Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Assassin's Creed 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

sinad said:

Netcafe said:

Sequence 9a kadar getirdim crackği bekleyin anacım yakında %100 biticek yakında..

ne zaman çıkacak bunun korsanı ya kaç oldu yok nette :(

abi offfffffffff ahahah
laaaaaaaaaannnnnnnn :/

pm atacaktım! zaaaaaaaaaa

niye böyle mallık yapmışım =)

işin kötüsü güncelleyemiyorumda dgdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Bir crackten bahsetmiyoruz özel olarak ama genel olarak bakıldığında Ubisoft'un DRM sistemi de yalan oldu gibi. Gerçi ortada şöyle bir gerçek var. Millet bu oyun kırılmaz diyerek orjinal aldı ve satışlar doğal olarak daha yüksek oldu. Bu açıdan bir başarı sayılabilir ama bir çok oyuncuyu kızdırdığı da bir gerçek. Ben arkadaşın oyununu denedim kendi bilgisayarımda ve DRM ile bir sorun yaşamadım. Muhtemelen yaza alırım diye geziyorum şimdilik. Ahlaksız versiyon ise yakında tamamen gözükecek gibi. Adamlar bir kaptırdımı DRM falan dinlemiyorlar :D (hope to avoid banhammer)
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu 2 gün önce bitirdim. geçen sayfada yazdığım gibi baya etkiledi beni oyun. hala da kalan 20 feather'ı toplamak ile uğraşıyorum, %100 yaptığımda bile oynarım sanırım. gerisini spo yapayım,

ağır spoiler yok, ama gene de oynamayı düşünenlerin okumaması gereken yerler olabilir

her şeyden önce bölüm dizaynlarını yapan elemanları ve tabi ki OST'yi yapan jesper kyd'i ellerinden öpüyorum. ancak bu kadar 15. yy italyasında yaşıyor hissi yaratılabilirdi. gece - gündüz sisteminin de eklenmesi çok iyi olmuş, görev yapmayıp treasure - feather toplarken bile ağzınız açık kalıyor, gezmedik yer bırakmadım sanırım. tavsiyem, sadece secret location ve locationlar ile yetinmeyip, her bölümü fellik fellik gezmeniz. gerçekten çok başarılı bir atmosferi var oyunun.

ezio karakterine gerçekten hasta oldum, neden bilmiyorum. karakter ile inanılmaz bütünleştim. hiçbir oyunda, sanırım abartmıyorum bu noktayı, oynadığım karakter ile bu kadar bütünleşmemiştim. doğduğunuz zaman ayaklarını, kafasını oynatan bir ezio'dan sevgilisinin odasına arka cam'dan girip sabah kızın babasını yakalanan, ertesi gün aile üyelerini asılırken izleyen, yarım yamalak assassin olduğunuz günlerden tam teçhizatlı assassin olduğunuz ve creed'in gerçek bir üyesi olduğunuz yerlere, oradan da sakallı bıyıklı 40 yaşında 23 yıl intikam peşinde koşup sonunda rahat bir nefes alan ezio'ya kadar her bir an dört dörtlüktü.

desmond ile oynadığımız bölümler, ilk oyunun sonundan tahmin ettiğim şekildeydi. desmond'ı ilk oyuna göre daha az kontrol ediyoruz, hatta oyunu başı ve sonu dışında hatırladığım kadarıyla tek bir yerde bir an için uyanıyorsunuz, orada da gördükleriniz ve başlayan o bölüm muhteşem zaten, oynamayan kişiler için söylemeyeyim ( gerçi ana menüde spoiler'ı bariz bir şekilde veriliyor bu bölümün )

combat ve oyunun genel zorluğu konusunda ise eklemek istediğim bir iki şey var. evet, oyunda combat'larda pek bir ölme şansınız olmuyor. yani ilk oyundaki gibi çevrenizi bir dolu asker sarsa da bir şekilde yara yara ilerleyebiliyorsunuz, hele hele benim gibi tüm ekipmanları, silahları vs. açtıysanız. ama her zamanki gibi askerlerin sizi damlardan aşağıya atmaları, siz bir yerden bir yere giderken taş atarak düşürmeleri vs. gibi noktalardan öldüğünüz de oluyor. totalde 25 kere falan ölmüştüm ben ( stats'lerin yalancısıyım ehe ) bunun çoğu bir yerden bir yere atlarken düşüp ölmemdi yani. gene de oyunu oynarken ' çok kolay yahu bu ' gibi bir düşünce aklımdan hiç geçmedi, bu + bir nokta bence. gene de combat seviyesi biraz daha zor hale getirilebilir, ya da combat sistemine hiç dokunmayıp health'imiz daha düşük seviyelerde kalabilir. böylece çok asker ile karşılaşıldığında savaşmak 2. bir opsiyon olarak görülebilir, gerçekten yeteneklerinize güveniyorsanız savaşırsınız vs vs. combat sahnelerinin muhteşem olduğunu da belirtmek istiyorum, özellikle disarm ve counterattack sonrası yapabildikleriniz tam bir görsel şölen. combo'lar da aynı şekilde. her silah ile farklı combolar yapabiliyorsunuz, ve her tip asker'e farklı animasyonlar ile farklı fatality'ler yapabiliyorsunuz.

karakterler, kullandığınız aletler, diyaloglar hepsi dört dörtlüktü. spoiler olmasından çekindiğim için pek fazla bahsetmek istemiyorum bunlardan, ama gerçekten bu dönem ile de biraz ilgiliyseniz etkilenmemek elde değil.

ağzımdan bir şey kaçırıcam diye bu kadar yazayım diyorum şimdilik, ama oyunun sonuna da değinmeden geçemeyeceğim. birçok kişi oyunun sonu için çok kötü diyordu, ben de özellikle oyunun sonlarına yaklaştıkça bu kadar muhteşem ilerleyen bir oyunun sonu nasıl kötü olabilir diye merak etmeye başlamıştım. oyunun sonu, bilmiyorum hala oyunun gazı ile mi böyle yazıyorum ama, olabilecek ve tasarlanabilecek en güzel endingdi bana göre. bu kısım spoiler olmaz diye düşünüyorum, bildiğiniz gibi ac 3 oyundan oluşan bir seri olarak tasarlandı. ilk oyundan hatırlayanlar vardır gene, 2012 yılı bu oyun içinde özel bir anlam taşıyor. işte bu oyunun da sonunda olanlar, hikayenin özünü kavradıysanız, muhteşem bir şekilde 2. oyunu 3. oyuna bağlıyor ve resmen insana düşündürtüyor bütün yaptıklarını ilk iki oyun boyunca.

14 - 15 senelik oyun hayatım boyunca oynadığım en iyi 10 oyundan biriydi, oyunun drm sistemine çok küfür etmiştim ve ubisoft çok gözümden düşmüştü, ancak verdiğim 80 milyonu kuruşu kuruşuna hak etti oyun. helal olsun diyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...