Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

bugun 4 haftalik bulking donemi datalarimi aldim doktordan.

4 haftanin 3unda idman yapabildim ki o da tam duzenli degildi yogun sinav doneminden oturu. bayram haftasi net 2 kilo tatli yemisimdir bu duruma ek olarak. sonuc:

400 kusur gram kas artisi, 1300 kusur yag artisi, 900g yag artisi.

dengesiz 1 ay icin fena degil sanirsam.
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

BARZO said:

bi bardak sikko muzlu sütle kas olmaz. en önemli öğünde bu kadar yetersiz ve besin değeri az bi öğün olmamalı.

benim gece kombomu yap:

3 haşlanmış yumurta + 500 ml süt + (opsiyonel) biraz peynir

nick post uyumu

bunu ilk duyuşum diil demek ki hakkaten çok barzo bi adamım
Sosyal ağlarda paylaş

soru enteresan gelebilir;
salondakilere bakıyorumda, adamlar son tekrarları çıkarabilmek için son güçlerine kadar zorluyorlar..
ama ben birazcık zorlandığımda hareketi devam ettirmiyorum, bırakıyorum; fakat önemli olan son 3-4 zorlu tekrar deniliyor.
şimdi adamlara da soramıyorum, abi siz ne düşünüyor neyi hayal ediyorsunuz da bu kadar zorluyorsunuz kendinizi =)
o yüzden size soruyorum. yani uyguladığınız taktikler neler?
birine sinirleniyorum, rock dinliyorum falan filan..
işe yarar, uygulayabileceğim bi yöntem bulabiliriz umarım =)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben glucosamine chondroitin almayi planliyorum da daha onceden kullanmis olanlar var mi?
bb store urunu degil ama alttaki nasildir?
http://www.solgar.com.tr/products.aspx?type=alone&code=40136D45-318B-4330-B277-1279E7EF2819

bir de bunu, kreatine+whey+omega3+multivitamin uzerine almayi planliyorum. zira D ve b12 vitamini eksikligi cikti. glucosamine'i bel omurlarim arasindaki eklemler ve diz eklemlerim icin ozellikle almak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

EmRicardo said:

soru enteresan gelebilir;
salondakilere bakıyorumda, adamlar son tekrarları çıkarabilmek için son güçlerine kadar zorluyorlar..
ama ben birazcık zorlandığımda hareketi devam ettirmiyorum, bırakıyorum; fakat önemli olan son 3-4 zorlu tekrar deniliyor.
şimdi adamlara da soramıyorum, abi siz ne düşünüyor neyi hayal ediyorsunuz da bu kadar zorluyorsunuz kendinizi =)
o yüzden size soruyorum. yani uyguladığınız taktikler neler?
birine sinirleniyorum, rock dinliyorum falan filan..
işe yarar, uygulayabileceğim bi yöntem bulabiliriz umarım =)

ilk olarak sabırsız olma. 1-2 yıl çalışma ile 100 üzeri ağırlıklarla 10-15 tekrarlı 3-4 set göğüs basamazsın. cüsselerine bakıpta yapanlarla kedini aynı seviyede sanabilirsin ama üstlerini çıkarınca seviye farkı hemen belli olur.

ve tabi en ufak bi moral bozukluğu uykusuzluk yetersiz beslenme gücü ciddi ölçüde etkiliyor. mesela ben göğüste bazen 130a kadar çıkarım bazense 90ı bile kaldıramam. hatta yardım eden yoksa 80i bile geçmem çoğu zaman.

gaza gelme konusuda kişiden kişiye göre değişir. ama bence sinirlenmeyle yok rock dinlemeyle olmaz. güzel şeyler düşün neşeli ol. mesela benim için en önemli husus salondaki öküz sayısı. eğer sıfırdan fazlaysa çıkarım 2-3 saat sonra gelir sporumu yaparım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi piston gibi indir kaldır yapınca bir işe yaramıyor ki zaten. Tükenene kadar seti devam ettirmen lazım. Zaten biraz ileri seviye programlara bakarsanız özellikle hacim amaçlı calismalar icin ...to fail diye yazarlar tekrar sayılarına. Ama tabi bunun için yardımcı olması şart.

Frantic creatin kullanacaksan iyi araştır. Vücutta saglam su tuttuğu için 2 hafta içinde birkaç kilo aldırabilir. pre-workout ürün kullanacaksan jack3d, superpump falan daha iyi olur. biraz daha pahalılar tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

Ben glucosamine chondroitin almayi planliyorum da daha onceden kullanmis olanlar var mi?
bb store urunu degil ama alttaki nasildir?
http://www.solgar.com.tr/products.aspx?type=alone&code=40136D45-318B-4330-B277-1279E7EF2819

bir de bunu, kreatine+whey+omega3+multivitamin uzerine almayi planliyorum. zira D ve b12 vitamini eksikligi cikti. glucosamine'i bel omurlarim arasindaki eklemler ve diz eklemlerim icin ozellikle almak istiyorum.

alabilirsin sorun olmaz, eklem agrısı cekiyorsan vs ozellikle iyi gelecektir.. glucosamine kıkırdak dokuları guclendirir.
Sosyal ağlarda paylaş

selam beyler şöyle bir soru sormak istiyorum

yağ oranı %7lerde gezinen, karın bölgesinde çok az yağ bulunan birisine nasıl bir karın çalışması önerirsiniz?

şimdi genelde baktığım rehberler hep can simidi sahibi şişmanlar için, benim karın zaten dümdüz, kaslar gözüküyor, şöyle güzel sikspekler, çıkarmak için en etkili çalışma nedir benim için?
Sosyal ağlarda paylaş

İyice depreşik moda girdim. Son iki ayda iyice saldım sporu ve beslenmeyi. Haftada bir gidiyorum ama pek bi yararı olmadı. Çok nankör bu spor olayı ya. Göbek büyüdü, kaslar azaldı. Moral sıfır.

Yarın spor salonunda antrenörle bi randevum var. Bi 5-6 kilo vermem lazım. Yarından itibaren tekrar sarılcam spora. Bi mezura alıp düzenli olarak göbek, göğüs, kol vs ölçüleri alcam. Bakalım bakalım...
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

İyice depreşik moda girdim. Son iki ayda iyice saldım sporu ve beslenmeyi. Haftada bir gidiyorum ama pek bi yararı olmadı. Çok nankör bu spor olayı ya. Göbek büyüdü, kaslar azaldı. Moral sıfır.

Yarın spor salonunda antrenörle bi randevum var. Bi 5-6 kilo vermem lazım. Yarından itibaren tekrar sarılcam spora. Bi mezura alıp düzenli olarak göbek, göğüs, kol vs ölçüleri alcam. Bakalım bakalım...

bırakınca kilo alanlar yemeği azaltsalar da sadece kas kaybetseler? zor mu?
mesela ben bırakınca iştahım da gidiyo o yüzden yiyemiyorum adam gibi ondan veriyorum. e sporu bırakınca iştah artmıycağına göre sadece yediklerini kontrol etsen kilo almazsın en azından. tabi en güzeli bırakmamak
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...