Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Myshkin said:

ağır antreman günleri ne kadar kalori alıyorsunuz? veya şöyle söyleyim ne kadar karbonhidrat alıyorsunuz? kilonuzla yazarsanız müteşekkir olurum.

105kg'yim. 3000-3200 civarı kalori alımım oluyordu bulk dönemde. 450-500gr arasında karb alıyordum ben. Bunun 70+70gr olan kısmı üzüm suyundan sabah ve idman sonrası basit şeker olarak. Geri kalanı yulaf, pirinç, makarna, sebze. İdman günleri ile boş günler çok fark etmiyor. Hatta dinlenme günlerimde daha sıkı besleniyorum iş güç olmadığından. Bu şekilde anca büyüdüm ben.

Tabi kalori alımı ne yapmak istediğine bağlı. Büyümek istiyorsan BMR üstünde alıcaksın. Yağ yakmak istiyorsanda altında.
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

dün yediğim 1 dilim cheesecake tam tamına 1745 kaloriydi. Kendimi atıcaktım camdan asdlfka

Yuh iki tane yesek günlük kalori ihtiyacını karşılıyoruz. Şaka maka ne kaloriymiş be.

Birde fast food rezil birşey, içerdiği yüksek şekerde, insülin salınımını artırıp pankreası yoruyor. Ayrıca yüksek insülin salınımı devamında yorgunlukda getiriyor. Aynen uyuşturucu gibi bir an kendinizi çok iyi hissedersiniz siz verdiği yüksek şekerden dolayı, ama etkisi çabuk geçer ve akabinde yorgunluk halsizlik başgösterir.

Miragein dediği gibi, Pilav+tavuk yanına salata en vazgeçilmez kombomdur.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Myshkin said:

ağır antreman günleri ne kadar kalori alıyorsunuz? veya şöyle söyleyim ne kadar karbonhidrat alıyorsunuz? kilonuzla yazarsanız müteşekkir olurum.

105kg'yim. 3000-3200 civarı kalori alımım oluyordu bulk dönemde. 450-500gr arasında karb alıyordum ben. Bunun 70+70gr olan kısmı üzüm suyundan sabah ve idman sonrası basit şeker olarak. Geri kalanı yulaf, pirinç, makarna, sebze. İdman günleri ile boş günler çok fark etmiyor. Hatta dinlenme günlerimde daha sıkı besleniyorum iş güç olmadığından. Bu şekilde anca büyüdüm ben.

Tabi kalori alımı ne yapmak istediğine bağlı. Büyümek istiyorsan BMR üstünde alıcaksın. Yağ yakmak istiyorsanda altında.

teşekkürler cevap için.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Laorx said:

dün yediğim 1 dilim cheesecake tam tamına 1745 kaloriydi. Kendimi atıcaktım camdan asdlfka

Yuh iki tane yesek günlük kalori ihtiyacını karşılıyoruz. Şaka maka ne kaloriymiş be.

Birde fast food rezil birşey, içerdiği yüksek şekerde, insülin salınımını artırıp pankreası yoruyor. Ayrıca yüksek insülin salınımı devamında yorgunlukda getiriyor. Aynen uyuşturucu gibi bir an kendinizi çok iyi hissedersiniz siz verdiği yüksek şekerden dolayı, ama etkisi çabuk geçer ve akabinde yorgunluk halsizlik başgösterir.

Miragein dediği gibi, Pilav+tavuk yanına salata en vazgeçilmez kombomdur.

Ehuehe bunlar güzel bilgiler tabi de, bence biz böbrekten patlayacağız supplementler yüzünden hayırlısıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

İhtiyacını bilip abartmadan, cycle ederek kullanırsan kolay kolay bişey olmaz bence.

Çoğu supplementin ispatlanmış bir yan etkisi yok zaten.

İspatlanmış etkisi de yok ki. Öyle bangır bangır bulunabilen bağımsız laboratuvar araştırması falan hiç yok hele.

Protein tozu/ amino harici yalan diyor çoğu okuduğum kitap ama ben deniyorum gene de yeni ürünleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...