Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

Vingthor

Öne çıkan mesajlar

senko said:

evde 10cesit direnc olmasina ragmen sadece isime yarayacak olan 220ohm luk direnc olmamasi

priceless!

git al.. bi ara alakasız bir zamanda buluverirsin evde var olduğunu..

ihtiyaç duyulan cisimler empatiktir. sizin beyin dalgalarınızdan etkilenip saklanırlar.. tüketimin artması için çaba gösterirler..
Sosyal ağlarda paylaş

iç sıkıntısı vs. yılkı telaşı..

gittik, oturduk, yemek siparişi verdik falan.. bazen otururken insanları izlemeyi seviyorum. hemen karşımdaki masada iki aile yemek yiyor. bir konuşuyorlar, çocukları monaco veliaht prensi sanırsın. iç mimarmış, çok yetenekliymiş, çok zekiymiş.. bir süre sonra adam geldi... 30-35yaşlarında, kafası kafatasının arka kısmında çıkıntısı var ya, occupital mi ne diyorlar... hah oraya kadar kel, çelimsiz ama irice göbekli, elinde de alyans olmayan born loser bi tip.. beyfendi ise oturdu anlatırken işini "çalıştığım ofisin camından önceden yaptığımız evleri görüyorum ve bu beni çok mutlu ediyor!" diye ahkam kesiyor.. tabii name dropping de gırla arkadaşın konuşmalarında. sonrasında bir binaya seçtikleri kapılardan bahsediyor... evet kapı, bildiğin ahşap kapı... "ahşap kapıyla dünyayı kurtaran adam" edası ile anlatıyor yalnız bunları. bir böbür böbür böbür.. aile ve çocuk egolarını şişirirken diğer masaları bir gözden geçiriyorum.

diğer masada kız grubunda bir tane aklıevvel hatun gruptaki diğer kıza yağcılıkla meşgul. "o bizim grubun her şeyidir, hem fal bakar, hem yoga hocamız..." daha bi sürü ünvan yükledi kıza ama kalanını hatırlayamıyorum. zincirleme yağcılık tamlaması çekiverdi özetle. ne egoymuş?

başka bir masada kız yola çıkacakmış, annesi babası yanında. galiba tatile gidiyor, bu akşam 2000'de çıkacak diye babası tembihliyor telefonda konuştuğu kişiye... kıza da para veriyorlar bir miktar. kız biraz salak, katlı parayı masasının üstüne koyuyor ve hem sohbete hem de yemeğe devam ediyor. derken para düşüyor ve yan masadan uyarı geliyor. "hanfendi paranız düştü" diye.. babası -haliyle- "sen daha paranı elinde tutamıyorsun" diye kızarken annesi "sana bel çantası alayım mı?" diyor. kız çapraz asılan plaj çantalarından olsun diye sızlanmaya başlayınca e haliyle daha mantıklı yaklaşan baba köpürüyor kıza da anneye de.. bunda ego, böbürlenme yok gerçi.

bu aşırı normal gözüken insan davranışlarının bende iç sıkıntısı yaratması en garibi. bana ne ise bunlardan!

ha diyeceksiniz yılkı ne alaka? şöle. alakasız zamanlarda random telaşlanmalarla uğraşıyorum. iç sıkıntısı zaten standart oldu bu aralar, onun yanında alakasız bişi konuşulurken bir anda sanki düşündüğüm şey çok önemliymişçesine bir telaş sarıveriyor bünyeyi.. konuştuğumuz ve benim düşündüğüm şey ne peki? yılkı..

evet, yılkı.. arkadaşlar gidip kayseri, kapadokya arasında bi yerde başı boş gezen atların fotoğraflarını çekmişler uzaktan.. vahşi at mı olur diyorlar türkiyede.. aslında tam vahşi at da değil onlar yılkı diyorum.. derken şunu düşünüyorum, bu atlar nalsız tam olarak rahat bir şekilde koşuyorlar mı? evet.. gerçekten de acaip önemli ve değerlendirilmesi gereken bir konu..

o sırada muhteşem içmimar bey, bugün nasıl da kendi dediklerinin seçilmesi için baskı yaptığından, bayağı bir çemkirdiğinden bahsediyor gururla.. türk insanının bireyselciliğinden nefret ettiğimi düşünüyorum ve içim sıkılıyor yine..
Sosyal ağlarda paylaş

yarın iş var günlük. iş dert değil, hatta bütün gün sıkılmıyorum bir sürü insan falan ama benim çalıştığım kişi tatile gidiyor, sponsorum da yurt dışında. 1 hafta yok ikisi de.. yapıcak şey bulamazsam 1 haftada patlayabilirim ben orda, daha şimdiden canım sıkılıyor bu yüzden
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm gece araba kullandım. 3 saat uyudum sonra gözümü büroda açtım heaueh. Haftasonum tek kelime mükemmeldi. Babamaları denize götürdüm.. Çocuklar kadar şen deyimini tam olarak anladım denizdeki babama bakınca :D Hiç bi işe yaramasam bile, ailemi mutlu edebiliyorum gibi günlük. Çok yorgun olsam da her saniyesine deydi ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...