Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tüm dünyayı hacı yapma projesi.

Cons

Öne çıkan mesajlar

ShadowFury said:
hadisler filan var bisürü, onlara inanıyolar ondan kapışıyolar kendi aralarından

Ha bir de onlar var di mi? Ya o konuda ilginç bir şe var Peygamber kendi sözlerinin yazılmasını istememiş.Bu salaklar ilerde sözlerimi kitapla bir tutarlar diye. O öldükten yıllar sonra yazılmış onlar.Şimdi insan bir duyduğunu hatta başkasından duyduğunu kendisi bir şeyler katmadan nasıl aklında tutar sorusuna hiç girmeyecem neyse.(İsteyen araştırsın kardeşim).Dediği de çıkmış.Yapacak bir şey yok.

Neyse ya konu dağılmasın. Proje çok sağlam bence.:D
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:
eh osmanlı tarihçileri de avrupadaki saraylar hakkında neler yazıyordu. düşmanının yazdığı tarihe bu kadar kolay körü körüne inanmak pek iyi değildir.

gavurlar yazmamis bunu, osmanli sarayi tarafindan patronaj iliskisiyle osmanli sanatcilari yazmis.

dafı ül gumum ve rafı ül humum diye bir eser. Selim Kuru'nun bu konudaki makalelerini okuyun bizim anamiz bacimiz beyaz pantalon giymez, koskoca padisahimiz oglancilik yapmaz derken.

ps: ustteki mesaji quoteladim ki dansozluk olmasin.
Sosyal ağlarda paylaş

Otedengelen said:
Buyse said:
eh osmanlı tarihçileri de avrupadaki saraylar hakkında neler yazıyordu. düşmanının yazdığı tarihe bu kadar kolay körü körüne inanmak pek iyi değildir.

gavurlar yazmamis bunu, osmanli sarayi tarafindan patronaj iliskisiyle osmanli sanatcilari yazmis.

dafı ül gumum ve rafı ül humum diye bir eser. Selim Kuru'nun bu konudaki makalelerini okuyun bizim anamiz bacimiz beyaz pantalon giymez, koskoca padisahimiz oglancilik yapmaz derken.

ps: ustteki mesaji quoteladim ki dansozluk olmasin.

dansözlük? hayırdır kendin çok yaptın herhalde önce bişeyler deyip sonra editleip kıvırma işini. ne demişim ki kıvıracak dansözlük olacak. bir şey tartışacaksanız adam gibi tartışın.

kaynak diye gösterdiğin kitap da "deli birader" denen adı sanı duyulmamış bir adamın yazdığı HİKAYE kitabı. gören de tarih kitabı sanır. insanları araştırmayacak kadar falan mal sanıyorsunuz herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

ha şimdi burdan da osmanlı da sapkınlık yoktu dediğimi çıkartırlar. elbette vardı her zaman vardı. ama bari kaynak gösterirken millet eğlensin diye yazılmış hikaye kitaplarını getirmeyin. sultanlara bok atmak için daha düzgün tarihçilerin yazdığı birşeyler getirin.
Sosyal ağlarda paylaş

osmanlı sultanı dediğiniz,ecdadınız olm,dedeninizin dedesinin dedesi,sizin torununuz,size ibne deseydi,ne düşünürdünüz,:Dneyse bu konuda da kafanıza göre takılın,nasıl olsa,eğer öbür dünya varsaki,ben inanıyorum,o zaman orda görüşürüz,(ya hacı güneş yağın varmı,burası çok sıcakta meueheuehe)
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:
osmanlı sultanı dediğiniz,ecdadınız olm,dedeninizin dedesinin dedesi,sizin torununuz,size ibne deseydi,ne düşünürdünüz,:Dneyse bu konuda da kafanıza göre takılın,nasıl olsa,eğer öbür dünya varsaki,ben inanıyorum,o zaman orda görüşürüz,(ya hacı güneş yağın varmı,burası çok sıcakta meueheuehe)

yok abi osmanlı saray ve çevresinde yaşanan bizim bugün sapıklık olarak nitelediğimiz oğlancılık(bknz eşcinsellik değil: 20 küsur yaşında sevgilisi olsa birşey demem ama 15 yaşındaki erkek çocuk olunca olay değişir)halk tabakasında yaygınlaşmış bir uygulama değil yani dedelerimizden gururla sözedebiliririz(hanedanla direk bağlantınız varsa bilemem tabi).Artı torunlarımın her koşulda doğruyu söylemelerini isterim ne kadar acı verici olsa da.

Bir de hayatımda yalan söylemedim , insanların iyiliğini düşündüm öteki dünyadan şüpheliyim ama var ise de beni yakmayacakları inancındayım(yada hafiften kızartıp alırlar ateşten bilemiyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...