Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Medieval Total War oynamak geldi içimden

WinterWolf

Öne çıkan mesajlar

ben danimarkalılar oynamıştım
arkan güvende
ama özel üniteleri yok (viking leri sayazmsak)
oyun güzel de bir süre deli kendini tekrarlıyor
yapay zeka çok zayıf laıyor
ana haritadaki de ki o şarkı çıldırtıyor
+ ana haritada ki düşman hamlelerini beklemek çıldırtıyor
o iğrenç hırç sesi kafa yediltiriyor
en güzeli bizizm gübi multi yapacaksın
3vs3 falan yapıyorduk biz çok süfer oluyordu
ama o sadece ilk gün için geçerli
bi süre sonra yapabileceğin seçenek kalmıyordu
kanatlardan saldıran işi bitiriyordu
kanatlardan sarabilmek için extra ünite alman lazım
ama çok extra unite alırsan
sen kanatlardan kapanmadan orta kanatın düşüyor
yai öle bi kıvamda bırakmak lazım ki
orta kanat
sen kanatlardan saldırıp düşmanı sandivich yapana kadar direnmeli

3 vs 3 te bayağı değişken giriyor ama işin içine aslında çünkü 2 kişi bir kişiye saldırma olayları falan..

Bu arada aklıma eriksonlayf da oynayan tipler aklıma geldi bu oyunu
adam kral bölüğünü yanında ki zeka seviyesi 0-6 yaş arası olan kıza "bak şimdi süvarilerler saldırcam" diyip saldırtıp
sonra kralı ölünce kaybedip
bş de utan madan
o nasıl kaybettk biz diyebilcek kadan mangonoz tiper

zaten bu tip herifler yüzünden yapay zekayı geliştirmiyorlar yoksam satmıyor oyunlar
bak 3do a yıllar yapay zekasız oyun yaptı
nasıl sattı[signature][hline]bilinçli toplumun
kurallara ihtiyacı olmayacağı gibi
bilinçli rp'cinin de
sisteme ihityacı yoktur
Sosyal ağlarda paylaş

viking invasion'ı al vikinglerle oyna, çok keyifli. süvariler ve okçular da ezici değil normaldeki gibi, piyadeleri ana etkin kullanmak gerekiyor. daha az kombinasyon ama yine de keyifli, benim en çok keyif aldığım rts'ler son iki yılda çıkan. klasik rts'ler yalan oldu artık, aok'ta gelinen nokta aşılamadı 4-5 yıldır..

ayrıca almanlar da hoştur çünkü her tarafın düşmanla sarılı. fakat loyalty hesaplarını iyi yapman gerek yoksa ilk 30 yılda bile iç savaş çıkabilir.. :)

rusları da dene middle age miydi neydi o vakit, moğolları durdurmak için yapacağın savaş muazzam zevke sahip. 12x60 halberdier + 4x40 boyar ordusuyla 15000 adamı geri püskürtmüştüm ama 6 saat filan sürdü.. :)[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 14 Mayıs 2004 16:40 tarihinde demiş ki:
türklerle baştan sona gidememein ana nedeni o müzik herhalde.. :) kadın "aaaaaaayyy aaaaaaaa" diye başlıyor ben kapıyorum oyunu ya da savaş başlatıyorum sussun diye.. :-p

yaw ben sevdiydim savaş sırasında ki müziği
haber bültenlerinde felan kullandı show :)[signature][hline]bilinçli toplumun
kurallara ihtiyacı olmayacağı gibi
bilinçli rp'cinin de
sisteme ihityacı yoktur
Sosyal ağlarda paylaş

Medieval alınır yüklenir
Viking invasion alınır yüklenir
Normal campaign oynanır en erken başlayanından. (invasion değil)
danimarka olunur
A-a
Tüm viking üniteleri danimarkada vardır.
Almanyada terör estirilir[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

eh ama normal campaign'deki viking birimleri aynı değildi galiba ve zaten güçsüz kalıyordu ilk age'den sonra..

chivalric men-at-arms, chivalric knights, chivalric sergeants, pavise arbalesters kombosu ordu üstüne tanımıyorum. hani belki gothic olanlarıyla değiştirilebilir yerleri..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bi kere dedim kendime hep güçlü devlet alıyoruz bide güçüz alalım aldım danimarkayı.Daldım iskandidavyayı 3 bölgede yeterli bi ordu ürettim sonra büyük bir deniz filosu yapıp ticaretten parayı vurdum her deniz bölgesinde en az 1 gemi vardı.Sonra iyi bi ordu yaptım şansa almanya da iç savaş çıktı fransa girdi italya girdi bide ben girdim.Sonra baya yayıldım ama.Bide ist de kim var diye elçi yolladım bi bakarım macaristan mısıra kadar her yeri almış yuh dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

İspanyayı al istersen ben onla bitirmiştim oyunu ikinci kez başta portekiz bide şimdiv ismi aklıma gelmiyo güneydeki müslüman devlet bide fransa dalmıştı eheh işte 3 ünüde aldım fransa ile savaşı bitirdim portekizi aldım güneyden ilerlemeye devam sonradan da az bi fransa gittim işte[signature][hline]:))) !!!
........................
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Narstil, 15 Mayıs 2004 21:08 tarihinde demiş ki:
İspanyayı al istersen ben onla bitirmiştim oyunu ikinci kez başta portekiz bide şimdiv ismi aklıma gelmiyo devam

Allamohads galiba birde portekizliler ne kadar bagımsızlığa düşkün elinden geldiği zaman basıyolar isyanı devamlı asker bulundurmak lazım.Birde ispanyada yani iberya yarım adasında kültürel çatışma var müslüman hıristiyanlar arasında isyanlar kolayca çıkıyo karşı kültürü asimile etmezseniz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Golge-i_Khan, 15 Mayıs 2004 20:41 tarihinde demiş ki:
aşırı ısınma ?
dandik bir bilgisayar masan mı var ? (dandik bilgisayar masası=canım kasayı tahta tabut koyup havasız bırakan tip)

kasa gayet havadar bi şekilde ikamet ediyor,ayrıca açılır açılmaz aynı yerde düşüyo,ısınma olamaz,neyse ben bidaha patch yapıyım
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben oyunu baya oynadım hiç isyanla karşılaşmadımi iber yarım adasındada hiç isyan oladı portekizden bana genlde aldıgım yere hemen ibadet yeri koyuyordum genelde oranları kendi dinime yaklaştırıyodum hakkaten hiç isyan görmedim[signature][hline]:))) !!!
........................
Sosyal ağlarda paylaş

said:
othinn, 18 Mayıs 2004 18:27 tarihinde demiş ki:
aldığınız yerlerde isyan çıkması kaçınılmaz bişey,askerlerden önce imam,alim falan yollayın 5-10 turn onlar takılsın orda öyle saldırıp alın,isyan çıkma oranı daha az olur

bunu yapmak gerek bir diğer etkili önlem de hemen church/mosque kurmak. dini bina kurunca isyan ihtimali kalmıyor eğer spy'lar üşüşmemişse ki zaten watch tower yapın yoksa ikinci olarak..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Narstil, 18 Mayıs 2004 20:58 tarihinde demiş ki:
Valla ben oyunu baya oynadım hiç isyanla karşılaşmadımi iber yarım adasındada hiç isyan oladı portekizden bana genlde aldıgım yere hemen ibadet yeri koyuyordum genelde oranları kendi dinime yaklaştırıyodum hakkaten hiç isyan görmedim

Easy'de oynuyorsan isyan çıkma olasılığı çok çok çok düşük. Eğer Easy değilse heralde her provincyde 1k ordu koydun :)[signature][hline]Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...