Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

demin bir gezegene 15 probe falan yolladiktan sonra kendi kendime dusunuyordum "hayir bunu shooter'a cevirme amacli da yapmis olamazlar, e peki hangi sivri zekali onerdi, onerinin uzerine hangi sivri zekali tuttu onayladi bu fikri, var mi bir videosu acaba making of falan sekilde" diye... sonra gunes gibi dogdu; sirf kutu arkasina 100 saat gameplay yazabilmek icin yapilmis sanirim bu resource scan olayi
Sosyal ağlarda paylaş

oyun bitti 23 saat 23 dakikada (kral zamanlama).

ALLAH BEAA!

mirandayı götürdüm, legion ı aktiflestirdim. legion efendi tali'nin bilgilerini gonderirken kendi kankalarına, tali kızdı tabi, silah cekti falan. dedim tali DEFOL LAN ! YÜRÜ GİT ! bana loyalty'si gitti bitti. zaten jack de bana loyal değildi, niye hatırlamıyorum, side questini de yaptım yani yapmadım değil. neyse, sonracığıma girdik düşman üssüne allah allah diye ateş ederken engineering cargo hold kısmını çarptık debris'ye, allah çarptı bana kızdığı için, tali zor'ah sizlere ömür. sonra indik düşman üssüne, jack'e dedim crew'le geri dön, o da sizlere ömür. legion ben miranda jacob güzel güzel takılırkene legion'ı da swarmlar yedi, o da sizlere ömür. son sahnede gördüm ki thane de meydanda yoktu, onun eceli gelecek gibiydi zaten.

oyun sonu sorusu

şimdi ship upgrade'lerde, hani iki seferde collector gemisini havaya uçur gibi bir seçenek var, o tam ne işe yarıyor ? bir de kelly'yi kurtarmak mümkün değil miydi ya ben onu götürecektim miranda'yı değil :(

oyun sonu sorusu 2

ben kurtarmadığım adamları kurtarmadığım için pişman değilim bu arada. jack'e ısınamadım, thane zaten ömrünün sonuna gelmişti

Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

oyun bitti 23 saat 23 dakikada (kral zamanlama).

ALLAH BEAA!

mirandayı götürdüm, legion ı aktiflestirdim. legion efendi tali'nin bilgilerini gonderirken kendi kankalarına, tali kızdı tabi, silah cekti falan. dedim tali DEFOL LAN ! YÜRÜ GİT ! bana loyalty'si gitti bitti.

paragon un yeterli ise orda ara yolu bulmanı saglayan bi secenek acık oluyor, ne kaz yanıyo ne şiş

zaten jack de bana loyal değildi, niye hatırlamıyorum, side questini de yaptım yani yapmadım değil.

Miranda ile birbirlerine giriyorlar, onların loyality questlerini yapmadan once biraz paragon/renegade kasmak lazım

neyse, sonracığıma girdik düşman üssüne allah allah diye ateş ederken engineering cargo hold kısmını çarptık debris'ye, allah çarptı bana kızdığı için,

orda zırh upgradelerini falan yapıp gelen elemanı hızlı indirirsen ölen olmuyor,gerisini bilmiyorum tam burdayım bitmek uzere :P

tali zor'ah sizlere ömür. sonra indik düşman üssüne, jack'e dedim crew'le geri dön, o da sizlere ömür. legion ben miranda jacob güzel güzel takılırkene legion'ı da swarmlar yedi, o da sizlere ömür. son sahnede gördüm ki thane de meydanda yoktu, onun eceli gelecek gibiydi zaten.

oyun sonu sorusu

şimdi ship upgrade'lerde, hani iki seferde collector gemisini havaya uçur gibi bir seçenek var, o tam ne işe yarıyor ? bir de kelly'yi kurtarmak mümkün değil miydi ya ben onu götürecektim miranda'yı değil :(

oyun sonu sorusu 2

ben kurtarmadığım adamları kurtarmadığım için pişman değilim bu arada. jack'e ısınamadım, thane zaten ömrünün sonuna gelmişti,

Jack benim en sevdigim adam oyunda :)

Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

ALLAH BEAA!

jack loyal değildi çünkü miranda ile kapışınca mirandanın tarafını tutmuşsun. gidip gönlünü alınca geçiyor (paragon san mirandanın kalbini kır renegade sen jackin :P)
talizorahta ugprade unutmuşsun herhalde bi tane ondan gitmiş.
diğerleri yanlış seçimlerden :P

oyun sonu sorusu

gemi basılır basılmaz gidersen kelly ve ölen diğerleri kurtuluyor. ama miranda ısrarla hala "mürettabat yok gemiyi AI yönetiyor şimdilik" diyor.
ship upgradelerde gemi uçurma görmedim ben ama oyun sonunda ya üssü patlatıyorsun yada sadece collector ları. üssü patlatırsan illusive man a rest çekiyosun. patlatmazsan herhalde pişman olcaz bi şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Qwib Qwib (Bitirmeyen bakmasın)

Tali!! Hayırrrr! Tali öldü. Hani Miranda nın bile ölmesine razıydım keşke Tali ölmeseydi. Üzüldüm yani. Onun dışında Thane de gitti. Doktor da kafasına roket yedi. Jack de öldü. Sevdiğim bütün karakterler yalan oldu direk.

Romance olarakda Miranda aşkım die giderken Tali gruba katılınca direk Tali'ye dönmüştüm. Sesi hoşuma gidio Tali'nin eheh.

Illusive Man'i de dinelmedim sonda bi dahaki oyunda oda karşımızda olur byük ihtimal. Miranda nın istifa etmeside iyi oldu.

Citadel deki reklamlar, bardaki Quarian ile Turian bide Bachelor party ha bide game vendor baya güldürdüler :D. Quarian admiral da iyidi vas Qwib Qwib :D.

Ha birde Flotilla ya gidince bari bi Quarian görürüm maskesiz diye umut etmiştim madem Tali'yi göstermediler. Ben bu Quorianların niye giydiklerini anlamadım bu environment suitleri. Hani ben Flotilla da başka mekanlardan çok uzak kaldıkları için bünyeleri böyle zayıf sanıyordum da Flotilla da bile giyiyolar.

Bu oyundan hemn önce birinciyi bitirdim. Bu oyunu birinciden daha çok beyenen tek ben varım herhalde. Birincinin combat sistemini sevmeyip hikaye için oyanmıştım. Bundaki sistemi daha çok beğendim ben.

Mass Effect 3 çıksa bir an önce.
Sosyal ağlarda paylaş

işte bünye zayıf olduğundan giyiyolar birbirlerinden bile nem kapıyorlar (yüzünü (!) gorcem diye uğraşırken konuşmalarını atlamışsın :P)
4 kişiyi birden nasıl kaybettin o da efsanevi olmuş hiçmi loyal yapmadın.

banada tam tersi geldi ilk oyunda bi colossus armor bulup sevinirdin silah seçimi vardı adam gibi ,şimdiki gibi 2 pistol 3 rifle herkse aynı ekipman takılmıyorduk. hatta bi zırhını shieldını daha detaylandırsalar isterdim bildiğin çocuklar için olmuş bu hali.

bide biz powerları falsolu atıyoruz kenarlardan/barikatlardan vuruyoruz ama bi kere falsolu atmadı düşmanlar.
---
@Sam: Bi taktik mi var madem warp ammo alacaktın, ne diye soldier açtın ki :D. slow motion desen o da sniper rifle ile infiltrator da cooldownsız olarak mevcut (diğer classlara bakmadım belki vardır onlardada), bence en kötü class olmuş soldier.
Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

işte bünye zayıf olduğundan giyiyolar birbirlerinden bile nem kapıyorlar (yüzünü (!) gorcem diye uğraşırken konuşmalarını atlamışsın :P)
4 kişiyi birden nasıl kaybettin o da efsanevi olmuş hiçmi loyal yapmadın.

Jack hariç her crew member loyaldı. Tercihlerde bir yanlışlığım vardı herhal :D

Quarianlarıda Tali'nin babası diyordu ev yapıcam sana die. Hani aslında immune sistemleri zayıf ama orjinal homeworldlerinde suitsiz gezebiliyorlar galba. O yüzden yeni bi dünya yerine hep geth lerden eskisini almak istiyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

@Sam: Bi taktik mi var madem warp ammo alacaktın, ne diye soldier açtın ki :D. slow motion desen o da sniper rifle ile infiltrator da cooldownsız olarak mevcut (diğer classlara bakmadım belki vardır onlardada), bence en kötü class olmuş soldier.

valla lvl almanın hp filan getireceğini sanıyordum, "toughest class" filan demiş işte ilk oyundan kandık. hardened adrenaline rush var mitigation namına sadece. assault rifle kullanabiliyorum en azından, meşingan aldım da o biraz keyiflendirdi. uzaktan yakından 10 numara upgrade'lerle.

bonus skill olayını bilmiyordum tabii, resmen dalga geçmişler milletle. şebek zero ve garrus'u ekipte istemediğimden kendime aldım warp ammo, diğer bütün ammo skill'leri birşeye benzemiyor çünkü. barrier veya fortification alırdım onlardan birini partiye alsam. adrenalin rush ve assault rifle dışında olay yok soldier'da bu sefer evet.
Sosyal ağlarda paylaş

benim kafamada o takıldı

ben collectorun gemisine gitmeden bitirdim sanırım,
Tali ye hic gorev vermedim loyaldi, crew i geri goturme işinide ona verdim,ölmedi crew de gemiye ulastı sorunsuz,

doktor u kaybettim loyaldi, ısınma zımbırtısında %40 larda falanken bitirmistim o kısmı ama yinede aradan headshot yedi, kafa buyuk biraz ondan belki,

Jack bendede loyal degildi oda son combatta benleydi gruntla birlikte grunt asagı kayarken onu tuttuk sonra bir patlama oldu Jack yattı,

başka yatan olmadı bende, mirandayı hep 2. ekiplere komutan atadım, mavi adept hatunu power shield actıgımız(yada adı herneyse) yerde kullandım, geneldede partyler ben grunt jack di,

jack loyality den gitmis olabilirde, Doktoru anlamadım neden gitti ...

Sosyal ağlarda paylaş

Garrus - Tali

Garrus: You ever miss those talks we had on the elevators?
Tali: No.
Garrus: Come on, remember how we'd all ask you about your life on the flotila? It was an opportunity to share!
Tali: This conversation is over.
Garrus: Tell me again about your immune system!
Tali: I have a shotgun.
Garrus: Maybe we'll talk later.

Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

oyunda extra weapon skill ogrenebildigin bir nokta var (Adept'ime aldim cat diye AR'yi), o noktaya Soldierla geldiginde 4 ana weapon skillinin disinda ayri bir ozel weapon skill mi ogreniliyor, yoksa bos mu geciyor?

skiller varsa yerine extra silaha lıyosun işte shotgunda gruntın, sniperda legionın silahını alıyorsun. soldierda sanırım smg yok onu alır skill olarak.
AR da ise zaten collectors kullanıyoruz almaya gerek yok bence :P
Sosyal ağlarda paylaş

benim bi npcyi gruba eklemem 5 saat felan sürüyor gezegenleri dolaş questi yap etrafı dolan vb vb derken ehueh bende baya yüksek level bitircem bu gidişle.

bide; ilk oyunda asteroidlerde vb gizli unexplored yerler vardı hep, burda hiç bulamadım yok herhal, öle secret neyin koymamışlar hiç?
Sosyal ağlarda paylaş

scan edilen asteroid kusaginda yerler var ama kafam kadar "sistemin %x'ini gezdin" istatistigi oldugu icin pek gizli sayilmaz :P

bunun disinda: oyunda save limiti var. belirli bir sayida save'den sonra quick ve auto disinda save alinmiyor... Benim gibi her mission oncesi bir save alan insanlar dikkat etsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...