Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) (Sadece dizi, kitap konuşmak yasak!) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

tahmin açıkla

they claim their reward. this is how it's always been. diyor jorah. bi kaç el kahleesi'mizi geriye çekiyor ve bi kaç el khal drogo'ya girişiyor. hatta o jorah'ın muhabbet ettiği drogo'nun en has adamı saldırıyor.
drogo'nun gözlerinde de "bu sefer sıçtık, ölürsek şanlı ölelim bari" gibi bir hava sezdim.

bilemiyorum

Sosyal ağlarda paylaş

ya tarih bilen biri olarak herhangi bri fantezinin beni etkilemesi zaten cok zor

cahi lamerikali icin ole degil ama, adam jul sezar in amceralari ustune galaksi kurup burutusune kada araklayip 3-4 orjinal brisye koyuyor, GEORGE LUCAS BUYUKSUN BABA COK ORJINALSIN oluyor

song of ice and fire direk war of roses, karakterler ve soylualr bile ayni lan, cersei margeret, deli kral 6. henry, tyrion 3, richard say say bitmez

e wheel of time da setting cok ince islenmesine ve cok detayli olmasina ragmen ana esin kaynagi savas ve baris zaten

tarih bilmiyen nerde guzel yediriliyor iste, ben SOIAF dunaysini ve settingi begenmiyorum sahsen, herhangi epicligi yok, tarihden cok alavere dalavere uzerine kasmis adam, birde analtim tarzini sevmiyorum, bir olayalr zincirinden cok oglen yayinlanan akdin programlarina benziyor direk, bole bi gaz filan vermiyor veya etkilemiyor, sadece surukleyici

ha high fantasy nin guzel yani zaten genelde alakasiz olmasi bizim dunyadan, edebi dege rtasimayan kiytirik fantastik romanlarda cakma tarihi kahramanalri okiycgaiam orjinallerini okur daha iyi arastiririm hani, olay ne kadar esinlensende orjinal bir karakter yaratiop onu yasatabilmekte, bu karakter ne gunluk hayatta veya tariht esurekli karsimiza cikicak kadar siradan olucak nede dandik drizzt gibi erkek mary sue olucak

LOTR high fantasy degil iste, tolkiende baya bizim dunyadan esinlenmistir ve cok cok cok fazla benzerlik var ama silmarillion dan baslayan yarattigi o ince kurguyu ve gelsitirdigi o karakterleri baska yerde bulamazsiniz iste, okzu gibi epic karakterlerle doludur lotr

http://www.ressim.net/upload/7d1ac573.jpg

fingolfin in tek basina olucegini bile bile, basarisiz olucagini bile bile morgoth a meydan okuyup son nefesine kadar carpismasidir beni fantasik kurguya ceken

evya sturmun sirf silah arkadaslarina zaman kazandirabilmek icin ejderhalarin onune dikilmesidir

dedikodu, ask, ihtiras, guc ve para hirsi ile taht oyunalri filan icin tarih var zaten kapi gibi, omrumun sonuna kadar okusam dunya ustundeki her milletin tarihi bitmez hani, ne diye orjinali varken cakmasina ragbet ediyimki? heleki ustune pek birsey koymayi beceremiyorsa yazar
Sosyal ağlarda paylaş

abi beklentiye bakar iş

bu seri benim beklentimi karşıladı şahsen.bende öyle uçan kaçan heryerde dragonlar olan şeyleri pek sevmiyorum

diğer 4 kitapta noluyor bilmiyorum tabi ama şuan dizi hafif fantezi ile süslenmiş krallık dönemi çağlarını anlatıyor.arada fantastik ögeyi veriyor ztn

en azından 1. kitap ve 1. szeon böyle dediğm gibi ilerde nolucak bilemem

suan kıvamında
Sosyal ağlarda paylaş

ya bırak bu "bi tek ben görüyorum" ayaklarını... diziyi mi eleştiriyorsun, kitapları mı anlamadım...

aynı mantıkla da "tarihte kahramanlık mı yok ne okuycam sturm ü" der geçer insan...

şu shared world leri de geçin artık ya. pazarlamacıların yazarlara "bak şundan şu şu kadar olacak, şu karakter classlar olacak." diye ısmarladıkları şeyler... valla fenalık geliyor yazanların bile sallamadığı kitapları konuşmaktan...
Sosyal ağlarda paylaş

shared wrold yucelten yokki, orjinallikten bahsediyorum sadece

dızıden degıl genel olarak kıtaptan bahsedıyorum, bıtırıcem zaten az bısı kaldı

dedıgım gıbı surekeyıcı ama cekrıdek cıtlerken gıdıcek akdar sureklıyıcı, overrated shıt ıs overrated dırek kı LOTR DAN SONRA GELMSI GECMIS EN IYI KURGU ABI dıye sundular sunu bana

war of the roses okudum zaten almıyım ben, 10 senede bıle bı kıtap bıtıremıyor adam, cash cow u bulmus bırakırmı hıc sakız gıbı uzatıcak bole, aılede bol entrıkaya musaıt ortam uzadıkca uzar gıttıgı yer ekadar

soncu olarak

dunyası orjınallıkten son derece uzak
karakterler dırek tarıhten fırlama, 3-4 orjınal akrakter belkı var
anlatım seklı cok sacma, sureklılık yok, cesıtlı sebeplerle karakterlere baglayamıyor okuyucuyu kı bundan 10 sene sonra surdan aklımda kalan bı catelyn olur heralde, bide sean bean hatrına eddard stark

onun dısında cok meh
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

dedikodu, ask, ihtiras, guc ve para hirsi ile taht oyunalri filan icin tarih var zaten kapi gibi, omrumun sonuna kadar okusam dunya ustundeki her milletin tarihi bitmez hani, ne diye orjinali varken cakmasina ragbet ediyimki? heleki ustune pek birsey koymayi beceremiyorsa yazar

Sanırım 2. sezon dizi tam anlamıyla başlamış olacak. Benide bayıyor dediklerin ama full böyle gitmez. Zaten 7. bölüm sonunda belli action başlıyor yavaştan. Asıl actionda kesin 2. sezon :)
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

shared wrold yucelten yokki, orjinallikten bahsediyorum sadece

"siz kaçın, ben onları oyalarım" ın neresi orjinal ya?...

Viktor said:

dızıden degıl genel olarak kıtaptan bahsedıyorum, bıtırıcem zaten az bısı kaldı

dedıgım gıbı surekeyıcı ama cekrıdek cıtlerken gıdıcek akdar sureklıyıcı, overrated shıt ıs overrated dırek kı LOTR DAN SONRA GELMSI GECMIS EN IYI KURGU ABI dıye sundular sunu bana

war of the roses okudum zaten almıyım ben, 10 senede bıle bı kıtap bıtıremıyor adam, cash cow u bulmus bırakırmı hıc sakız gıbı uzatıcak bole, aılede bol entrıkaya musaıt ortam uzadıkca uzar gıttıgı yer ekadar

soncu olarak

dunyası orjınallıkten son derece uzak
karakterler dırek tarıhten fırlama, 3-4 orjınal akrakter belkı var
anlatım seklı cok sacma, sureklılık yok, cesıtlı sebeplerle karakterlere baglayamıyor okuyucuyu kı bundan 10 sene sonra surdan aklımda kalan bı catelyn olur heralde, bide sean bean hatrına eddard stark

onun dısında cok meh

valla kendi zevkine yönelik şeylerden bahsetmişsin. o yüzden tartışacağım bişey yok. ne karakterlere bağlanmakta ne de sürükleyicikte bi sorun yaşamadım. e war of roses a benzerliğini sağır sultan duydu zaten. çok bilinen birşey. adam da inkar etmiyor ki...
Sosyal ağlarda paylaş

self sacrifice dır o, ınsan dogası ıle celısır o yzuden fantastıktır, epıctır kım yaparsa yapsın

sokakta goremeyecegın adamın hıkayesı masaldır
sokakta hergun gordugun tıplerın hıkayesı ıse dedıkodu

ılkını yaratmak maharet ıster, ıkıncısını degıl heryerde var cunkı ıkıncı tıp

ama tercıh meselesı bu tabı, televızyonu her acıtıgmda koltuk ıcın bırbırını bogazlıyan tıplerı gorurken bunların romanıze edılmsı halı bana cekıcı gelmıyor olay bundan ıbaret
Sosyal ağlarda paylaş

Insanin kendi canini baskalarini savunmak veya bir amac ugruna vermesinde herhangi bir fantastik yan goremiyorum, ama o olay Game of Thrones'da da var zaten.

Dediklerinden anladigim kadariyla senin asil aradigin daha idealize karakterlerin oldugu bir dunya. Iyi-kotunun, siyah-beyaz kadar net ayrildigi dunyalari tercih ediyorsun.

Evet, Game of Thrones oyle degil, ama insanlara sevdiren en onemli faktorlerden biri de bu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar acayip yaklaşıyosunuz şu işe ya, dizidir veya kitaptır. Adamın teki bir yerlerden göre göre, duya duya da olsa kasıyor, yazıyor,çekiyolar, e güzel de olmuşsa izliyoruz, bu kadar basit. Gerçekçi tarihi bilgisi bilmem ne isityosan zaten gidersin tarihi okursun...

Sapır sapır dizi arayıp gerçekçi ve mükemmel orjinalini bulmaya kasmana gerek yok zaten orjinallik dediğin şey "ilk"lere mahsustur, ardından tabiki benzerleri ve esinlenmiş eserler çıkacak gayet normal..

Ben kitaplarını okumamış ve normalde daha fazla fantastik öğelerin olmasını tercih edebilecek birisi olarak bu diziyi "şu an" çok iyi buluyorum. Hazırda çıkmış bölümleri olsa direk üstüste izlerim yani sıkılmadan.
Haters gonna hate abi ne diyim asfgh
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...