Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Throine haklısında Cons da diyor ki:

Eğer kas geliştirmek isteyen biriysen büyüme hormonunun salgılanacağı zamanlarda vücudunda amino asit olması gerek kaslarının onarılması için. Dolayısıyla benim bilgime göre büyüme hormonu antrenmandan sonra ve antrenman yaptığın gün yatarken en çok seviyede salgılanıyor. Ben mesela hiç ara öğün yemiyen birisi olarak bu açığı kapatmak için dediğim gibi whey kullanıyorum akşamda kefir içiyorum. Çünkü büyüme hormonu esas o gece salgılanacak. Yani bu iki noktaya dikkat edilmezse kas kaybı sanırım çok aşırı boyutlarda olmasada bir miktar olabilir.

Bu arada yağlar cidden çok iyi yakıt Cons 2 öğün demiş ama ben nerdeyse tek öğüne indirdim sadece öğlen yiyorum akşamları ise 10 ceviz + 50 gr kaymak filan yiyorum. Gün içi aktivitelerimde gayet yoğun.
Sosyal ağlarda paylaş

Son 2 - 3 aydır çok düzenli olmasada neredeyse her gün 40 dakika 1 saat arası çalışıyordum vaktim oldugunda. yaz tatiline eve dönerken haliyle bench i ve agırlıkların tamamını getiremedim yanımda . 2 dumble bar, 14 kg döküm agırlık ve kapı barını alabildim yanıma. Hem ağırlıklar az geldi hem bench press yapma imkanım olmadıgından ve birazda rahatlık tatlı geldiginden son birkaç haftadır acayip savsakladım .bugün 1 aylığına salona yazıldım. hiç aksatmadan gidicem ve umarım evdeki çalışmamdan iyi bir sonuç alırım

bu arada yaş 21 kilo 61 - 63 arası oynuyor boy 1.76
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

ağırlıkları sırtına koy şınav çek

daha çok nasıl bir program yapmalıyım salonda diye düşünüyorum. scoobysworkshop dan faydalandım genelde evdeki antremanlarımda. yarına kadar daha çok göğüs ve karın üzerine odaklanan beli ince tutabilecegim ve diğer kısımlar içinde optimum bi çalışma sistemi bulmam lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca sorisin WOT una cevap :
Yağ yakımı için kardiyo yapmak şart değil,normal sıkı workoutların üstüne 10-12 dakikalık tempolu yürüyüşlerle ÇOK GÜZEL yağ yakarsın tabi paleo dietle falan olmaz,adam gibi yağsız dietini yapıcaksın falan falan.
40 günde 6pack çıkardım 0 yağ low carb dieti + 12dakikalık yürüyüşlerle workout sonraları

Şuna tatsız tutsuz diet yapmaya biryerlerim yemiyor diyin yada gelin paleo ile bana üstteki vücudun yağ oranını yakalıyın ayağınızı öpeyim
Sosyal ağlarda paylaş

Ezio said:

Şurda anlaşalım artık, paleo diet ile yağ yaksanızda böyle ASLA olamazsınız
110 kiloysanız belki 90 a falan düşersinizde fit olamazsınız, vazgeçin şu paleo sevdanızdan plz.

aga sen doğuştan kaslı mısın nesin? ısmarlama bebek falan? sıfır antrenmanla tabiki böyle olamazsın biz bunu demiyoruz ki. allaa laaall yaav.

adam hala diyet yaptım 0 yağlı six packs çıkardım diyor gören de böyle bir şey oldun sanacak.

paleo diyet bir yönüyle ketojenik diyete çok benzer. bu diyet aynı zamanda epilepsi hastalarının tedavisinde kullanılır bununla ilgili az biraz article okumuşsan max yağ yakımının bu tür diyetlerle gerçekleştiğini bilirsin.

senin burda yaptığın iş bilmediğin, öğrenmemekte de ısrar ettiğin şeyler hakkında bolca atıp tututmak, ona buna troll demek başka bir numaran yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ezio'ya laf edenler de farklı bişey olsa, diyecem ki ADAM HAKSIZ BEYLER. yok ama , herkesin bildiği EN DOĞRU burda.
2 yanyana spor salonunun 15 er senelik hocaları bile farklı diyete "bu daha iyi" diyebiliyor. yağsız karbonhidratsız hiçbişeysiz diyet yapıyorum ben de, geri sayfalarda "kas yakarsın" falan denmiş millete. ben hem 7 kilo verdim hem omuz kol göğüs şişti gayet.
bırağn yani BENİM Kİ DAHA İYİ yi de kardeşçe oynayın.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Ezio said:

Şurda anlaşalım artık, paleo diet ile yağ yaksanızda böyle ASLA olamazsınız
110 kiloysanız belki 90 a falan düşersinizde fit olamazsınız, vazgeçin şu paleo sevdanızdan plz.

aga sen doğuştan kaslı mısın nesin? ısmarlama bebek falan? sıfır antrenmanla tabiki böyle olamazsın biz bunu demiyoruz ki. allaa laaall yaav.

adam hala diyet yaptım 0 yağlı six packs çıkardım diyor gören de böyle bir şey oldun sanacak.

Ben bu hale geldiğimi söylemedim ki ne hale geldiğim ortada, ama seneye bu hale gelmemiş olursam istediğini söylebilirsin bu kadar net.
Sıfır antreman demiyorum bak insanlar brda hem spor yapıp hem yağ yakmak için paleo yapıyor bilmem farkındamısın? Yada antreman sonrası 1saat cyır cayır kardiyo yapıp ufalıyor sonra niye olmuyor diye sporu bırakıyor.
Herneyse bundan sonra sizinle tartışmaya girmiycem çünkü bilgi seviyeniz vs. ortada.
Paleo BU KADAR IMBA bişi olsaydı tüm fitness yada bb müsabık sporcuları paleo kullanırdı,şimdi çıkıp bana demeyin yok steroid vs.vs. eğer paleo imba olsaydı steroidle kombine edildiğinde daha imba olması gerekliydi.

Bana 3-5 tane paleo yapıp %5 yağ oranına sahip insan getirin susucam

paleo diyet bir yönüyle ketojenik diyete çok benzer. bu diyet aynı zamanda epilepsi hastalarının tedavisinde kullanılır bununla ilgili az biraz article okumuşsan max yağ yakımının bu tür diyetlerle gerçekleştiğini bilirsin.

senin burda yaptığın iş bilmediğin, öğrenmemekte de ısrar ettiğin şeyler hakkında bolca atıp tututmak, ona buna troll demek başka bir numaran yok.

Ben bu hale geldiğimi söylemedim ki ne hale geldiğim ortada, ama seneye bu hale gelmemiş olursam istediğini söylebilirsin bu kadar net.
Sıfır antreman demiyorum bak insanlar brda hem spor yapıp hem yağ yakmak için paleo yapıyor bilmem farkındamısın? Yada antreman sonrası 1saat cyır cayır kardiyo yapıp ufalıyor sonra niye olmuyor diye sporu bırakıyor.
Herneyse bundan sonra sizinle tartışmaya girmiycem çünkü bilgi seviyeniz vs. ortada.
Paleo BU KADAR IMBA bişi olsaydı tüm fitness yada bb müsabık sporcuları paleo kullanırdı,şimdi çıkıp bana demeyin yok steroid vs.vs. eğer paleo imba olsaydı steroidle kombine edildiğinde daha imba olması gerekliydi.

Bana 3-5 tane paleo yapıp %5 yağ oranına sahip insan getirin susucam, birde 40 günde sixpack cıkarmakta birşeydir,paleo ile 40 günde çıkar hadi insanları YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN net.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

ezio'ya laf edenler de farklı bişey olsa, diyecem ki ADAM HAKSIZ BEYLER. yok ama , herkesin bildiği EN DOĞRU burda.
2 yanyana spor salonunun 15 er senelik hocaları bile farklı diyete "bu daha iyi" diyebiliyor. yağsız karbonhidratsız hiçbişeysiz diyet yapıyorum ben de, geri sayfalarda "kas yakarsın" falan denmiş millete. ben hem 7 kilo verdim hem omuz kol göğüs şişti gayet.
bırağn yani BENİM Kİ DAHA İYİ yi de kardeşçe oynayın.

kimse SİZ Bİ BOK BİLMİYONUZ dememişki zaten.
adam gelip TEK DOĞRU BENİMKİ SİZİNKİ Bİ BOKA YARAMAZ HUAA diyor yoksa keto diet falan yaptığımdan değil. paleoyu zaten sevmiyorumda keto gayet kabul görmüş bir diet bodybuilding çevrelerinde. bişey söylemeden önce 1 kişiden duyduğunuz şeylerle gelmeyin azcık okuyup araştırın.
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar, hemen bi derdimi anlatayım.

2. ayımı dolduruyorum bb'de ama yeterli proteini alıp almadığımdan emin değilim bu yüzden de supplementlara başlasam mı bilemedim. antrenörümde adam gibi beslenme programı çıkartmıyor "bol bol bal pekmez ye peynir ye yumurta ye imbasın" diyip geçiştiriyor. bol bol ye de nereye kadar bol ye? doyduğumu hissedince bırakıyorum.

yaptığım programlar ve beslenmemi yazsam, yeterli olup olmadığını söyleyebilir misiniz? sadece 1 program yazsam yeterli sanırım.

1. gün

kahvaltı :
4 haşlanmış yumurta(beyazlarını yiyorum)
5-6 yemek kaşığı bal + bi o kadar pekmez.
unonun ebesininki kadar tahıllı ekmeğinden 4 dilim.
200 gram kadar yarım yağlı peynir ve yarım litre yarım yağlı süt.
tam gramını bilmesem de bi çoban salatası deviriyorum.

bunları tükettikten 1 saat sonra yatıp akşamüstü kalkıyorum(5-6 saatlik bi uyku) ve spora kaçıyorum. 10 dakikalık bi yürüyüş ardından salona varıyorum.

1. program isimlerin çoğu sallamasyon olabilir, tam hatırlamıyorum

karın
eğik sehpada mekik 25x4
sanırım ab crunch olarak geçiyor 25x4
ters mekik 20x2

göğüs
bench 8x4 = 30-35-35-40kg
flat bench 8x4 = 25-30-30-30kg
fly 8x4 = 30-35-40-45kg

kanat
lat pull down göğüse = 4x8 25-25-25-30kg
" " " enseye çekiyom = 4x8 25-25-25-30kg
cable row seated = 4x8 30kg

pazu(aletlerin isimlerini hatırlamıyom)
ayakta makine dumble?(böyle bişi yazıyodu) = 3x8 20-20-25kg
oturarak makine dumble? = 3x8 10-10-15kg (bunda gereksiz zorlanıyorum)
düz dumble kaldırma = 3x8 7.5kg

bilek
15x2 = 20kg

gene bi 10-15 dakikalık yürüyüş ile eve varıyorum.

akşam yemeği olarak:
1 tabak makarna ya da pilav(yoğurt ile tüketiyorum)
150-200 gram kadar tavuk göğüsü
4-5 tane haşlanmış yumurta(beyazı)
bol bol ayran tüketiyorum.
salata abanıyorum

gece iş yerinde de saat 2-3 arası bi piliç etli lahmacun diye bişey sipariş ediyom. çok efsane tadı var ki tahminimce bi 100gram kadar tavuk göğsü falan var ve üzeri full erimiş kaşar.

2. gün dinlenme günü
aynı şeyleri tüketiyom

3. gün gene aynı beslenme sadece 2. programa geçiş yapıyorum

onda da omuz ve arka kol, kısmen aynı set ve ağırlıklar.

4. gün dinlenme ve sonra aynı şekil devam.

bir de sağ dirseğimde bi sorun var. arka kol çalışırken müthiş derece de rahatsız edici ağrıyor. ağrı da değil aslında, garip bir acısı var. antrenörüm "geçer geçer, sorun yok" diyor.
bir de sol omzum kitleniyor ve kolumu kaldırıp her çevirişimde kütlüyor. hepsi bb ye başladıktan sonra oldu. bu olaylar normal mi? yoksa bi doktora görünmekte fayda var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

100 gr tavukda 22 gr portein, yumura beyazında 3gr, 100 gr peynirde yine 17 gr kadar portein var. 100 ml sütde 3 gr var.

Buna göre hesapla işte 140 gr protein alman lazım. her öğün de 30 gr kadar al.

140 gr porteinin öğünlere bölmen lazım, olay orda. Spordan önce enerji seviyen yüksek olmalı ayrıca spordan sonra birşeyler yemen lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...