Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tom Clancy's HAWX

Kinkaudonau

Öne çıkan mesajlar

MrMarvelous said:
Xenocide said:
merak ettiğim birşey var, hiç sanmıyorum olacağını ama uçağı mouse ile kontrol edebilecek miyiz acaba? battlefield dışında görmedim böyle bi kontrol sistemi, bf'de de inanılmaz rahat oluyor.

Hiçte rahat olmuyor. Yani rahat ama adil değil. Joystick li bi adamla dog fight a girdin mi %99 kaybediyordun..

adil olmaması doğru tabi, zaten besin zinciri "mouse klavyeyi yer, joystick ikisinide yer" şeklinde. yani klavyeden rahat olduğu kesin ben bu oyunu oynamayı düşünüyorum gerçekten fakat mouse desteği yoksa elimde doğru düzgün bir joystick veya gamepad yok, klavyeye muhtaç kalıcam.

aslında hazır yazmışken sorayım, klavyeye muhtaç kalmak istemiyorum hakkaten öyle bişey olursa. kafama girdi şöyle hakkını veren bi joy alsam diyorum, hangi model tavsiye edersiniz 100 liraya kadar limitim var öyle diyeyim :) bf1942 döneminde joy kullanan arkadaşlar hep microsoft'un force feedback'ini öneriyorlardı ancak piyasadan kalkmıştı sadece 2. elleri vardı onlarda çok pahalıydı alamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

minimum sistem gereksinimi açıklanmış beğendim ben

HAWX PC: System Requirements
Supported OS: Windows® XP (with Service Pack 3) or Windows Vista® (with Service Pack 1)(only)

Processor: Intel® Pentium® 4 2.0 GHz, or AMD Athlon XP 2000+ or higher (Intel Core 2 Duo 6320 / AMD Athlon X2 4000+ or higher recommended)

RAM: 1 GB (Windows XP) (2 GB recommended), 2 GB Windows Vista

Video Card: 128 MB DirectX®–compliant, Shader 2.0–enabled video card (256 MB DirectX 10.0–compliant video card or DirectX 9.0–compliant card with Shader Model 3.0 or higher recommended)
(see supported list*)

Sound Card: DirectX 9.0–compliant sound card

DirectX Version: DirectX 9.0 or 10.0 libraries (included on disc)

DVD-ROM: 4x DVD-ROM, dual-layer drive

Hard Drive Space: 7 GB

Peripherals Supported: Windows-compliant keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360® Controller for Windows recommended)

Multiplayer: Broadband connection with 128 kbps upstream or faster / LAN connection

* Supported Video Cards at the Time of Release
Shader Model 2.0:
NVIDIA® GeForce® 59xx
ATI® RADEON® X8xx / 9800
Shader Model 3.0 / 4.0:
NVIDIA® GeForce® 6/7/8/9 series
ATI® RADEON® X1300XT / X1650-1950/HD 2000/3000/4000 series
ATI® Crossfire
NVIDIA SLI

Sound Cards Supported:
Creative Audigy I, II, and IV series, Creative X-FI series, Realtek HD Audio compatible, Realtek AC97 Audio compatible, Hercules Series

Game Pad Supported:
Gembird Dual Force GamePad, Logitech Dual Action, Logitech Extreme 3D, LOGITECH EXTREME 3D PRO, LOGITECH FREEDOM 2.4 CORDLESS JOYSTICK, Logitech Rumblepad 2, Mad Catz,SAITEK AVIATOR, SAITEK CYBORG EVO, SAITEK CYBORG EVO FORCE, SAITEK CYBORG ST, 90 JOYSTICK, Saitek FPS, Saitek P2600 Rumble, Saitek P880, Saitek X52 Flight Control System, Sony Analog Controller (with Dual PSX-USB Adaptor), THRUSTMASTER AFTERBURNER II, Thrustmaster Dual Trigger, Thrustmaster Dual Trigger Force, Thrustmaster FireStorm Dual Analog 3, Thrustmaster FireStorm Dual Power 3 Gamepad, Thrustmaster HOTAS Cougar Joystick, Thrustmaster Run’N’ Drive, Thrustmaster Run’N’ Drive 3-in-1 Rumble Force, Thrustmaster T.Flight Stick X, Thrustmaster T-Mini, THRUSTMASTER TOP GUN FOX 2 PRO, TRUST PREDATOR, TRUST QZ 501 PREDATOR, Xbox360 Controller.

Other controllers may work but functionality may vary.

Laptop versions of these cards may work but are NOT supported.

These chipsets are the only ones that will run this game. For the most up-to-date minimum requirement listings, please visit the FAQ for this game on our support website at:

http://support.ubi.com

NVIDIA® nForce™ or other motherboards/soundcards containing the Dolby® Digital Interactive

Content Encoder required for Dolby Digital audio.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende teee 5-6 yıllık Microsoft Sidewinder joystick var ama Force Feedback'siz versiyonu. Ahanda şöyle bir şey:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/411SX7TGGZL._SL500_AA280_.jpg
http://www.atomicwarrior.com/hardware/joysticks/images/joystick-keys-sidewinder2.gif

Hiç kullanmadım yıllardır. Sizce bunla mı daha güzel oynanır yoksa XBox 360 gamepad'iyle mi?
Sosyal ağlarda paylaş

PC için pek bi alternatif olmadığı için alınabilir ama konsol oyuncuları pek beğenmeyebilir çünkü çok daha iyi seçenekleri var.

En çok merak ettiğim kısmı oyun motoru moddingi rahat yaptıran birşey mi değil mi. Büyük potansiyel görüyorum modlanmasında.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi oynadım. Simalasyon bekleyen yoktur zaten, bildiğin arcade olmuş. Yalnız bazı şeyler similasyon mantığına uygun. İşte öyle rahat raht dönemiyorsun, hız kesmen lazım, çok kesersen direk irtifa kaybediyorsunç Hem pad ile hemde klavye mouse ile oynadım, ikiside eh işte, joystick ile daha eğlenceli olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Konsolda ne var ki aynı ihtiyacı görecek? Bilmediğimden soruyorum. Hem coop, hem pvp modern uçak oyunu yani bayağı birşey barındırıyor.

Ne kadar modding destekler bilmiyorum ama motor bu oyun için yazdıkları kendi motorları.

Bence xbox gamepad ile joystickden daha rahat oynanır.
Sosyal ağlarda paylaş

demosunu oynuyorum. arcade havası var ki olması normal. ben sahsen similasyonları beceremiyorum çok fazla ama bunda bi kaç bölüm geçtim.

oyunun satması için arcade havası olmak zorunda zaten.

ama tek bi şey derim. bu oyuna joystick lazım evet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...