Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

selam pati gym sakinleri, gene bir uzun yazi ve sonrasinda gorunuslerinize ihtiyacim var.

su an 190cm 94kgyim ve %30 yaga sahibim. onumde 4 hafta rahat rahat spor yapabilcegim bir zaman dilimi var bunu iyi degerlendirip 4kg vermeyi planlamaktayim.

su an calistigim program (haftada sadece 3 gun calisiyorum)
1.gun Gogus-Biceps + 30dk kardiyo
2.gun Sirt-Kanat-Triceps+ 30dk kardiyo
3.gun Omuz-Bacak + 30dk kardiyo
seklinde ve her egzersizim 4x12 ve bu egzersizlerin yarisini super set olarak giriyorum.

simdik maksimum yag yakmak istedigim bu 1 aylik sure boyunca haftanin 5gunu(duruma gore 6 olabilir) idman yapicam ve bunu en verimli sekilde degerlendirmek istiyorum ki bu noktada yardimlariniza ihtiyacim var.

simdik kesinlikle kardiyoyu 45dk kosu bandi+15dk bisiklet olarak yapicam her idmanimda. agirlik calismasini nasil dagitayim bu programa tam bilemedim.

mesela;
1.gun Gogus-Biceps + 60dk kardiyo
2.gun Sirt-Kanat-Triceps+ 60dk kardiyo
3.gun Omuz-Bacak + 60dk kardiyo
4.gun Gogus-Biceps + 60dk kardiyo
5.gun Sirt-Kanat-Triceps+ 60dk kardiyo
seklinde calismak faydali olur mu veya gereksiz mi olur. birde bu programda karin hic yok, onu da dahil etmeye gerek var midir yoksa yag yakma amacli olan programda su an icin gereksiz midir?
Sosyal ağlarda paylaş

gogus biceps yapma bence, 2 buyuk kas grubunu 1 gunde calısmak tam verim vermez.. 1 kucuk 1 buyuk kas grubu secerek ayarlayabılırsın programını. bide gogus + triceps ayarlamamak lazım,(sen bu kas gruplarını secmemısın genel olarak soyleme ıhtıyacı hıssettım) bench te trıceps e zaten yuk bınıyor, bıde ustune ayrıyetten calısmak triceps i gereksiz yorar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu gün prolab amino 2000 aldım. 28 dolar. Ama ülkede dolar krizi olduğu için bana 81 liraya geldi. Normalde 45tl ye gelmesi gerekiyordu. Son 3 haftada ülke ekonomik krize girdi. lol yurt içinde pahalı yurtdışında pahalı, kaderime ...

Neyse aldığım için iyi mi kötü mu sormicam, yanniz nasıl bir kullanım önerirsiniz? Üzerinde günde 2 defa 3 er tablet diyor. Bunun yanında protein ve creatin de alıyorum. Haftada 3 gün cok ağır çalışıyorum. Beslenmem de basitçe aksamlari 700 gr - 900 gr tavuk göğsü, sabahları bildigin bi tencere makarna gece barbunya bezelye pilav vs aralarda paso tost, günde 100gr cikolata, 1 kilo ayran 2 muz ve elimden geldigince abur cubur ıvır zıvır.

5 ayda 60 kilodan 70 kiloya ciktim. 2 ayım daha var, 76 olmam lazım.

Teşekkürler sağolun ;)

Sosyal ağlarda paylaş

kimse alınmasın buraya gelme amacım troll değil,

ama body yapmanızın amacı gerçekten nedir ? bi felsefeye bağlayabilen bi arkadaş varmı?

yoksa kendinize güven sağlayabilmek için bi kaçış yolu mu.

ya da tipiniz kayık da vücutla mı kurtarmaya çalışıyosunuz dert veya olay nedir ?

ben spor yapıyorum hem yakışıklı hem de kaslıyım ama body yapan insanlara her zaman aptal gözüyle baktım, karşıma geçip düşüncelerini savunabilen bi tane bile de kasbeyin olmadı
Sosyal ağlarda paylaş

açılan protein yerine gönderdikleri diğer 1100 gramlık kutu gümrüğe takılmış, gel yenimahalladen al dıyorlar.

bu arada türkiyeye gelip ptt ye verilen kargoların neden bu kadar geç geldiğini de anladmım.

antalyadan ankaraya 1 haftada zor gelen birşey, önce istanbula, sonra buraya nasıl gelsin.

zaten diğer protein de günler önce gelmiş, daha yeni tebligat geldi.

neyse ptt den uzak durmak lazım her daim. aman ha.
Sosyal ağlarda paylaş

Sahasrara said:

ama body yapmanızın amacı gerçekten nedir ? bi felsefeye bağlayabilen bi arkadaş varmı?

ya da tipiniz kayık da vücutla mı kurtarmaya çalışıyosunuz dert veya olay nedir ?

ben kiz kaldirmak icin yapiyorum. ama su an tek kiz kaldirabiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sahasrara said:

ben spor yapıyorum hem yakışıklı hem de kaslıyım ama body yapan insanlara her zaman aptal gözüyle baktım, karşıma geçip düşüncelerini savunabilen bi tane bile de kasbeyin olmadı

Hacı sen nasıl spor yapıyorsan buradaki arkadaşlarda bu sporu yapıyor. Senin kazandığın özellikler farklı bunlarınki farklı. Onun dışında en güzeli doğal yaşamak buradaki protein tozlarını bile desteklemiyorum ben şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Sahasrara said:

/thread asdfsafs
Sosyal ağlarda paylaş

Sahasrara said:

ama body yapmanızın amacı gerçekten nedir ? bi [b]felsefeye bağlayabilen bi arkadaş varmı?[/b]

Sahasrara,öncelikle kafandaki karmaşayı bir çözelim malum kafan karışmış.

Felsefe demek sadece sporun bir hikayesi olucak sende dinliceksin,uyucaksın bir parçası olucaksın gibi birşey demek değil.Dolayısıyla bu ilk sorunun yarısını karşıladı diye düşünüyorum.

Düşüncene saygı duyduğumu bilmeni isterim,gerçekten...Sonuçta bir toplum içinde yaşıyoruz ve bu toplumun oluşması için her çeşit fikrin oluşması gerekiyor.

Hiçbir zaman hiçbir şeye sayabileceğin açılardan bakarak yetinme,genel olarak.Yani demem o ki bir olayın oluşması için birçok parametre mevcut,biraz matematiksel olucak ama,senin bağımsız değişken olarak gördüğün şeylerde aslında başka bir parametreye bağımlı olabilir.(ki bence asıl problem burda)(şimdilik)

Düşüncelerin savunulması demişsin,birkaç konuda haklısın zaten onların savunulcak birşeyi yok.Ancak direktl amaç değil sadece "bunu yapıyoruz bu da oluyor" gibi(tırnak içini açabilirim anlamadıysan özel mesaj atarsan.).Görüş farkı dediğim gibi.

Bonus olarak :
1) Aptala bile aptal gözüyle bakma :)
2) Kelimelerle ilgili problemlerin olduğunu gördüm,hani olurda dışardayken farklı birine denk gelirsin,spor ne demek , felsefe ne demek bunların anlamlarını tekrar araştırmanı öneririm,malum toplum, aptal olarak görmesin seni.(altlarını çizdim araştırabileceklerinin,adamlar sadece güven üzerine sayısız kitap yazmış.)
Sosyal ağlarda paylaş

Sahasrara said:

http://images.yuku.com/image/jpg/0853620c662c1df62e19700cd5d50e29ec6edd43_r.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...