Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

El Classico: Yılmaz Özdil

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

Bu gün yazdığı yazının içeriğini falan da yok.Yazamamış yani zaman bulamamış gibi.Komik olmaya çalışmış ama yüzüne gözüne bulaştırmış.Ben şu adamın işvereni olsam kapıyı gösteririm bu yazıdan sonra.Bunun muhalefet olmakla veya olmamakla alakası yok.Şu yazısından sonra benim şüphem kalmadı; bu adamda bırak köşe yazarı olmayı düzgün yazı yazabilme kapasitesi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence asıl sorgulanması gereken şey şu. Bu adam nasıl oluyorda 2 cümleyle hükümeti eleştirebiliyor?

Hiç düşündünüz mü sevgili akpeciler ?

Nedenini çok düşünmemek gerek aslında.Hükümet her yanıyla o kadar yanlış o kadar tutarsız ki.Tek kelimeyle tüm yanlışlıkları özetleyebiliyorsun.Bırak kelimeyi tek icraatını yazsan bi köşeye.Köşelere tayyipten gaflar köşesi koysan hükümeti en güzel şekilde eleştirmiş olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi ben akpci değilim.Hele ki dinci-yobazlardan nefret ederim.Ama bu adamın yazamadığı gerçeğini değiştirmiyor.Objektif bakalım olaya adam yazamamış işte.Ne başı olursan ol soğan başı ol.Şimdi böyle kapasitesiz bir anlatım olmaz.Resmen ifade etme özürlü kendini.Muhaliflik böyle kendini bile ifade edemiyenlere kaldıysa işimiz zor.O kadar eleştirilecek olay , yazılacak şey var.Sen kalk 3 tarih iki cümle yaz.Üstüne iki aptalca espiri yap.Bu mudur?Bıraksın o işi, yer işgal etmesin.Bu işi adam gibi yapabilecek kişiler köşe yazısı yazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi her yazısı amele değildir ama onu okuyanlarda şöyle bir düşünce ile yazılarını algılamaya çalışıyorlar ;

Lan bu adam gene az yazdı çok enter lı bol space li , kesin çok ince bir mesaj vermeye çalışıyor dur ne diyor acaba bi düşünelim..

Hah buldum soğanın başı ve cücük. Acaip ince ayar vermiş hölölö !! İşte budur , tek kelime ile ayar verdi !11!!

Yazının amacı sadece ayar vermek olunca. İçerik veya kalite aranmıyor zaten :). Yeterki ben taraflı karşıya bir ayar versin , 2 kelimede en iyi yazarlığı yapan olur bir anda. Doğru öyle tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Hani bir deyis vardir.. "Cok sey yapmakla cok cocuk olmaz" diye..

Ben seviyorum Yilmaz Ozdil i okuyucu sayisi cok fazla ki Sabah gazetesinden Hurriyet e transfer oldu vede onemli sayfalardan birini aldi..

Bence burda birde sunu dusunun akp ye kisilere ve olaylara muhalefet etmek icin illa sayfalar dolusu yazmaya gerek yok mesela bugunku yazisi acaba kaciniz basbakanin o sozunu biliyordu ve o sozunden sonra bunu dusunebildi?? Onemli olan bunu dusundurebilmesi..

P.S: Bugunku yazinin ozeti: Basbakan yine kriz teget gecti demek adina batan bankamizmi var demis.. Yazarda hangi banka bizimde batan bankamiz olsun demis ki ne kadar dogru demis..

bunun icin sayfalar dolusu yazmaya gerek yok..

Ha tersi icinde lutfen bknz. Emre Akoz sayfalar dolusu yazip birtek anafikir vermeyi basaramayan yazilar.. Engin Ardic ta buraya girebilir ama o en azindan birseyler veriyor okuyucuya..
Sosyal ağlarda paylaş

Saçmalama 3000karakter sınırı var. Bu sınırı geçemeyen yazar olamaz. Hatta şiirlerde çok boş aslında çok gereksiz. Nazım a bakarım arada bi 4 satır yazmış. Ulan 4 satırla ne anlatıcan ? Ömer hayyama ne demeli utanmadan bide küfür ediyor yazmadığı gibi.

Halbuki bak enginar kıça.Adam saydırıyor sayfalar dolusu kelimeleri ne kadar güzel anlatıyor herşeyi.O kadar iyi ki sadece liboşlar anlayabiliyor yazdıklarını.O kadar inceden çekiyor ayarını.
Sosyal ağlarda paylaş

O değilde bir yazarı az yazıyor uz yazıyor dere tepe dümdüz yazıyor diye eleştirmekte ayrı bi saçmalık.Stile karşılıktır geri kafalılıktır.Bu yüzden sanırım AKP oyları. Kafa bu yani Değişmiyor.İçerikte değil görünür önemli onlar için.

Tıpkı Ak icraatlar gibi.Görünürde harika içerikte yıkıcı hemde temelden yıkıcı.

Bu kafadanda anca böyle eleştirel bi tavır çıkabilir.
-Oo hacı adam yine 234 karakterde kalmış.
-Lan bırak şu angutu demek yine bişey yazamamış.
-Kanka bak enginar 4000karakter yapmış.
-oku lan oku...

gençliğinize yazık...
Sosyal ağlarda paylaş

Theghosthand said:
Vallahi ben akpci değilim.Hele ki dinci-yobazlardan nefret ederim.Ama bu adamın yazamadığı gerçeğini değiştirmiyor.Objektif bakalım olaya adam yazamamış işte.Ne başı olursan ol soğan başı ol.Şimdi böyle kapasitesiz bir anlatım olmaz.Resmen ifade etme özürlü kendini.Muhaliflik böyle kendini bile ifade edemiyenlere kaldıysa işimiz zor.O kadar eleştirilecek olay , yazılacak şey var.Sen kalk 3 tarih iki cümle yaz.Üstüne iki aptalca espiri yap.Bu mudur?Bıraksın o işi, yer işgal etmesin.Bu işi adam gibi yapabilecek kişiler köşe yazısı yazsın.

anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul zurna az
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu dalgacı mastürbatör arkadaşlardan mümkünse özdil'in her günkü yazılarını buraya koyup dalga geçmelerini istiyorum, öyle aradan seçmece bir iki taneyi değil.

bakalım sonuçta "gülüyoruz ağlanacak halimize"yi kanıtlamış olacak mıyız?
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:
gif süpermiş. hayyam la filan karşılaştırmalar filan... ne alaka ya?...

Şairler hani anlatmak istediklerini 3 mısra ile özetler ya. Aynı mantıkta arkadaşlara ters olmalı şiirler.

Onlarda, forumtr gibi belli bi karakterden az yazamıyorsun kafa oraya odaklanmış.Bişey anlatacaksan sayfalar dolusu metiyeler dizmelisin.Kelimelerin gücünün bir önemi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bana gore tam muhabbet insani yilmaz ozdil
gideceksin alem ortamina sabahtan aksama kadar konussun sıkılacagını sanmam kimsenin

zaten bir ugur mumcu ayarinda olsa bile bu kadar populer gozuktugu icin (forum icindekini kastediyorum)sizinle ayni gorusu paylasmayanlar yine camur atilacak bir yonunu bulacaktir sallayin
Steve arkadasimizin dedigi gibi
Steve said:
I prepared myself to give a response but suddenly my friend leaned to me and whispered:
"Never argue with stupids, because first they pull you to their levels and they beat you with their experience."

mehmet oz ile ilgili yazilari cok zevklidir mesela euh

Mehmet Öz sendromu...
Mübarek diyet ayları geldi...
Havada peeling kokusu var.
Hanımlarda bir tatlı telaş.
Keyifle soyuluyorlar...
Hem ciltten... Hem cepten.

Halbuki, ne güzel mevsimdi eskiden...
Kiraz çıkardı.
Karpuz çıkardı.
Ya şimdi?
Mehmet Öz çıkıyor!

Profesör Mehmet Öz'den anlıyoruz artık, yazın geldiğini... Her yaz başı Mehmet Öz geliyor, elinde tuğla gibi bir kitap...
Gelsin tabii.
Memleketidir.
Ama ne zaman Mehmet Öz gelse Amerika'dan, bizim evin huzuru kaçıyor birader.

Geçen akşam gittim eve, mesela... Değerli eşim, kapıda bekliyor. Elinde mezura...
- Bu ne?
- Belini ölçeceğim...
- Niye?
- Mehmet Öz söyledi.
- İllallah be kardeşim, gene ne dedi?
- Çok konuşma, dur şöyle!
Durduk mecburen... Eşim de terzi gibi belimi ölçtü... Zannedersin pantolon diktireceğiz...
Meğer, bu seneki yeni kitabın bombası buymuş... Belinin çevresini ölçüyorsun, belinin çevresi, boyunun yarısından az edecek... Eğer belinin çevresi, boyunun yarısından fazlaysa, kalpten ölüyorsun... Benim anladığım bu.
Ölçtük.
Benim belim, boyumdan uzun çıktı.
E tabii, hır çıktı.
O yasak, bu yasak.
Onu yeme, bunu yeme.
Çünkü, Mehmet Öz'ün hesabına göre, bugüne kadar yaşıyor olmam, doğanın mucizesi!

Geçen sene de yaşamıştık, aynı krizi.
Geldi Mehmet Öz.
Bir elinde kitap, bir elinde fındık.
Bunu oku, bunu ye.
İtiraf edeyim, okumadım... Ama yedim.
Hem de, ne yemek...
Ayıptır söylemesi, ben fındığı kuru kuruya yiyemem, prensip olarak... Rakıyla fındık, viskiyle fındık, birayla fındık...
Zayıflamak için fındık yedik, 20 kilo aldık!
Eşim, isyan haliyle...
- 2-3 tane yiyeceksin, 2-3 kilo değil...
- Ben anlamam.
- Nasıl anlamazsın?
- Ye dedi, yedim, Mehmet Öz'e sinirlen.
- Yarın doooğru doktora gidiyoruz...
- Mehmet Öz'ün gelişini bekleseydik...
- Cıvıtma, yarın gidiyoruz!
Sert erkek olduğumuz için, bizim evde emirleri hanım verir, gördüğünüz gibi...
Gittik, tıpış tıpış... Cihaza mihaza girdik...
Damarlar olmuş, kablo!
Allah sizi inandırsın, 220 volt elektrik geçer ama, kan geçer mi, orası şüpheli...
Kolesterol desen... Çift sarılı yumurta bile, benim kolesterolün yanında "light" kalıyor.
Netice?
O yasak, bu yasak.
Fındığa dokunmam bile yasak!
Fındık dediğin de öyle ha deyince, bırakılmıyor ki... Bağımlılık yapıyor.
Neyse...
"Ağız tadıyla" ölmemize izin verilmediği için bir senedir "ot"luyorduk...
Tam geviş getirmeyi öğrenmiştik ki...
Başımıza "mezura" çıktı.

Bugünlerde, her akşam aynı terane.
Annesi talimat vermiş, sevgili kızım, düzenli olarak belimi ölçüyor, halime kıkırdayarak.
Tek iyi tarafı var...
Her şey yasak.
Göbeğini içine çekebiliyorsun ölçerken...
O serbest.

Şimdiden kara kara düşünüyorum, gelecek yazı... Ve dua ediyorum, "Allahım lütfen, Mehmet Öz seneye Türkiye'ye gelmesin, tatile Japonya'ya falan gitsin..."

Yılmaz ÖZDİL - Mehmet Öz’ü kınıyorum…
Haziran 29, 2008 - HÜRRİYET, YILMAZ ÖZDİL
Havalar ısındı.
Mehmet Öz geldi gene.
Gençlik İksiri getirmiş bu sefer.
Yeşil, iğrenç bi sıvı.
Kereviz, kabak, salatalık, maydanoz, zencefil kökü, limon falan galiba…
Sıkıp, içiyorsun.
*
Birincisi, kabak güzel bir şey olsaydı, kabak demezlerdi… İkincisi, madem kerevizle maydanozu karıştırıp suyunu içecektik, o kadar fındığı niye yedirdin?
*
Üstelik…
Milletçe bunalıma girdik, yeşil halıya bile basmıyoruz, kene çıkar diye… Çiğköftenin yanındaki marula bile şüpheyle bakıyoruz… Hálá, “Yeşil gördün mü, dal” diyor.
Amerika değil ki burası birader…
Kırım Kongo Turko!
*
Önceki seneler iyiydi…
“Fındık yiyin” dedi.
Viskiyle, birayla tıkır tıkır yedik.
“Belinizi ölçün, belinizin çevresi boyunuzun yarısından az olmalı” dedi.
Göbeği içeri çektik…
Onu da hallettik.
Ama bu sene başka…
Hem bu yeşil sıvıyı içeceksin, hem de 60 tane barfiks, 120 tane mekik çekeceksin.
Kekik yemeye razıyız da, mekik zor…
Hem zaten bu kadar barfiks çekebilsek, gençleşmek için iksire ne gerek var?
*
Yeşil bulamaç iç.
Tavuklu salata ye.
Erken yat, 5’te kalk.
Yoga yap.
Komando taburu daha rahat!
*
Özetle…
Mehmet Öz’le olmuyor bu iş.
Bize şöyle, Zekeriya Beyaz gibi bir hoca lazım, sağlık alanında… Kafamıza göre…
“Yiyelim, içelim, güzelleşelim, Allah affeder” diyecek bir hoca.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...