Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

Bu arada Billy Meier konusunu araştırıyorum.

Bi belgesel buldum 1978 yılında yapılmış adam hakkında. Bütün resimleri ve ses kayıtlarını test ediyorlar. Üstüne metal veriyor adam, test ediyorlar o da doğru ve ET çıkıyor. Bütün testlerin resimleri videosu ve açıklamaları var.

Belgeseli izledikten sonra bu adam hakkaten doğruyu söylemiş diyrosun.

Sonra bi bakıyorum Stanton Friedman bu adama fraud demiş. Bir sürü yerde adamın resimlerinin tamamen fake ve yalan olduğu söyleniyor. Hep başka yerlerden aldı deniyor.

Malesefki bu iddiaları destekleyen ve hakkaten hepsinin fake olduğunu kanıtlayan bir video bir analiz göremedim.

Billy Meier'in yalancı biri olduğunu benim gözümde destekleyen tek madde Stanton Friedman. Friedman çok saygın ve kanıtçı bir elemandır. Adam herşeyi en dibine kadar araştırıp doğru olup olmadığı konusunda en gerçeği bulmaya çalışır.

Onun bu konu hakkındaki araştırmasını da bulamadım internette, kendisine mail atıcam bakalım neler söyliycek.
Sosyal ağlarda paylaş

Sove, adamin o video icin soyledigi en temel arguman bence en dogru olani. Orda resmen inanilmaz bir olay gerceklesiyor ve adamin ne heyecanlaniyor, ne isiklari takip ediyor, ne kamera titriyor... "That's amazing" falan diyor adam. Saka gibi. O yuzden kredibilitesini kaybediyor direk bana gore.

Senin dedigin seylerinde nasil yapildigini 3 saatlik "circlemakers" belgeseli acikliyor gibi.

http://video.google.com/videoplay?docid=-113360734554500603&ei=bkiRScmxIpKwiAK0xtG4Cw&q=circlemakers

Part A - bir bucuk saat.

Tamamini izleyemiyecegim sanirim. Yapim seklini falan gosteriyor arada. Bu videoda ki nasil yapildigina dair iddialarinda test edilmesinden yanayim. Yani bitkiler egiliyor mu eziliyor mu falan boyle bilimsel bir aciklama gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

yav muhabbete limon sıkmak gibi olacak belki de belki de ortamı yumuşatır geçen uykusuzda mıı penguende mii hatırlamıyorum hatta kimin yazdığını bile hatırlamıyorum (sabahladım da) bu ufo mevzuundan dem vurmuş. işte "sirius hedesindeki adam bunlardan hep üstün gelişmişlikteki varlıklar diyor doğal olarak adamlar ufoyla gelmiş" diyo falan. sonra "ulan anladım da ya bu adamlar sadece ufo teknolojisine kastılarsa. daha ateşi bulmadan ufoyu yapıp arşa daldılarsa. düşünsene ufo geliyo açılıyo içinden ateş nedir bilmeyen mağara adamı çıkıyo" demişti. baya gülmüştüm ben. ama tabi arkadaş anlatınca daha komik olmuştu:):P
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi resimlere baktin bir link verirmisin?

Benim gordugum video serisi 1978'de yapilmis bir belgesel konu hakkinda. Linki de burda, adamlar butun kanitlari inceliyorlar ve hepsi dogru cikiyor. Ve zaten bu arastirmayi yapan grubun ugraslarindan sonra bu adam baya unlu oluyor ve hersey ondan sonra cikiyor:

http://www.youtube.com/watch?v=6sCz7GFtkYQ
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
Ayrıcana crop circle'lara tamamen fake diyenler:

Bana şu 2 crop circle'ın bırak 2-3 adamı 15-20 kişiyle bir gecede yapılabilineceğini söyleyin, ve nasıl yapılabilir açıklama getirmeye çalışın lütfen:

buna da hastayım ya. kim söledi 1 gecede yapıldığını? 2-3 kişinin yaptığını? belki atvye binerek yaptı elemanlar? :)
ki ilk fotoda baya baya tekerlek izleri de var yuvarlak kenarlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da abi sen inandiriciligina bakiosun. Bu fake gorunuyor, gercege hic benzemiyor o zaman buyuk ihtimalle faketir diyorsun. Benim sana verdigim linkteki video serisinde adamlar butun bu resimleri ve videolari incelettirmisler ve hepsi son derece hakiki cikmis. Hatta resim analizci eleman bir suru degisik aciklama buldu fotograflarin ne kadar gercek olduguna dair. Ve hepsini bilimsel fotograf arastirmasina bagladi. Orayi izlemedin sanirim.

Benim istedigim "fake gorunuyor, hic gercekci durmuyor" gibi yorumlardan baska fake olmadigina dair fotograflari inceleyip kanitlayan bir bilgi.

Bu adam bu resimde soyle bir teknik kullanmis ve surda gordugumuz pixeller bu resme bu cismin sonradan eklendigini kanitliyor.

gibi bir yorum olabilir mesela.

PS: Yazimi hosgorun, yeni mac aldim ve turkce karakterleri ekleyemedim hala.
Sosyal ağlarda paylaş

@Mr.Hand

Crop Circle'larin cogunlugu bir gecede meydana geliyor. Daha uzun suren bir calisma olsa zaten kim yapiyorsa is ustunde yakalanir direk. Belki oyle iyi ayarladilarki hic yakalnmadilar diyebilirsin.

Bu resimde son 10 yildir meydana gelen crop circle'larinin sayisi ve hangi ulkelerde ortaya ciktiklari gosteriliyor. Bu kadar cok sekil varsa ve bunlarin hepsi insanlar tarafindan yapiliyorsa, mutlaka ki yakalanmali bu insanlar. Yaptiklari kanuna aykiri. Baskalarinin arazilerine girip bitkilerini olduruyorlar.

Hadi onu gectim, yukarda Lath'in verdigi videoda (daha tam izlemedim ama ufak biraz baktim) konusan "crop circle'cilar" ingiliz aksanli. Hepsi ingiliz. Tonla baska ulkelerde ortaya cikan sekilleri de mi onlar yapiyor?

Sosyal ağlarda paylaş

piramitler yillar once yapilmis ve bitmis duruyo oyle.

Bu sekiller su anki zamanimizda meydana geliyor. Ve cogu hala aciklanamiyor.

Piramitlerin yapiminda binlerce insan calismis olabilir. Imkansiz birsey degil ve o zamanin teknolojisiyle boyle bir yapinin yapilinabilecegi tartisilir.

Tarla sekillerinin bir gece icnde bu kadar kusursuz bir sekilde 3-5 kisi tarafindan yapilmasi bence tartismaya acik bile degil. Dupeduz imkansiz.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.bbc.co.uk/wiltshire/content/articles/2005/07/04/crop_circles_2005_feature.shtml

said:
"I don't think it's aliens but I don't think we can put this down to human form.

"Some of these designs are just huge and they're appearing in just a matter of hours during the dark as well. I mean during the summer we have six hours of darkness for these to be created it's just not possible."
Sosyal ağlarda paylaş

yok piramitlerle yem attım da olmadı :)

piramitlerin ulaşım haberleşme vs. doğru düzgün olmadığı zamanlarda ve dünyanın dört bir yanında yapılmış olmasına dikkat çekmek istedim de...

Bunun tek nedeni, insanın yüce ve mistik bir varlığa inanç ihtiyacından geliyor ve o zamandaki teknolojiyle yerden yüksek ve stabil yapılabilen tek yapı piramit şeklinde oluyordu. Bi nevi antik apartman yani.

Böyle çok basit açıklamaların olması olasılığı varken, defalarca yapılmasına rağmen kimsenin o esnada farketmeyeceği, üstüne üstlük insanların anlayacağı bir estetik yaklaşımına sahip şekillerin öyle tarlalarda uzaylılar tarafından yapılması...

:)

Madem yapabiliyolar neden nevada çölünde toprağa bırakmıyolar bu izleri bu uzaylı amcalar? bitkiden ne istiyolar? ehehe

Yapmak zor değil bunu. Hele böyle bi "hayran" kitlesi varken özellikle psikopatlık derecesinde bu işle uğraşan insanlar olacağı da aşikar. Uzaylıların yaptığına inanmak eğlenceli, ama gerçekçi düşünmek istersen, pek olası değil. occam's razor denen mantık.
Sosyal ağlarda paylaş

Ortaya çıkan bazı şekilleri biz yaptık diyen insanlar var. Ama bu iddialar sadece birkaç şekle açıklık getiriyor. Ayrıca özellikle hangilerinin insan yapımı hangilerinin olmadığını bilmiyorum. Ama konu üzerine 2-3 tane kitap ısmarladım. İnsanlar tarafından yapıldığı iddia edilen şekillerin resimlerini açıklanılamayanlarla karşılaştıracağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...