Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

gaspari aminomax 8000
gaspari superpump 250
on whey
glutamine sr
on casein

su anki durum bu, aminomax yeni aldim gymden once ve hemen sonra alinmasi gerekiyormus, soru su ki, gymden sonra whey ile aliriz bunu sorun yok, gymden once superpumplami alinmasi gerkiyor yoksa, ornegin 45 dakika once amino sonra 30 dakika oncesinde sp 250.

helcar cevap pls, ya da bilen bir baska kisi. ilk kez amino kullanacagim.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Boci said:

Geçmiş olsun :(
Ama o harekette de yerden kaldırıp harekete başlamak da zor oluyo. Ya da ben mi berecemiyorum 27.5 ları kaldırmayı?

yanlış anladın galba eline alıp bench'e yatmakta bi sorun yok ama yaptıktan sonra yanlara bırakmak gerekio./

Abi ben yanlarada bırakamıyorum. Biyerime bişi olacak gibi geliyo. Dize koyup oturur pozisyona gelirken bile yinede bele yük biniyo...
Sosyal ağlarda paylaş

e bu ne be.

amino max8000 dedigi dozda ictim beynim dondu, dedigi dozun yarisini ictim hafiften donuyor bu ne boyle.

tavsiye etmiyorum veya alisiksaniz ve guclu bir sey ariyorsaniz deneyin.

yuh yani. 1 er tane iceyim yarin bakalim ne olacak.

4 gymden once 4 hemen sonra ic diyor.

sunu bilmemiz lazim, bu nesnelerin uzerinde yazan dozlar hem cabuk bitirelim hemde prolar dusunulerek yaziliyor.

gunde 12 olcek whey, 8 pill amino, 2 paket animal pak vs. bence buna aldanmayalim cunku bu dozlar cok fazla.

beslenme desen ha keza. aylardir dedikleri beslenmenin nerdeyse %60-70 i ile gidiyorum hic bir sorunum yok aksine gelisip duruyorum. yok neymis agirligin iki kati protein vs. fat verirken dikkat edin kas vermeyin buda prolar icin gecerli , vucut %15 fat varken neden kasi eritsin.

dikkat ediniz efenim. ozellikle su supplimentlerin kullaniminda. cok kullan cabuk bitsin ki alasin.
Sosyal ağlarda paylaş

Haklisin valla. Ben iki üc aydir hic bir supplement kullanmiyorum. Önceden de sirf protein tozu ve creatine kullaniyodum gerci. Bir farkini görmedim acikcasi. Öyle cok protein falan da tüketmiyorum.

Eskiden kasiyorum 3-4 saatte bir yiycem, su kadar protein alcam falan diye. Simdi normal üc ögün yiyorum. Sabah yumurtali peynirli türk kahvaltisi. Öglen aksam bir parca et, sebze, ekmek vs. Onun disinda acikirsam bir seyler atistiriyorum o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben animal pakı falan hep 1pak kullandım bu güne kadar. Ve ant. günlerinde aldım sadece. Şuanda stackte, maltodextrin, whey, beta-alanine, creatine, glutamine ve animal pak var ama yakında sadece whey ve animal pak ile devam edicem. hatta animal pak yerine de solgar türevlerine geçiş yapabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

aldiğim ürünler :
Protein tozu-glutemine-aminoasit sıvı olanlardan-kreagenic.

Boy 1.72,kilo 62
kısa dönem hedeflerim : yılbaşına kadar 65 kg olmak
Nisan ayında ise 70kg ve güzel bir görünüm kazanmak.

nasıl bir beslenme programı hazırlamalıyım kendime yardımcı olur musunuz arkadaşlar .
aldigim ürünlerden max verim alabilmek için nasıl kullanmalıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

45 dakka once pill, 15-20 dakka oncesinde super pumpi icersen mis gibi olur bence. Bende Uni-liver kullaniyorum, antreman oncesi alicak olursam ole yapiyorum, veya bir ara m-stak ve noxplode beraber kullaniyordum iste o siralarda 45 dakka once m-stak sonra noxplode kullaniyordum antreman oncesi 20 dakka kala

ben antremana girmeden 5dk önce falan alıyordum aminoyu, sanırım yanlış yapıyorum o zaman?

Kemarlos said:

@pascalnouman

teşekkürler. antiromatizmal kullandım bugün. sağ kolumu mümkün olduğunca kullanmamaya çalışıyorum. seninki kadar değil benim sakatlık neyseki.. bakalım kaç gün sürecek.

omuz sakatlığı çok sıkıntı yaratan bir şey, spora dönme konusunda acele etme bence. hele dediğin kadar ters bir hareket yapmışsan.

benim de sağ omzumda sakatlanma olmuştu, 2 hafta ara vermiştim. sonra gene ortaya çıkar gibi olunca yaz döneminde hiç gitmedim, anca öyle azaltabildim. hala da dikkat etmem gerekiyor. ekstra olarak glucosamine+chondroitin+msm içeren bir ilaç alıyorum (benimkisi now ama solgarın da var sanırım) onun baya faydasını görüyorum diyebilirim. omuz diz dirsek ağrılarını ortadan kaldırdı, baya rahatlattı. tabii gene ekstradan dikkatli olmak gerekiyor, bazı insanların eklemleri sakatlanmaya çok müsait olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

napcamı bilemedim buraya yazayım bari
sabah bi kalktım sağ dizim bi garip. eğilme kalkma yaptığımda kütlüyor, ağrıyor falan. her seferinde kütlüyor mesela dizi burkup açtığımda. uyurken falan sakatladım herhalde.
böyle bişeyle karşılaşan var mı yahu geçmedi 3 gündür bacağı erteledim de erteledim.
Sosyal ağlarda paylaş

@helcaraxe
sivisina da ekonomik olarak pek yetisemiyorum :) tablet formunu su an kullanabilirim.

6 ayda suplemansiz sekilde kardiyo yaparak 23 kilo verdim. bunun ilk 4 aylik kisminda 19 kilo verdim. son 2 ay agirlik calismaya basladim ve protein alimini da artirdim, dogal olarak kilo verme hizim azaldi. fakat goruntu olarak halen cok bicimsiz bir vucuda sahibim.

su an 190 boy 103 kiloyum fakat gogus ve bel bolgesinde asiri yaglanma var. acikcasi bunlari gordukce sinirim bozuluyor. hani 23 kilo fazla halimde bu kadar rahatsiz etmiyordu :)

sadede gelecek olursam, bu durum salondaki hocalarimin da haberi var ve ikisi birden kullanmayi tavsiye etti. agirlik calismadan once chek-up yaptirdim vucut temiz cikti, bir kardiolog bir diyetisyen ve 2 dahiliye doktoruna l-carnitine i sordum. kardiolog ve diyetisyen bir problem olmaz dedi diger ikisi de ne faydasi olur ne zarari olur dedi. bende bu yonlendirmeler esiginde kullanmak istiyorum cunku orantisiz yaglanma cok cok canimi sikiyor.

su an (+-1) 32 kilo yag var vucudumda o da %32luk bi indekse tekabul ediyor vucut yag yuzdesi icin. su an maksimum sekilde beslenmeme dikkat ediyorum ve onumdeki 2 aylik periyotta 8 kilo yag kaybetmek istiyorum ve l-carnitineden bunun icin medet umuyorum :) l-carnitine olmaz ise tahminim 4-5i gecemem bu surede. onla da gecer miyim bilmiyorum ama sans vermek istiyorum.

durum, hedefler ve kullanma amaci bu sekildedir. her zaman bir bilene sormaktan cekinmiyorum bu gym konusunda cunku 2 aylik gym deneyimi olan biriyim, ogreniyorum bende ne nasil yapilir, hangi supleman ne zaman ne kadar kullanilir diye. yardimlari dokunanlara tesekkurumu de iletiyorum bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de hem vücut çalışıyorum hem kardio yapıyorum. 3 gün vücudumun farklı gölgelerini çalıştırıp aradaki günlerde de kardio yapıyorum (1-2gün gitmediğim oluyor tabi). Yediklerime dikkat ediyorum, protein çok yağ az bulunan şeyler yemeye gayret ediyorum. Bu anlattıklarımda işin ehillerine yanlış birşey var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage, ben kendime güveniyorum zaten bir sıkıntı yok o konuda. fakat olur ya bir süre sonra insan bi değişikliğe ihtiyaç duyar en baştaki gibi böyle bi kıvılcıma gereksinim duyar sanırım ondan istiyorum ben. %10 bile katkı sağlasa en azından hani bi hareketlilik olucak tekrar vites büyütebilicem.

birde benim ilk olarak hedefim yağ yakmak, olabildiğince gereksiz olan yağlardan kurtulmak. bunun yanına da ağırlığı koyduk ki aynı zamanda ileride tam manasıyla ağırlık kaldırma işini yapabilmek için biraz bir alt yapı olsun. o yüzden gene yatırım yapacaksam yağ yakmak amaçlı yapmak istiyorum ve bunların içindeki en masumu l-carnitine gözüme çarptı. yağ seviyesini %20ye indirebildiğim gibi asıl amacım ağırlık olacak şekilde çalışmaya başlayacağım.

hatta şöyle diyeyim: bu ay başı başlangıç olmak üzre 2 ay içinde 8kg yakmak zorundayım/istemekteyim.

xpro nutrition 2000 l-carnitine
30x2 tablet 70TLye alıcağım şu an. 30 servis var içinde bu da bana 2,5 ay yeticek bir miktar. sanırım ürünü test etmeye yetecek süre aynı zamanda :) eğer bir gelişme/gelişmeme durumu olursa onu da burdan bildiririm :)

gene de tavsiyeleriniz için teşekkür ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

LukeSkySprinter said:

aldiğim ürünler :
Protein tozu-glutemine-aminoasit sıvı olanlardan-kreagenic.

Boy 1.72,kilo 62
kısa dönem hedeflerim : yılbaşına kadar 65 kg olmak
Nisan ayında ise 70kg ve güzel bir görünüm kazanmak.

nasıl bir beslenme programı hazırlamalıyım kendime yardımcı olur musunuz arkadaşlar .
aldigim ürünlerden max verim alabilmek için nasıl kullanmalıyım.

Bana şöyle günlük bir beslenme programı tavsiyesi vericek varmı bu ürünlerle beraber?
Günde 2 kere proteini kullansam 60gr protein eder.
Kalan protein ve carbonhydrad miktarını nası ayarlıyım
mesela yumurta falan içsem 1 öğün için? kaç tane içmem lazım (yemeyi sevmiyorum) günlük almam gereken carb ne kadar olmalı gelişmek-kilo almak için.
Bi el atsanız *.*
Sosyal ağlarda paylaş

Kilo başına 2gr protein, kilo başına 3-4gr karbonhidrat ile başlayabilirsin. Yağları düşük tut. Kahvaltıda biraz fındık akşam yemeğinde zeytinyağlı salata yersin.

Gerisi senin ayarlaman. Hızlı kilo alıyorsan kardioları arttır veya yağ/karb alımını azalt. Karbları kompleks seç

Çok klişe şeyler bunlar biraz arama yaparsan istemediğin kadar benzer tavsiye bulursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...