokta" falan denmiş de onu anlamadım. Gelip bir takım ritüellere ve hareketlere alakasızca cinsel gönderme yaparsan buna terbiyesizlikten başka bişey denmez kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:
Benim daha yapılabilitesi mümkün bi procem var.

BU televizyonda bissürü alet satıyolar, yok yatmalısı, yok oturmalısı, yok elle tutulanı, yok elektriklisi. Hepsi karın kaslarını çalıştırmak için...

Böyle bir makinenin namaz kıldıranı yok? O yüzden bende ABNamaz ı tasarladım.

STV'yle konuşuyorum satabilmek için

ABNamaz baska diyarlara goturdu beni aksam aksam...bu arada STV nin ciddiye almasından da korkmuyor degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

boşver hocam,burda kendilerini tatmin ediyo bazı tipler işte,gidip hıristiyanların günah çıkarmasıyla dalga geçmeyi,kendilerine zul sayarlar,sebebide batı tarzı yaşam tarzı özentiliği,ne onlar gibi olabilmek,nede kendileri gibi olabilmek,ne cennet ne cehennem yani,araftakiler gibi,yani ciddiye almıcaksın fazla,bu tipler,şimdi dine imana küfredip,60 yaşında tövbe edip hacca giderler mahauaha,sonra da öldüklerinde,imam derki,nasıl bilirdiniz din kardeşinizi,herkes iyi bilirdi,sonra da mezarda asıl macera başlar,üzgünüm ama gerçek dostlar:D
Sosyal ağlarda paylaş

Ya anlamadığım bir nokta var dalga geçen adam yanmayacak mı? Yakan kim? Allah. Kimle kim arasında? Allah ve onunla dalga geçenler arasında. Allah'la kul arasında.

Forumda millet birbiriyle konuşurken dinle dalga geçince size ne oluyor ey inananlar? Din sizin dininiz değilki. Allah'ın dini.Distirbütörü diye de peygamber göndermiş. Sen distirbütörü değilsinki dalga geçince alınıyorsun. Evindeki Vestel TV'ye laf edince "Lan bu şu renkleri göstermiyor hemde HD değil mal bu tv" diyince "sen benim Vestel'ime neden saygı göstermiyon lann!11!!!!" demek gibi birşey bu. Allah sana dini kullan diye göndermiş, fanboyu ol veya yay diye değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Allahla kul arasında diye,çık sokak ortasında kitabı yak,peygambere küfür et,namus 2 bacak arasında değil diye çık dışarı seviş sevgilinle,herşeyi,yap,armutla elmayı karıştırmayın,ben türk bayrağıyla dalga geçsem hoşuna gidermi?,veya inandığın dinle,yada her neyse,işte buda böyle birşey
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:
boşver hocam,burda kendilerini tatmin ediyo bazı tipler işte,gidip hıristiyanların günah çıkarmasıyla dalga geçmeyi,kendilerine zul sayarlar,sebebide batı tarzı yaşam tarzı özentiliği,ne onlar gibi olabilmek,nede kendileri gibi olabilmek,ne cennet ne cehennem yani,araftakiler gibi,yani ciddiye almıcaksın fazla,bu tipler,şimdi dine imana küfredip,60 yaşında tövbe edip hacca giderler mahauaha,sonra da öldüklerinde,imam derki,nasıl bilirdiniz din kardeşinizi,herkes iyi bilirdi,sonra da mezarda asıl macera başlar,üzgünüm ama gerçek dostlar:D

muahauah
Sosyal ağlarda paylaş

Fortuna said:
Ya anlamadığım bir nokta var dalga geçen adam yanmayacak mı? Yakan kim? Allah. Kimle kim arasında? Allah ve onunla dalga geçenler arasında. Allah'la kul arasında.

Forumda millet birbiriyle konuşurken dinle dalga geçince size ne oluyor ey inananlar? Din sizin dininiz değilki. Allah'ın dini.Distirbütörü diye de peygamber göndermiş. Sen distirbütörü değilsinki dalga geçince alınıyorsun. Evindeki Vestel TV'ye laf edince "Lan bu şu renkleri göstermiyor hemde HD değil mal bu tv" diyince "sen benim Vestel'ime neden saygı göstermiyon lann!11!!!!" demek gibi birşey bu. Allah sana dini kullan diye göndermiş, fanboyu ol veya yay diye değil.

Çünkü dinler kutsaldır. Terminatör bile anlıyo artık bunu siz anlayamadınız bi tek. :X
Sosyal ağlarda paylaş

kutsallık diye bişeyi bi statu olarak kabul ediyosanız, ve sadece bilmemkac kisi buna inanıyo diye bu statu verilebiliyosa, gercekten herkesin istedigi seyi kutsal ilan edip de sizden aynı saygıyı bekleyebilmelerine de katlanabilmeniz ve aynı saygıyı gostermelerine izin verebilmeniz lazim. bunu yapabilirmisiniz?
size gosterilmesini beklediginiz saygıyı her isteyene gosterebilirmisiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Sintisyzer said:
kutsallık diye bişeyi bi statu olarak kabul ediyosanız, ve sadece bilmemkac kisi buna inanıyo diye bu statu verilebiliyosa, gercekten herkesin istedigi seyi kutsal ilan edip de sizden aynı saygıyı bekleyebilmelerine de katlanabilmeniz ve aynı saygıyı gostermelerine izin verebilmeniz lazim. bunu yapabilirmisiniz?
size gosterilmesini beklediginiz saygıyı her isteyene gosterebilirmisiniz

Yapabiliriz, yapıyoruz da. Bilmeden saygısızlık etmişsek de özür dileriz. 40bin kere uyarılmaya rağmen devam etmeyiz dalga geçmeye.

Hayır bu, bu kadar zor anlaşılacak bi mesele değil. Bunu bilerek, tahrik etmek amaçlı yapıyosunuz en çok sinirimi bzam bu.

edit: Bir de katlanabilmekten bahsetmişsin, bunda katlanılacak birşey yok ki? Kimse inancını paylaşmaya zorlamıyo seni? Sadece dalga geçmemek, katlanılması zor bişey mi senin için?
Sosyal ağlarda paylaş

Bence 3-5 kişi çıkıp dinle dalga geçtiğinde sen alınıp bozuluyorsan(burda ayar alma manasında değil sinirlenme manasında) senin inancında bir sorun var. Adamlar zaten yanacak dersin geçersin.

Üstelik dinde uygun olanı "BÖLE DİYONUZ AMA YANACAKSINIIIIZ." "YADA İNANMIYORSAN SAYGI GÖSTER" değil.Bir kere dersin, dine döndürmeye çalışırsın (Arkadaşlar dinimizde böyle böyle böyledir, lütfen yapmayın.) o kadardır. Hz. Muhammed inanmayan adama "Dalga geçme lan!" yada "Hemen alın bu arakadaşı içeri" mi demişte gelip burda aynı işi yapıyorsunuz?

Yolda deli sana baklavacı tarif edince nasıl gülüyorsun, dinle dalga geçen adam da inananın gözünde öyle olmalı.Yani sen şimdi burda Türklükle dalga geçsen(geçeceğinden değil, benimde bir değereim o manada) ben napıcam birşey yapmam güler geçerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fortuna said:
Bence 3-5 kişi çıkıp dinle dalga geçtiğinde sen alınıp bozuluyorsan(burda ayar alma manasında değil sinirlenme manasında) senin inancında bir sorun var. Adamlar zaten yanacak dersin geçersin.

Üstelik dinde uygun olanı "BÖLE DİYONUZ AMA YANACAKSINIIIIZ." "YADA İNANMIYORSAN SAYGI GÖSTER" değil.Bir kere dersin, dine döndürmeye çalışırsın (Arkadaşlar dinimizde böyle böyle böyledir, lütfen yapmayın.) o kadardır. Hz. Muhammed inanmayan adama "Dalga geçme lan!" yada "Hemen alın bu arakadaşı içeri" mi demişte gelip burda aynı işi yapıyorsunuz?

Yolda deli sana baklavacı tarif edince nasıl gülüyorsun, dinle dalga geçen adam da inananın gözünde öyle olmalı.Yani sen şimdi burda Türklükle dalga geçsen(geçeceğinden değil, benimde bir değereim o manada) ben napıcam birşey yapmam güler geçerim.

Kimseyi dine döndürmeye falan çalışmıyorum, umurumda değil. Dediğim gibi konunun uyuz olduğum kısmı bu bazılarının sırf tahrik etme amacıyla bunu yapmaları, yoksa çocuk olduklarından ya da gerizekalı olduklarından değil. Öyle "arkadaşları içeri almak" gibi bi sinilenme durumu da yok, kelimelerle tarifi zor bi haleti ruhiye içerisindeyim görüldüğü gibi :p
İşin rahatsız eden tarafı bunu yapanların gözümde, iyi eğitimil, kültürlü, aydın Türk genci gibi bişeyi temsil ediyo olmaları. Ya burdaki iktleyi fazla büyütmüşümgözümde ya da gerçekten bütün kültrülü eğitimil falan gençliğin saygı görgü seviyesi böyleyse vay halimize
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...