Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) (Sadece dizi, kitap konuşmak yasak!) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

american fantasy song of ice and fire direk

epic bisi yok
kim kime cakti, kim kimi kimle aldatti
bide ihanet ve arka planda donen dolaplar

seks satiyo ama iste, yapcak bisi yok

bide utanmadan amerikan LOTR i diyip tolkienin kemiklerini sizlatiyorlar mezarinda

cekridek citleyerek iyi takip edilio ama, yigidi oldur hakkini yeme
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Dragon Age motoruyla şu evrenin oyunu yapılsa muhteşem olur.

Bunun kitapları çok ünlü müydü de ben mi cahilliğimden okumadım ?

Son 15-20 sene icinde cikan epik fantaziler arasinda en unlulerinden biri. Populerlik acisindan Wheel of Time ile kafa kafaya gidiyordu sanirim, ama dizi ciktiktan sonra Wheel of Time'i acik ara gecmistir.

Fantastik-kurgu/bilimkurgu tarzi romanlari sadece Turkiye'de duyulanlar uzerinden takip edenler bircok kaliteli eseri kaciriyorlar.

Bu arada, iki tane Game of Thrones oyunu yapiliyor. Biri rts, digeri rpg.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Fantastik-kurgu/bilimkurgu tarzi romanlari sadece Turkiye'de duyulanlar uzerinden takip edenler bircok kaliteli eseri kaciriyorlar.

kazara bu mesajı komutana a öm attım :P

o kanayan yara zaten. setting leri yaratanlar unuttu millet hala fr vs dl de takıldı kaldı. shared world leri pek aşamadı bizimkiler ki onlar da bildiğin para tuzağı başka bişey değil...
Sosyal ağlarda paylaş

ah be liselim...

bu arada @viktor fail troll is fail. gözden kaçtı sanmasın...

Rewendor said:

LoTR ile kıyaslamak terbiyesizliktir tabii ki, ama gayet iyi seridir bu da.

ya bişeyleri hep "şuranın star wars u, buranın lotr u" filan diye anlatanlar genelde pek bişeyden anlamayıp gaza gelenler oluyor. hani başka insan niye kıyaslar ki zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:

bu arada @viktor fail troll is fail. gözden kaçtı sanmasın...

Adam haksız değil çok da. Çok matah olsa yaz dizisi olmazdı zaten, ikinci sezonu da yaz dizisi olarak planlanıyor gördüğünüz gibi :p Hikaye aşırı yaratıcı değil, bütçe az, büyü yok (whitewalker, dragon vs. olan yerde büyü olmamasına gerçekçi diye bir savunmayla gelmeyin lütfen) falan, Dothraki tarafı da olmasa hepten "medieval yalan rüzgarı" olacak.

Yine de güzel mi, izliyor muyum, evet. Kitapları da merak ettirdi, alıp okurum heralde. Yere göğe sığdırılmayacak bir eser değil ama, biraz fazla kaptırmış kimileri kendini.

Kitapları okumadım, dizinin şu ana kadar geldiği yere göre konuşuyorum sadece. Viktor da öyle muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece diziden bahsettiğini sanmam çünkü amerikan fantasy, abd lotr u filan denmiş. bir de "a song of fire and ice" kitap serisinin adı.

GoT a gerçekçiliğini veren kurgusu, karakter gelişimi ve gerektiğinde karakterlere acımaması... bir de dediğim gibi diziyi çok yanlış beklentilerle izleyenler var.

kitap serisi fk edebiyatında okuduğum direk en iyilerinden.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

high fantasy şeyler le karşılaştırıyosunuz ya lol, yüzüklerin efendisinde büyü mü var bikaç yer dışında

Bu degindigin, onemli bir nokta. Etrafta buyuculerin cirit attigi, fireball siktiklari dunyalari pek sevmiyorum(oyunlar haric). Buyu az ve oz kullanilinca daha hosuma gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...