Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karanlıkta F.E.A.R oynamak

Thugsta

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:
yaş itibari ile

thief..oynayan bilir efsana oyundur

oyunda ilk defa zombie görmüşüm neyse uzaktan okla öldürdük falan yanımda da kuzenim var,meğer zombiler öldükten sonra tekrar ayağa kalkıyormuş tam yanından geçerken BÖÜÜEEEEÖEEÜEE diye bir kalktı,hayatımda ilk defa sandalyeden o zaman düştüm :D

ve quake 1 .. o yaşta oynarken deli tırsıyodum abim olmadığı zaman oynamıyodum falan :)

Q1 zaten o donemde oynadiysan direk immunity bonus veriyor tirsmaya karsi, hele shareware yerine full episode oynadiysan daha fena, torture test direk.

Undying'de birde Aaron muydu neydi kizil sacli durzu eleman, onun dibinde curumus halde belirdigi level felaketti, birde vision olayini kullanip ailenin tablosuna bakiyordun, o dumurluk olaydi ahaha.

http://anthonylarme.tripod.com/gc/harvesterbox.jpg
http://anthonylarme.tripod.com/gc/ph2box.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

bir arkadaş ile beraber ilk defa resident evil 2 oynuyorduk. O arada okul sohbeti felan da yapıyorduk. Koridordan giderken tahta ile kaplı pencerelerden kollar çıkıyor bilen bilir. Direk nanıskm diye bir çığlık atmıştım. Diğer herifte benim çığlığımdan korkup bir çığlık atmıştı. Sonra annem çığlık atarak gelmişti çocuklara birşey mi oldu diye.

çığlık bir gündü
Sosyal ağlarda paylaş

ya o FEAR ın allah belasını versin :(
benim çok sevdiim bi arkadaşım vardı. bize gelip 1 hafta falan kalırdı ayda bir. her gelişinde mutlaka 3-4 tane oyun bitirirdik. ne kadar çok oyun bitirebilicez gibi bi eğlencemiz vardı. neyse bi hafta aldıımız oyunlar içinde FEAR da vardı.

şimdi şöle sölim; ben normalde korku filminden hakkatten korkan, half life ta bile yalnız oynarken korkan bir adamım. arkadaş da bi okadar korkusuz manyak bişi. neyse başladık oyuna. 5+1 var bende ve oyunun sesi de kapanmıyor oyun içinden. EAX açık anasını satim.. ses sistemini kapatmak istemioruz kurşun seslerini duyalım diye vs. oda karanlık.. arkadaş oturuyor o oynuyo. ben de hemen yanında omuzuna dokunur vaziyetteyim. hani yanındayım korkma hesabı.. oynuoruz oynuoruz tırs tırs tırs diye.. derken öyle bir yere geldi ki.. o saniye o ses ve görüntü de, ben kendimi yere attım çığlıklarla, arkadaş mouseu bi tarafa fırlattı, klavyeyi başka tarafa fırlattı, masaya dizleri çarptı sıçramasından masa bi kalktı indi, üstüne o kendini yere attı.. 5 dk sadece birbirimize bakıştık,.. kalp atışlarımızın sesi duyuluyodu haha.. hemen an itibariyle uninstall FEAR..
Sosyal ağlarda paylaş

allezz said:
vampire - bloodlines'da hayaletli bir ev vardı, yani sabah sabah altıma sıçmıştım gece oynasam heralde camdan falan atlardım asd

ve bu bölümde 1 tane bile düşman felan yoktu. kendimizle savaşıyorduk resmen :)

o değilde şimdi eskilerden Blood geldi aklıma. niye yenisini yapmaz monolith anlamam. FEAR güzelde Blood'da yapın hocam
Sosyal ağlarda paylaş

allezz said:
vampire - bloodlines'da hayaletli bir ev vardı, yani sabah sabah altıma sıçmıştım gece oynasam heralde camdan falan atlardım asd

Hakkaten ha birde oyunun ilk görevlerindendi , sürekli olm ben vampirim ortamın kralıyım dememe rağmen tırsmıştım, özellikle o bodruma indiğin zaman 4 hariç tüm silent hill leri oynamışımdır ama orası beni niye bu kadar gerdi haala anlıyamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

8 yaşındayken Abuse, Doom 2, Quake ve bilumum o dönem çıkmış karanlık temalı oyunlardan korka korka (Abe's Odyssey'i bile ürke korka oynadım) öyle bir immunity geliştirdim ki, Doom 3'ü arkama yaslanıp sırıta sırıta oynadım haha çok korktum amaan diye.
FEAR'da da tek bir yerde ödüm koptu, onda da bir odaya girdiğim sırada sağ üst köşede bir eleman belirip üstüme tam uçarken vingthor msnden mesaj attı, oyun aşağı indi. Orda LAN ANANI dedim ama ölmemek içindi o da sdf.
Son olay da Condemned'de önümden geçen abinin ben yanına gitmeye çalışırken arkama dolanıp enseme boruyu ekleştirmesiydi. ANNELERİMİZ diyip arkamı döndüm, ikinci geliyordu böyle falan eheh. Condemned baya başarılıydı o konuda.

Korku oyunu diye çıkan fpsleri ben öyle fps diye oynuyorum uzun zamandır açıkçası. Zamanında o kadar çok korktum ki sallamıyor bünye artık. Zaten ödüm de kolay kolay kopmadığından problem olmuyor =P ama Dead Space'i ciddi merak ettim bakmam lazım eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

İlkokulda karanlıkta Alone in the Dark oynardım ama o zaman küfür bilmezdik. Resident Evil 2 of of, ben bayağı bir tırsmıştım onu oynarken. 1-2 yerde zıplatmıştı.

FEAR2'nin başından korkanlar sonlarını videoya alsınlar da izleyelim ehueh.

Bloodlines'da film çekiminin yanlış gittiği ev de süperdi, tırsmıştım.

Şu sebepten korkmak istiyorsun, korku temalı veya korku öğeleri barındıran bir oyun korkutunca daha keyifli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

fear 1'i daha dün bitirdim. açıkçası korku öğesi yok pek. devamlı karanlık ortam, %99 da askerlerle karşılaşıyoruz.

bi yerde 3 tane aynı anda stealth soldier'lar geldi. bi orada tüylerim ürperdi. bi de son interval'da ring vari yerlerde tüylerim ürperdi.
onun dışında, en zorda oynadığım için her köşeyi yavaş yavaş çöme çöme geçtim. Ama vaşşş süper korku oyunu olmuş falan diyemicem. FPS tarafı çok daha ağır basıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:
bir arkadaş ile beraber ilk defa resident evil 2 oynuyorduk. O arada okul sohbeti felan da yapıyorduk. Koridordan giderken tahta ile kaplı pencerelerden kollar çıkıyor bilen bilir. Direk nanıskm diye bir çığlık atmıştım. Diğer herifte benim çığlığımdan korkup bir çığlık atmıştı. Sonra annem çığlık atarak gelmişti çocuklara birşey mi oldu diye.

çığlık bir gündü

bu süper ya aynı sahnede aynı tepkimeyi bende vermiştim yaz zamanı orta okulamı ne gıdıom gece oynuom psde yarı baygın falan orada tahtadan çıkan kol ve bacakdan sonra ....
Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü FEAR korku oyunu değil. FEAR = First Encounter Assault Recon, yani asker oyunu. Süper asker temalı, korku öğeleri içeren bir oyun. Korkutmak gibi bir derdi olsa eline assault rifle'ı, slow-mo'u vermez. Verir bir revolver, 6 atıştan sonra duvardan söktüğün boruyla devam edersin. İkinci oyun çok daha fazla korku öğesine sahip ama ona da korku oyunu denemez aynı sebeplerden dolayı.

O tahtadan çıkan kol bacağı iyi hatırlıyorum. Orayı oynarken kalpten giden mutlaka olmuştur. Şimdi olsa o tahtayı gördüğün anda birşey beklersin de o zaman bilmiyorduk tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyunda bi yer vardı.. böyle karşiya geçmek için suya atlaman gerekiyordu.. oradan yukarı doğru bi merdivenle çıkman falan gerekiyordu. yaklaşık 5 dakika suyun içine baktıktan sonra dedim bu oyun gereksiz. quit çektim 1-2 hafta kaldı bilgisayarda sonra uninstall ettim nasıolsa oynamam diye. ikincisi çıkmış mesela, hiç ilgilenmedim :D
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
Çünkü FEAR korku oyunu değil. FEAR = First Encounter Assault Recon, yani asker oyunu. Süper asker temalı, korku öğeleri içeren bir oyun. Korkutmak gibi bir derdi olsa eline assault rifle'ı, slow-mo'u vermez. Verir bir revolver, 6 atıştan sonra duvardan söktüğün boruyla devam edersin. İkinci oyun çok daha fazla korku öğesine sahip ama ona da korku oyunu denemez aynı sebeplerden dolayı.

korku temalı FPS diye piyasaya çıkan/sunulan oyundan bütün oyun boyu 2-3 sahne yerine, her interval başına 1-2 sahne beklerdim... ismi assault recon diye asker oyunu demek diil yani, adı. zaten kısaltmaları da boşuna fear olmuyodur heralde :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...