Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borusan Land Rover %36 ekstra ÖTV indirimi

Sintisyzer

Öne çıkan mesajlar

Ne kadar param olursa olsun o sitede gördüğünüz araçların hiçbirini almam. Hepsine bindim, bana içi bu kadar basit gelen başka bir araç yok. Nedense çok basit duruyor arabaların içi, gözüme bir türlü hoş gelemediler. Ayrıca gerçekten şehrin içinde şu araçları kullanan zihniyeti anlayamıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Şehir içine jipten daha uyumlu bir araç olamaz.

-bi kere yollar rezalet. çukurlar tümsekler yarıklar falan. jip bizim yollarımız için biçilmiş kaftan.

-daha yüksekte olduğun için trafiğe daha hakim oluyorsun.

-yine daha yüksek ve büyük bir araç olduğun için taksiciler dolmuşçular öyle kolay kolay sıkıştıramıyor.

-yine büyüklüğünden dolayı daha tehditkar durduğundan millet riski manevralar yapmıyor aracına doğru, sol şeritte selektör attın mı hemen sağa kaçıyolar. jipin farları binek araba sürücüsünün gözü hizasında olduğu için tırsıyor doğal olarak.

-Kazalarda çok daha güvenli. momentum olayı işte, 1.200 kg lık arabayla 2.500kg lık arabanın çarpışmasında 1.200kg pişman olur.

-park sıkıntısı yok. yer mi bulamadın? çık kaldırıma. ya da range rover kullanıyorsan bırak yolun ortasına. polis çekicileri range roverları kaldıramıyor =)

-Stilime gösterişe önem veririm diyorsan iyi bir jip bugün alabileceğin en havalı araç.

-Nacizane ülkemin alt yapısı da rezalet olduğu için ciddi yağmur yağdığında pek çok yol dereye dönüşüyor. Binek arabalar geçmeye çalışırken stop ederken jiple sen hiç birşey olmadan geçiyorsun.

-Hız kasisleri ve logar kapakları senin için bir problem teşkil etmiyor.

-Karlı buzlu yollarda 4x4 bir araçta olmakta daima avantajdır.

-Son olarak inanmayacaksınız belki ama bir SUV binek bir araca kıyasla yaya güvenliği konusunda çok daha iyidir. Çevrenize de faydanız var yani :D

-Ayrıca jipler çevreye zararlı emisyon cart curt olayı da külliyen yalan. 4.000cc lik bir binek araba ne yakıyorsa jipte o kadar yakıyor. Hatta küçük hacimli jipler de var, olay kasa değil motor yani onu diycektim =)
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:
Ne kadar param olursa olsun o sitede gördüğünüz araçların hiçbirini almam. Hepsine bindim, bana içi bu kadar basit gelen başka bir araç yok. Nedense çok basit duruyor arabaların içi, gözüme bir türlü hoş gelemediler. Ayrıca gerçekten şehrin içinde şu araçları kullanan zihniyeti anlayamıyorum...

bi süre kullandınmı.yani 1 ay 2 ay neyse işte

bi range in içi basit geldiyse sen nasıl normal arabaya biniosun.
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:

Şehir içine jipten daha uyumlu bir araç olamaz.

-park sıkıntısı yok. yer mi bulamadın? çık kaldırıma. ya da range rover kullanıyorsan bırak yolun ortasına. polis çekicileri range roverları kaldıramıyor =)

-Ayrıca jipler çevreye zararlı emisyon cart curt olayı da külliyen yalan. 4.000cc lik bir binek araba ne yakıyorsa jipte o kadar yakıyor. Hatta küçük hacimli jipler de var, olay kasa değil motor yani onu diycektim =)

Abi 1.ci seçeneğe inanıyorsan, bir alışveriş merkezine davet ediyorum en azından seni. Bir de tam yüzsüzlüğe giriyor yolun ortasına bırakabilme nedenin :). Adam çekmese ceza yazar, araç jip diye polisin ceza kağıdına plakası sığmıyor diye bir olay yokki :P.

2.cisi 4000 cc olduktan sonra jip-oto farketmez ki. En düşük normal jip 2.7 motor zaten. 1.2-1.4 motorlu araçlar ne o zaman emisyon da ? Su buharı da çıkarmıyor ki onlar ?.
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:
okuzluk gormemislik ayilik bunlar neden ortaya cikiyor anlayin bu memlekette. kultur denen seyin ne kadar zor ve agir kazanilan birsey oldugu ve memleketimde parayi bulanlarin ne kadar ayi oldugunu anlayin.

bunu söyleyen adamın da parayı görür görmez aldığı ilk iki şeyin bir ferrari bi de range rover olduğunu unutmayın ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:
Afterdeep said:

bi süre kullandınmı.yani 1 ay 2 ay neyse işte

bi range in içi basit geldiyse sen nasıl normal arabaya biniosun.

Kullanmadım bizzat ama arkadaşlarımda var hem co-pilot koltuğundayım, istesem kullanırım ama başkalarının araçlarını kullanmaya çok sıcak bakmamam dolayısı ile kullanmadım. Bana kötü ve basit gelen o yeşilin hakim olduğu iç kısım. Nedense ısınamadım. Elbette güzel ve zarif araçlar, zevkler renkler özellikle böyle konularda kesinlikle tartışılmaz ama o tür bir araç almaya karar verdiğimde zannedersem Toyota Land Cruiser alırım..
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:

-yine büyüklüğünden dolayı daha tehditkar durduğundan millet riski manevralar yapmıyor aracına doğru, sol şeritte selektör attın mı hemen sağa kaçıyolar. jipin farları binek araba sürücüsünün gözü hizasında olduğu için tırsıyor doğal olarak.

ahahahaha yuh =)

tank bence daha iyi, yol vermezse gec ustunden, onu kaldircak cekici de yok istedigin yere birakirsin..

ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Tank alabiliyo olsak bir dakika düşünmem cidden.

Cidden trafikte o kadar hödük, dikkatsiz, cahil ve öküz adamlar var ki deli olmadan duramıyorum. Laftan anlamayan insan insan değildir, o yüzden hayvanla nasıl anlaşılırsa bunlarla da öyle anlaşacaksın.

Bazen diyorum gidip bi de 10-15 bin liralık 93 model jeep cherokeelerden alsam, önüne arkasına demir koruma yaptırsam, trafikte adaleti kendim sağlasam.

Sol şeritteyken Sinyal vermeden önüme mi kırıyor? Zbaaam diye çakacaksın. Ya da yol senin hakkınken yola mı atladı? Güüüm diye çakacaksın yandan. Polis geldiğinde de "fark etmedim birden atladı" dersin. Bırak o uğraşsın arabasının tamiriyle. 10 milyarlık jeep en kötü pert olur yani ne kadar masraf çıkarabilir ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Son kazamda hıyarın tekinde böyle 93 model bi jip vardı. Arkasında da çeki demiri takılı. Mal geri geri manevra yaparken görmemiş beni 10km/s maksimum hızla çarptı bana. Benim arabanın sol arka kapısı değişti, çamurluk ve marşpiyel kaportacının elinden geçi ve boyandı, sol arka jantım kırıldı ve lastik yarıldı. Kafadan 4 milyar hasar var bende. Adamda 1 liralık hasar yok arkadaş.

O gün geldi bu fikir aklıma. Adamın kaskosu da yok eski araba olduğu için 3 kuruşluk bi zorunlu trafik sigortası yaptırıyor hepsi bu. bi de lpg takacaksın az yaksın diye.

Tamam işte ya şöyle bi arabayla 1 sene gezsem ankara yollarında epey düzeltirim trafiği. Sol şeritte 60la giden hödüklere falan arkadan bindire bindire öğretirim hızına göre hangi şeritte gideceğini.
Sosyal ağlarda paylaş

bence sen bir eski postlara bak :) icindeki kiskanclik dahada artacak ama olsun :)

MrMarvelous said:
matama said:
okuzluk gormemislik ayilik bunlar neden ortaya cikiyor anlayin bu memlekette. kultur denen seyin ne kadar zor ve agir kazanilan birsey oldugu ve memleketimde parayi bulanlarin ne kadar ayi oldugunu anlayin.

bunu söyleyen adamın da parayı görür görmez aldığı ilk iki şeyin bir ferrari bi de range rover olduğunu unutmayın ama.
Sosyal ağlarda paylaş

istanbulda ne yazikki bu devasa araclar almak zorundayiz, ben bayag bir sure almamakta inat ettim hatta surenleride kinadim ama bir kere alistigin zamanda vazgecemiyorsun. Birde kayak delisi bir tipsen vazgecilmez oluyorlar.

birde bayan olsam alicagim alet bu olabilir direk sokaktaki magandalardan koruma sagliyor sana yaklasamiyor insanlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kıskanılacak bi durum yok ortada, ben şu an ferrariyle gezmiyorum ama gezemeyeceğim anlamına gelmez bu da. Çok şükür durumumuz gayet iyi. 200.000 euroya servet olarak bakmıyoruz yani merak etme =)

ben senin kendi kendinle çelişkiye düşmene gülüyorum esas, bana laf edip "jipte lazım vazgeçemiyorum" demen ilginç olmuş tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...