Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Black-ice said:
valla yine çok deneyimli değilim fazla konuşmak istemiyorum ama
chest çalışırken genelde tricepler çalışıyor zaten o yüzden aynı gün yine triceps çalışmak doğru değil diye biliyorum. hocam da bunu söyledi.mesela bench press yaparken göğüsle aynı anda tricepler de yoruluyor. o yüzden chest+biceps çalışman bence daha mantıklı.

Amaç vücut geliştirmekse kasları iyice yormak önemli. O yüzden bench çalıştıktan sonra zaten yorgun olan triceps için isolasyon hareketleri yapmak hypertrophy için ideal. Genelde göğüs/triceps ve sırt/biceps diye bölünür programlar. Bench press'te dolaylı olarak triceps çalıştığı gibi, rowing/barfiks tarzı hareketlerde de biceps çalışıyor çünkü.

Öbür türlü olmaz diye bir şey de yok tabi. Senin dediğin gibi yaparsan aynı kas gruplarını her antremanda çalıştırmış oluyorsun nerdeyse. Diğer türlü yaparsan bir günde iyice yorup, diğer günlerde iyice dinlendiriyorsun. Bu da senin seviyene göre iyi ya da kötü olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben her gün mekik çekiyorum zaten, sadece o gün 4-5 hareket fazla yapıyorum karın için. Bir de bu kas guruplarını 2-3 haftada bir değiştireceğiz. Yani chest-triceps devamlı kalmayacak.

Bir de benim özel olarak bacaklar iyi durumda. Basketboldan ve futboldan kalma bir miras. En fazla sıkılaştırma yapıyorum. o da kafama eserse.
Sosyal ağlarda paylaş

500 mekik 10dk
200 ters mekik 5dk
200 sınav 10dk
6km yuruyus bandı ~45dk
150 2 sandalye arasında asagı yukarı yanlarını çalıstırdınmı ~5dk zıpkın olursunuz kasmayın dahasını.
Hatta yuruyusu hergun yapmanıza bilem gerek yok.
Orta okuldan beri hayalim bunlar bi turlu yapamadım orası ayrı :P
Sosyal ağlarda paylaş

Kaslı arkadaşlar birşey sorucam. Ben bodye yaklaşık 2 sene önce gittim kayda değer mi bilemem de güzel güzel gidiyodum sonra nolduysa bıraktım. Şimdi gidip bir salonda çalışasım yok, zaten zamanım da yok. Diyorum ki şöyle güzel bi dambıl/halter seti alayım, ağırlıkları takayım çıkarayım çatır çatır çalışiyim onla. Ne önerirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Valla myofusion muz aromalasini kullaniyorum. Tat ve yogunluk olarak suyla icilmesi rahat. Acikcasi M-Stak cok hosuma gitti. Fizik olarak daha bole yagsiz duruyorum kullanmaya basladigimdan bu yana ki aslinda iyi antremanlarda yapmiyorum. Cok fazla hardcore giremiyorum eskisi gibi ama nedense fizigim daha iyi oldu. Bilmiyorum belki eskisine gore daha haraketlendim. Fazla sabit. pc basinda duramiyorum eskisine gore o yuzden belki biraz yag yakmis olabilirim ama antreman esnasinda ozellikle biceps calisirken hic bir baska urunde, no-xplode, super pump 250 de kullandim hic bukadar pump hissetmedim resmen damarlarim daha bi ortaya cikti m-stak kullandigimdan beri.

Myofusion bide bole whey proteine gore daha bi yogunlugu var gibi. Complex oldugundan egg, whey falan karisik bole daha bi tokluk hissi veriyor. Seviyorum o ozelligini.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...