Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tüm dünyayı hacı yapma projesi.

Cons

Öne çıkan mesajlar

aquila said:
bence gunese koysak, her 7 yilda bir haci oluruz.

sinad said:
Dostum akila senin dediğini düşündüm ama açıklar var projende.
Mesela 7 sene içersinde ölmen mümkün o yüzden hacı olmadan ölürsen gg

Aya koysan 7 günde bir. Uzağa gerek yok. Hem sürede daha kısa.

Not: Bence eskiden o kadar yol, zorluk, verilen emek, yeni yerler ve kültürler görüp aydınlanma vs. hacca gitmenin temelini oluşturuyordu. Bugün ise durum oldukça farklı. Şahsen hacca verilecek parayla (uçak vs) bir yardım yapılması, bir insana faydalı olunmasıı daha çok destekliyorum.

Yinede gideni eleştiremem çünkü o da inandığı şey uğruna çaba sarf ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi tekerleğe gerek olmayabilir, şöyle ki, dünya zaten dönüyor. biz de dünyanın döndüğünün ters yöne doğru aynı hızla dönersek (saat başına 360/24 derece) biz sabit kalmış oluruz kabe dönmüş olur, cons un projesi de başarıya ulaşır, ne dersiniz?

akhsahdsajsdjahhjdhahahah bu topic ne be gece gece öldüm :D
Sosyal ağlarda paylaş

Benim daha yapılabilitesi mümkün bi procem var.

BU televizyonda bissürü alet satıyolar, yok yatmalısı, yok oturmalısı, yok elle tutulanı, yok elektriklisi. Hepsi karın kaslarını çalıştırmak için...

Böyle bir makinenin namaz kıldıranı yok? O yüzden bende ABNamaz ı tasarladım.

STV'yle konuşuyorum satabilmek için
Sosyal ağlarda paylaş

Türk insanının kendini aydınlanmış olarak gören bir bölümünde olan bu tarihini ve dinini aşağılayarak kendini bir ... zannetme havasını anlayamıyorum. En son JönTürklerde olan bir tavırdı, hatta Abdullah Cevdet gibilerinde Avrupadan damızlık sarı saçlı mavi gözlü erkek getirerek Türk halkını geliştirmeye çalışmak gibi fikirlerde ortaya çıkmıştı. İfade özgürlüğü insanların dini inanç ve ibadetleriyle dalga geçmek olarak algılanıyor galiba forumda.
Sosyal ağlarda paylaş

Efrasiyab said:
Türk insanının kendini aydınlanmış olarak gören bir bölümünde olan bu tarihini ve dinini aşağılayarak kendini bir ... zannetme havasını anlayamıyorum. En son JönTürklerde olan bir tavırdı, hatta Abdullah Cevdet gibilerinde Avrupadan damızlık sarı saçlı mavi gözlü erkek getirerek Türk halkını geliştirmeye çalışmak gibi fikirlerde ortaya çıkmıştı. İfade özgürlüğü insanların dini inanç ve ibadetleriyle dalga geçmek olarak algılanıyor galiba forumda.

Yukarda yazılanların hiçbiri aşağılamak olarak algılanamaz bence.Ancak her konu olduğu gibi din de aşağılamadan eleştirilebilir hicvedilebilir.

Örnek " benim inancıma göre bütün evreni gözle görünmeyen ejder-kurtadam tanrı yarattı her an bizi izliyor ölünce de paralel bir evrende ejder olarak yaşamaya devam edeceğiz" dersem ve bunu her yerde yaymaya çalışırsam dalga geçilmeyi de göze almalıyım tıpkı bütün dinler gibi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...