Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Assassin's Creed 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

Azıcık Türkiye'ye desteği arttırıp, fiyatları da x döviz kuru + KDV şeklinde ayarlamak yerine yerel para birimine göre ayarlasalar o da yeter, illa DVD fiyatına satmaları gerekmiyor yani. Avrupa'da 50€, Amerika'da 50$ olan Crysis burada İngilizce 75-100 TL'ye satılsa kaç kişi alırdı, 50 TL'ye Türkçe destekli satılınca kaç kişi aldı mesela.

Konudan da fazla sapmayalım, zerre multiplayer seçeneği bile olmayan offline oyunu korsan oynanmasın diye permanent internet bağlantısı şartıyla satmak, ve hatta üzerine işi yüzüne gözüne bulaştırıp orjinal alanlara bile eziyet çektirmek savunulacak bir şey değildir. Bazı arkadaşlar fazla alışmışlar marjinal takılmaya.

edik: Ben mesela oyunu Xbox'a çıktığı hafta bitirdim, PC versiyonunu "teraziye tık" kapsamında orjinal (hatta gelseydi Black Edition) alıp PC'de de bitirmeyi düşünüyordum, zaten CE paketleri getirmediler gerçi ama şu DRM kepazeliğinden sonra hiç elimi sürmeyi düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamların sunucularda yaşayacağı sorunları geçtim (ki Ubinin sunucuları yükü kaldıramadığından millet oynayamadı) burada telekomun insafındayken internete güvenemezsin. Sırf Steam'den oyuna girmek için bile sorun yaşanıyor. En ufak işlem için download kısmak zorunda kalmak da ayrı bir mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

abicim bu olay bugun olmasa yarın olacak bi iş. işin single ve multi ile de ilgisi yok. kiytirik telefonlarda bile sağlam internet bağlantilari varken ay ay bilgisayarimda internetim olmazsa oynayamiyacak miyim ben?? geyiklerini bırakın.

Mesela bir oyun laptopum var bir de ders laptopum. Okulda ders laptopum IT tarafından tanındığı için internete ondan giriyorum, multi atarsam haftawsonu atıyorum. Şimdi ben bu oyunu alsam sadece haftasonları oynayabilirim. Ne anlamı kaldı?

Ki alıp interneti olup oynayamayanlar da var işte sorun orda, orjinal alana eziyet çektirirsen orjinal oyundan soğur insanlar
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

abicim bu olay bugun olmasa yarın olacak bi iş. işin single ve multi ile de ilgisi yok. kiytirik telefonlarda bile sağlam internet bağlantilari varken ay ay bilgisayarimda internetim olmazsa oynayamiyacak miyim ben?? geyiklerini bırakın.

çok saçma bi mantık yahu. tabikide ben oyun oynarken internete bağlanmak zorunda değilim. evde elektrik kesildi mesela internet gitti. yada ttnetin kablolarını yedi balinalar internet kesildi. yada ne bilim modem bozuldu.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

İnternet bağlantısını her zaman bulacağım diye bir şart var mı? Bağlantıda problem olur, internet imkanım yokken laptopumda oynamak isterim, oynayacağım yer o portu blocklamıştır, gibi?

Sırf liseli gibi marjinal olup çıkıntılık yapacağım, karizma olacağım falan diye, düşünmeden yazı yazınca böyle oluyor tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

olay su kadar basit: senin dandik DRM sistemin, oyunu legal olarak alan kisiyi kisitlayip, korsan edinenin aile cevherlerini sivazlamaktan ileri gidemiyorsa savunulacak bir noktasi yoktur.

boyle bir DRM sistemi uygulamak icin, ya exec.lerin ciddi gerizekali olup, hepsinin Ted Stevens-vari bir "Internet is series of tubes" yaklasimiyla olaya yaklasmasi lazim, yada altinda ayri bir bit yenigi yatmakta, her halikarda "ama abi adamlar hakli hede hodo" diye bir arguman sunulabilecegini dusunumuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bence şöyle bir olay var,sonuçta adamların ürettiği oyun bir ürün.Ben bu ürünü kiralamıyorum, yada MMO şeklinde oynamıyorum.Kopya koruma ugruna,sadece ubisoft serverları açtığı zaman oynayabiliyorum para verdiğim ürüne. Hadi multiplayer'ı olur anlarım multi oynamak için netten bağlansın ama single player çok saçma.Steam gibi sadece girişte kontrol etse bu sorunlar yaşanmayacaktı.Ve evet halen giremiyorum oyuna.Steam geri almıyor,ubisoft da cevap vermiyor.Garip durum yani,eğer bundan sonraki Ubisoft oyunları böyle olacaksa almam direk.
Sosyal ağlarda paylaş

codmaster said:

Kopya koruma ugruna,sadece ubisoft serverları açtığı zaman oynayabiliyorum para verdiğim ürüne. ... halen giremiyorum oyuna.Steam geri almıyor,ubisoft da cevap vermiyor.

Ortada günlerdir böyle inanılmaz bir kepazelik varken "seni mi düşüneceklerdi lan ahah" diye saçma sapan bir cümle kurabilen ve hala bunu savunan adamlar var ya, o çok ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

iyide abi ben mecburmuyum internete girmeye oyun oynamak icin
ben mesela cok starbucksda yada nargilede oyun oynadim
tamam nargilede internet war
ama starbucksda yok?
parasini vermiyim
oynayamicam mi oynumu
ole bi mantik olur mu
Sosyal ağlarda paylaş

bide şöle bakın ubisoft serverları ne kadar açık kalacak ki?

misal 5 sene sonra siz bu oyunu bi kurup oynamak istediniz nostalji diye, ama 2 sene önce ubisoft batmış server falan kalmamış, yada başka şirket almış gene kapanmış. oyun oynanamaz halde olcak tüm alanlar için bikaç senede. arşivlik bir olayıda olamaz o zaman, kimsede hatırlamaz adını oyunun veya şirketin.

Ama ben bugün 1992 de çıkan örneğin bir Indiana Jones and the Fate of Atlantis i kurup oynayabiliyorum rahatlıkla, o yüzden ubinin sistemi bence patlayacak her şekilde. biri çıksa dava açsa adamlara single player bir oyun için sürekli nete bağlı kalmak haksızlıktır diye, kazanabilir bile diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Esas birisi Ubisoft bu serverları kapattıktan sonra, ya da şirket battıktan sonra oyunu aldım oynayamıyorum diye zamanında Ubisoft CEO'su olan adamlara dava açarsa şenlik olur.

Norak çok iyi bir noktaya değinmiş. Oyun almanın en çekici kısımlarından birisi de arşiv olayıdır, özellikle single player oyunlarda. Multiplayer oyunu alırsınız oynarsınız ama 3-5 sene sonra community dağıldıktan sonra başka oyuna geçersiniz vs. Ama single player öyle değildir, elinizde imkan varsa tekrar baştan oynayabilmek istersiniz.

Bence sıkıntı oyunun internete bağlanması falan değil, direk ubisoft gibi bir şirkete bağlanması. Steam gibi, birçok oyuna destek veren arkası sağlam bir platform değil bu, Ubisoft'un kendi platformu. Yarın öbürgün şirket batarsa, türk telekom'un değil de adamların kablolarını balinalar yerse, serverları çökerse bağlanamayacaksınız demek bu. Oyunu oynarken serverları çökerse save edemeyeceksiniz gibi saçmalıkları da yanında getiriyor galiba. E böyle saçmalıkları varken oyunun neden PC'ye alayım ki, konsolda sıkıntısız oynanıyor.

Bana kalırsa diğer şirketler böyle bir DRM sistemine geçmeyecekler çünkü kerizlik bu. En azından PC satışlarını önemseyen şirketler, ha Ubisoft'un umrunda değildir o zaman da oturup konsola exclusive çıkarsınlar biz de rahatlayalım onlar da.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

pronoit said:

iyide abi ben mecburmuyum internete girmeye oyun oynamak icin
ben mesela cok starbucksda yada nargilede oyun oynadim
tamam nargilede internet war
ama starbucksda yok?
parasini vermiyim
oynayamicam mi oynumu
ole bi mantik olur mu

abi neyi anlatiyosun mmorpg oyunlarinda durum farkli mi ? onlar harkulade server desteği mi sağliyor? hi şunun da farkındasınız değil mi satın almak da mecburi değil ama işin asli şu ki bu olay her türlü gerçekleşecek. starbucks veya nargile ile ne alakasi var pc'in yok mu? geçin artik şu internetsizken ne olacak muhabetini pc=internet

matrix online kapandi dava açan olmadı.sonra citiesxl mmo kismindan vazgeçti yanilmiyorsam gene dava açan olmadi. kullanıcı sözleşmesine ufak bir madde koyarlar olur biter.
Sosyal ağlarda paylaş

PC=internet=ideal dünya

ama öyle yürümüyor. TTNET sürekli faillerden fail beğeniyor internete giremiyoruz imkanımız varsa bile. Kaldı ki benim gibi yurtta olanlar olabilir, iki makinadan sadece ders için olan bağlıdır nete diğeri bağlanamıyordur. Benim başım kel mi oynayamıyorum o oyunu? Yada ttnet yüzünden 2 gün internetsiz kalan insanların başı kel mi oynayamıyorlar? PC=internet olmalı ama tüm dünyada asla ama asla kopmayan ve her bilgisayarın mutlaka bağlı olduğu bir global internet şebekesi yok. Singleplayer oyun oynamak için internete bağlı olma zorunluluğu kepazeliktir savunulacak bir yanı yok yani bunun
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

abi dünya'ya tüm interneti ttnet vermiyor üzülmeyin o kadar.

Saçmalamaya son vermelisin bence. TTNet ve benzer sağlayıcıların internet bağlantısı verdiği kesim (ki dünyanın nüfusça %30'u falan eder eminim) bu oyunu orjinal alsa bile oynayamasın, bu mudur müşteri memnuniyeti, bu mudur senin pazarlama stratejin?

Sırf dediğin laftan dönmemek için abuk subuk şeyler karalayıp duruyorsun, komik oluyor. İşine gelmeyen, bir kulp uyduramadığın şeylere de cevap vermeyip geçiştiriyorsun gördüğüm kadarıyla, bkz. Norak ve benim dediklerimiz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...