Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tüm dünyayı hacı yapma projesi.

Cons

Öne çıkan mesajlar

hıristiyan diyince de benim aklıma sübyancı papazlar geliyo,yada bu taraftan hüseyin üzmez,dinle bunun ne alakası var,ha şuda var 2 tane kendini bilmez dine çemkiriyo diye bu din çökmez,burda duyarlı insanların rahatsızlığı,foruma göz gezdirirken,bayrağa milletine küfredilirken verilen tepki gibi,dinine edilen hakareti sineye çekememesindendir,o zaman forumun tepesine,bu forum ateisttir ona göre girin veya girmeyin yazılması lazım,
Sosyal ağlarda paylaş

"BU DİN ÖLMEZ ULAN" falan ne gerek var abi

hayır ben anlamadım burda dini savunmaya harcadığınız çaba öbür tarafta size bilmemne bonusu olarak mı geliyor nedir ya da öyle olduğuna mı inanıyosunuz?

bırakın dalga geçen geçsin sen dininin gerektirdiklerini,dinine göre doğru olduğunu düşündüğün şeyler yaptığın sürece diğer insanların ne yaptığı sizi neden rahatsız ediyor.
bırakın bütün dünya allahsız olsun sen allahsız olmadığın sürece ne farkederki inandığın şeyi yaptığın sürece.

hem güzel olmazmıydı öbür dünyada "ulan bütün dünya allahsız oldu bi bozulmayan ben kaldım" diyebilmek

çok fiyakalı olurdu bence.
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:
bayrağa milletine küfredilirken verilen tepki gibi,dinine edilen hakareti sineye çekememesindendir,o zaman forumun tepesine,bu forum ateisttir ona göre girin veya girmeyin yazılması lazım,

Bayrağa veya millete küfrün yasal yaptırımı var mı?

Dinin var mı?

Mesela ben "Muhammed'in de, Allah'ın da taaa .." diye başlasam, bunun yasal bir yaptırımı var mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:
Allahla kul arasında diye,çık sokak ortasında kitabı yak,peygambere küfür et,namus 2 bacak arasında değil diye çık dışarı seviş sevgilinle,herşeyi,yap,armutla elmayı karıştırmayın,ben türk bayrağıyla dalga geçsem hoşuna gidermi?,veya inandığın dinle,yada her neyse,işte buda böyle birşey

Yol ortasında inançlara alenen küfretmekle eleştirmek-hicvetmek arasında fark var.Sonuçta bir sürü forumda İslamı öven onlarca topic açılıyorsa dinin ne kadar saçma ve boş birşey olduğunu şaka yollu anlatmaya çalışanlar da olur.Ha sana göre en müthiş yoldur bana göre değildir ama senin övme hakkın kadar benim de yerme hakkım vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım,inançlarına küfür etmek gibi bir hakkım olamaz insanların ben bunu burada belirtmek istiyorum,benim hak din olduğuna inandığım,dinlere bir kelime duyamazsın ağzımdan,fakat,inançsızlığın da bir inanç olduğunu kavrayabilenlerdenim merak etme sen,ama dediğim gibi,sevişebilirsin,küfür edebilirsin,ama dine hakaret edemezsin,din savaşları yüzünden kaç milyon kişi öldü,niçin,bu gibi sebepler yüzünden işte,biraz aklınızı başınıza alın yav,yunan forumu olsa bakıp geçecemde,türk forumu arkadaş burası,nazi propagandası yapılan,yada misyoner forumu değil,ha aranızda varsa açıklayında bizde bilelim ona göre hareket edelim,
Sosyal ağlarda paylaş

ADAMIN BIRI HER ZAMAN YAPTIĞI GIBI SAÇ VE SAKAL TRAŞI OLMAK IÇIN BERBERE GITTI ONUNLA ILGILENEN BERBERLE GÜZEL BIR SOHBETE BAŞLADILAR, DEĞIŞIK KONULAR ÜZERINDE KONUŞTULAR BIRDEN ALLAH ILE ILGILI KONU AÇILDI
BERBER: ” BAK ADAMIM BEN SENIN SÖYLEDIĞIN GIBI ALLAH’IN VARLIĞINA INANMIYORUM”
ADAM: ” PEKI NEDEN BÖYLE DIYORSUN?”
BERBER: ” BUNU AÇIKLAMAK ÇOK KOLAY BUNU GÖRMEK IÇIN DIŞARIYA ÇIKMALISIN
LÜTFEN BANA SÖYLER MISIN EĞER ALLAH VAR OLSAYDI BU KADAR ÇOK SORUNLU SIKINTILI HASTA INSAN OLUR MUYDU TERKEDILMIŞ ÇOCUKLAR OLUR MUYDU? ALLAH OLSAYDI KIMSEYE ACI ÇEKTIRMEZ BIRBIRINI ÜZMEZDI, ALLAH OLSAYDI BUNLARIN OLMASINA IZIN VERECEĞINI SANMIYORUM…”
ADAM BIR AN DURDU VE DÜŞÜNDÜ AMA GEREKSIZ BIR TARTIŞMAYA GIRMEK ISTEMEDIĞI IÇIN CEVAP VERMEDI BERBER IŞINI BITIRDIKTEN SONRA ADAM DIŞARIYA ÇIKTI TAM O ANDA CADDEDE UZUN SAÇLI VE SAKALLI BIR ADAM GÖRDÜ, ADAM BU KADAR DAĞINIK GÖRÜNDÜĞÜNE GÖRE BELLI KI TRAŞ OLMAYALI UZUN SÜRE GEÇMIŞTI ADAM BERBERIN DÜKKANINA GERI DÖNDÜ
ADAM: ” BILIYOR MUSUN NE VAR BENCE BERBER DIYE BIRŞEY YOK”
BERBER: ” BU NASIL OLABILIR KI? BEN BURADAYIM VE BIR BERBERIM”
ADAM: ” HAYIR YOK ÇÜNKÜ OLSAYDI CADDEDE YÜRÜYEN UZUN SAÇLI VE SAKALLI ADAMLAR OLMAZDI”
BERBER: ” HIMMM BERBER DIYE BIRŞEY VAR AMA O INSANLAR BANA GELMIYORSA BEN NE YAPABILIRIM KI?”
ADAM: ” KESINLIKLE DOĞRU! PÜF NOKTASI DA BU! ALLAH VAR VE INSANLAR ONA GITMIYORSA O NE YAPABILIR

ÖRNEK ALIN KAFİRLER
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:
arkadaşım,inançlarına küfür etmek gibi bir hakkım olamaz insanların ben bunu burada belirtmek istiyorum,benim hak din olduğuna inandığım,dinlere bir kelime duyamazsın ağzımdan,fakat,inançsızlığın da bir inanç olduğunu kavrayabilenlerdenim merak etme sen,ama dediğim gibi,sevişebilirsin,küfür edebilirsin,ama dine hakaret edemezsin,din savaşları yüzünden kaç milyon kişi öldü,niçin,bu gibi sebepler yüzünden işte,biraz aklınızı başınıza alın yav,yunan forumu olsa bakıp geçecemde,türk forumu arkadaş burası,nazi propagandası yapılan,yada misyoner forumu değil,ha aranızda varsa açıklayında bizde bilelim ona göre hareket edelim,

güzel açıklamışsın tebrik
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:

Superwitz direk bana mı yazdın bilmiyorum ama ben zaten dine küfretme özgürlüğü olsun demedim.Ancak din de bütün görüşler gibi eleştirilebilir yanlışığı doğruluğu alenen sorgulanabilir ve özünde kötü bir şey olduğu idda edilebilir.Arkadaşın Ajdar örneğinden devam edelim diyelim ki "ben son peygamberin Ajdar olduğuna inanıyorum ne kadar saçma gelse de benim inancım bu yönde" diyorum eee şimdi ben buna inanıyorum diye kimse Ajdar'a birşey söyleyemeyecek mi

Paragrafın sonlarında yazdıklarına gelince bana göre din savaşları dine hakaretten değil bizzat dini inanç ve kurumların kendisinden doğmuştur
Sosyal ağlarda paylaş

Bence baya bir yanlış anlaşılma olmuş! Tamam, insanlar diğer insanların inançlarına saygı göstermeli. Ama kendinsine saçma gelen şeyleri eleştirmek ve yermekde hakları değil mi? Muhabbet kabeden açılmış. Tamam insanlar inançlarına göre gidip hacı oluyorlar(Ki bildiğim kadarıyla hacı olmak sadece oraya gidip bilmem kaç kere dönmekle olunmuyor ama neyse!). Sorun aslında bu değil. Bazı arkadaşlar yazmışlar zaten. Hac ibadeti artık dinen bir gereksinim olmasından çok. Dünyanın en çok kazandıran ticari kapısı olarak durmuyor mu. Yani islam dinine göre kutsal sayılan kabe'ye para bulaşmamış mı, işte o zaman bunu eleştiririm. Sonra islam dininde kutsal sayılan kabe'nin toprakları için bir ton savaş olmuş ve -ne kadar değerliyse çorak topraklar artık- kan bulaşmamış mı,işte o zaman eleştiririm. Adam,kendi yaşantısında çalmış, çırpmış, her boku yemiş, sonra gitmiş bilmem kaç kere dönmüş hacıyım ben demiş(Ne zamandır islam inancında bu kadar kapsamlı günah çıkarma ayini var gidip araştırmam lazım bu konuda pek bir şey bilmiyorum!).Hatta bu adam sonra dönmüş aynı bokları yemiş.(Her halde sayıları az olsaydı dilimize ''Bu devirde hacı,hoca'dan korkacaksın'' lafı yerleşmezdi).İşte durum bunları gösterirken tabii ki de eleştiririm. Ben sanmıyorum burada kimse cidden canı gönülden inanan ve cidden öle yaşayan bir çıkar ve ünvan(Artık hacılık ne kapsamlı bir ünvan bilmiyorum) peşinde koşmayanlara etmiyordur(Ki kimin imanını nereden bileceğiz ki kimsenin bedenini yarıpta açıp kalbine bakabilecek kudretimiz yok!). Kabenin altına tekerlek koyulup döndürme fikrine gelince.Kutsal olan şey oradaki o taş duvar ya da örtümüdür!(Yok öleyse bu putpereslik olmaz mı,eminim değildir!)Ki kabe yıkılıp yeniden yapılmasını boş verelim, defalarca restore edilmemişmidir.(''Aslı korundu ama!'' lafını duyar gibiyim, hangi restore işlemin sonunda aslı %100 korunmuş böle bir teknoloji var mı?).Şimdi son bir restore ile altına tekerlek koysakta kendi etrafında dönse ne olur dönmese ne olur! Oraya gidipte kabenin etrafında dönecem diye acılar çeken ve hatta hayatını veren yaşlı insanları kutsallaştırma nasıl hastalıklı bir düşüncedir onu da çözebilmiş değilim!(''Aaaa hacı kabeyi dönerken ölmüş!'',''Bize de nasip olsun kesin cennetlik''!!!Bu kadar kolay mı, bilmediğimden soruyorum???)-(Ben mi yaratıcıyı yanlış tanıdım yıllarca yoksa içinde bunu isteyebilecek bir sadistlik varmı cidden, kusura bakmayın benim bildiğim Tanrı(Genel olarak, o kadar çok isim verdi ki insanlar, ama özü zaten bir değil mi?) bunu istemez).Son olarak eleştiriler olmasaydı,sen(Genel tabirde) sence en kutsallardan biri sayılan şeylerden olan inancını nasıl savunacaktın.Her şey zıttı ile olmak zorundadır.Senin(Bu da genel manada) sevmen, benim(Bu da genel manada) yermem olmadan ne işe yarayacaktır, hatta onu bırakalım öle bir şey olmayacaktır bile!En uç görüştekiler aslında birbirlerinin en iyi dostlarıdır,birbirilerini onurlandırmak ve geliştirmek için!Son olarak kabe yıkılsa ne olur,ki bundan öncede yıkılmış,hatta dünya da yerini bilen yokmuş,Tanrı,dünya'ya küsüp yok mu eder?O yıkılmasına bile bir şey dememişken,Senin(Genel olarak)ufak bir modifiye(:D) karışında ki bu gereksiz kükrer durumun nedir?
---Güzel bir Topic olmuş ellerine sağlık açanın---
Saygılarımla...
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım bak,bu millet diniyle varolmuştur 1000 yıldır,öyle olmasaydı,bulgarlar,moldovyalılar,macarlar gibi kukla olurdun,öylemi oldu? islamdan önce göktanrıya inanıyordu bu millet,şimdi Allah 'a,bilim insanları bile inanmanın beyne programlanmış olduğunu buluyorlar,ha sen inanmamaya inanabilirsin,ama sonuçta birşeye inanıyorsun belkide,hiçbirşeyin olduğu fikrine,ama kabe den hac dan bahsederkende,hacca gidilmesinin asıl amacı, 3*5 bin euro verip 5 yıldızlı otellerde konaklama değil,mensubu olduğun dinin peygamberinin yaşadığı zorlukları,diken bile yetişmeyen kum deryasında,fikirleri yüzünden şu anda 1.5 milyarlık bir inanan topluluğu olmuş,o rahmet hazinesinden yararlanmaktır hac,kabe olsa nolur olmasa nolur demişsin,bu vatikan olsa nolur olmasa demek gibi birşey katolikler için,milyonlarca insan boş yere öldü demek gibi birşey,kutsallardan biride bayrak ,sınır v.s,o zaman sınırda ölenlere şehit demiyelim öldü diyelim,din bir yazılı kanunlar bütünüdür,ve onun kitabı 1600 yıldır bozulmadan gelmiştir,bunun ta kendisi bir mucizedir zaten mucize arıyorsan,nesilden nesile 1600 yıl bozulmadan kalmış,bir bütünün inandığı bir yazılı belge gösteremezsin bana,incil bile kaça bölündü görüyorsun,mattası yuhannası v.s v.s,
Sosyal ağlarda paylaş

Açılan konu muhteşem bir zeka örneğidir. Saygı duydum. Çok da güzel espriler dönmüş konu üzerine.

İnançlarıyla dalga geçildiğinde (ki burada dalga geçme durumu da yok) alınan arkadaşlar, birer hayat edinin. Sizin inancınıza göre bu arkadaşlar hep yanacaklar, bırakın onlar yansın yani şurada onlara laf söylemeniz pek bir şey kazandırmaz size. Belki sevap olarak geri döner de daha faydalı şekillerle de sevap işlenebilir :D
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:

dunyada mizah diye bir şey var. mizah demek, herhangi birşeye, din olur milliyecilik olur ulusal değerler olur, atatürk olur, muhammed olur, stalin olur, gadhi olur, budhaa olur, fark etmez.

mizah dediğin şey, herşeyle ama herşeyle dalga gecer, istisnası yoktur. Amacı aşağalamak değildir, amacı aşırı ucuk bir bakış acısıyla mevzuya yaklaşak, abuk bir objektivite getirmektir.

Bütün dünyanın hacı yapılmasına dair bir proje bu yuzden "islamiyetle dalga geciyolar, ınanmıyosanızsaygı duyun!!!" diye değil en azından "e hacı olmak istmieyenleri napıcaz?" diye karşılanmalıdır. mızahın özü budur.

dillinger said:
Su an komik geliyor belki insanlarin kutsal saydiklari seyler le dalga gecmek ama dalga gecenlerin hepsi 30 yasina geldiklerinde ulan amma cocukmusuz yaptigimiz muhabbetlere bak falan diyecekler .

Eger biraz olgunlasabilirlerse .

yukardada acıklamaya calıştığım gibi, burdaki zevzeklik zevzeklikten öte bişi değildir, birilerini aşağalama amacı güdülmemiştir. Peki olgunlukmudur, pekala oda değildir, ama olgunluk diye kalıplaşmış düşünceleri benimsemeyi kast ediyorsak, bu olgunluğunda bizi biyere götüreceği yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:
arkadaşım bak,bu millet diniyle varolmuştur 1000 yıldır,öyle olmasaydı,bulgarlar,moldovyalılar,macarlar gibi kukla olurdun,öylemi oldu? islamdan önce göktanrıya inanıyordu bu millet,şimdi Allah 'a,bilim insanları bile inanmanın beyne programlanmış olduğunu buluyorlar,ha sen inanmamaya inanabilirsin,ama sonuçta birşeye inanıyorsun belkide,hiçbirşeyin olduğu fikrine,ama kabe den hac dan bahsederkende,hacca gidilmesinin asıl amacı, 3*5 bin euro verip 5 yıldızlı otellerde konaklama değil,mensubu olduğun dinin peygamberinin yaşadığı zorlukları,diken bile yetişmeyen kum deryasında,fikirleri yüzünden şu anda 1.5 milyarlık bir inanan topluluğu olmuş,o rahmet hazinesinden yararlanmaktır hac,kabe olsa nolur olmasa nolur demişsin,bu vatikan olsa nolur olmasa demek gibi birşey katolikler için,milyonlarca insan boş yere öldü demek gibi birşey,kutsallardan biride bayrak ,sınır v.s,o zaman sınırda ölenlere şehit demiyelim öldü diyelim,din bir yazılı kanunlar bütünüdür,ve onun kitabı 1600 yıldır bozulmadan gelmiştir,bunun ta kendisi bir mucizedir zaten mucize arıyorsan,nesilden nesile 1600 yıl bozulmadan kalmış,bir bütünün inandığı bir yazılı belge gösteremezsin bana,incil bile kaça bölündü görüyorsun,mattası yuhannası v.s v.s,

Pardon?Bu millet dini ile mi var oldu? Eskiden köktengri'ye inanırdık evet. Hristiyanlık yaramamış doğru. Bir de hazar türkleri vardı bilirmisin? Hani yahudiliği seçen!!! Onlara ne oldu biliyormusun. Müsliman Emeviler savaş sonrası diz kapaklarına kadar Hazar türklerinin kanının içinde yürüdüler!!! Neyse bu başka bir konu. O olsa ne olur olmasa ne olur lafına ben değilde zamanında Cengiz han diye biri cevap vermiş;
-Nedir bu büyük yapı
-Camidir,Müslimanlar Taptıkları için yapmışlardır!
-Anlamıyorum,Bu müslimanlar kalplerini kötülükle doldurup yaratıcıları için böle büyük büyük taştan duvarlar mı yapıyorlar,ve bu duvarlara saygı gösterip ona saygı gösterdiklerini mi sanıyorlar.Salak mı bunlar bilmiyorlar mı Tanrı'nın eve ihtiyacı yoktur zira o heryerdedir!!!
Son olarak ta bozulmadan geldi demişsin.
Tek kitap var demi islamiyette!Evet benimde şüphem yok tek kitap var!
O zaman şunu sormama izin ver ya o tek ve kesin ve net kitabın içinden bir ton mesebi, o her mesebin içinden bir ton tarikatı nasıl çıkardınız.Bir de yetmedi tarihde bunlar birbirlerini düşman ilan edip savaşıp birbirlerini aşağıladır.Tek kitap evet yazı değişmedi belki ama. Emin ol kafalarda o kadar çok kitap oldu ki diğer dinlerinkinden fazla oldu beh!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...