Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şöyle bir şarkı vardı neydi o?

Gimli

Öne çıkan mesajlar

Lacrimosa said:
Ardeth said:
ya geçen gün rock fmde içinde böyle revolution, test, east west falan gibi sözler geçen oryantal ezgili bir metalimsi rockımsı bişey çaldılar güzel şarkıydı ama hiç sözünü ezberlemedim aklımda kalanlar bu. google bile yardım edemedi bana hatırlayan var mı sdf

Oryantal ezgili metalimsi diyince aklıma ilk gelen Orphaned Land oldu.Alternatifler

1- http://www.youtube.com/watch?v=oF_hrt_zUpw
2- http://www.youtube.com/watch?v=VJI8fmxfaBE&feature=related

mu?

yok bunlar değil, müzik kısmı güzel ama böğüren adamları sevmiyorum işte benim dinlediğimde böğürmüyodu efendi efendi söylüyodu, oprhaned landi o yüzden pek sevmiyorum bazı yerlerde çok böğürüyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Fly said:
radyoda falan çalıyor son zamanlarda böyle çocuk şarkısı gibi "onu ilk gördüğümdeee" diye bir dişi giriyor, erkekle değişimli vokal. aşk şarkısı ama dediğim gibi çocuk dostu. dudağını kopardım attım kenara falan türünden değil.

acil gerekiyor, tşkler

:(
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
ya geçen gün rock fmde içinde böyle revolution, test, east west falan gibi sözler geçen oryantal ezgili bir metalimsi rockımsı bişey çaldılar güzel şarkıydı ama hiç sözünü ezberlemedim aklımda kalanlar bu. google bile yardım edemedi bana hatırlayan var mı sdf

Emigrate - Resolution imiş
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi hikaye şöle:
geçen hafta vapur beklerkene ntv radyoda bi parça çalıyodu akşam akşam... ud ve arp vardı parçada ve enstrumental idi. başını yakalayamadım, adını soyadını öğrenemedim zaten bu yüzden. sıkıyosa bulun bunu sdfsdf. ud ve arp olan herhangi bi parça da olur aslında ordan araştıra araştıra bulurum diye umuyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Gimli said:
Şöyle bir şarkı vardı adı neydi/Bu sözler hangi şarkıdaydı/Bu reklamda/filmde/dizide çalan parçanın adı nedir/

Konulu sorularımız için burayı kullanalım artık.

bu tip topicleri sevmiyorum.
genelde "arayanlar" giriyor bakıyor, "bilenler" pek ilgilenmiyor.
yine de bir şansımı deneyeyim bakayım.

bir türkü vardı, 80'lerde popüler idi diye hatırlıyorum, 80'lerin sonu da olabilir.

ezgiyi çok hatırlayamıyorum ama dinlesem "hah buydu" diyebilirim.
nakaratınca bir kısım vardı
dı dı dı dı diye yükseliyor, sonra hın diye düşüyordu. ritim "dı dı dı dı hın, dı dı dı dı hın" gibiydi, yükselip aniden düşüp, tekrar yükselip, aniden düşüyordu.

tabii bu tanımlamadan çıkaracağınızı sanmıyorum (yazıda melodiyi yansıtmak zor, unutmuş olunan melodiyi tarif etmek daha da zor)
şöyle tanımlayım.

genelde sol komunist gruplarının bu şarkıyı çaldığını hatırlıyorum.
mitinglerde felan sevilen bir şarkıydı.
adı kardeşlik türküsü müydü (mahsun kırmızıgül'ünkünü demiyorum) yoksa kardeşliği çağrıştıran sözleri mi vardı neydi ona benzer bir konusu vardı. mitinglerde felan o yüzden tercih ediliyordu.
klibi siyah beyazımsı gibiydi diye hatırlıyorum. nakaratının olduğu kısımda dönen/danseden kadınlar gözüküyordu.
Hatta hatırladığım kadarıyla Rammstein'in Stripped klibini çok andırıyordu. Ama olimpiyatları değil de köy hayatını gösteriyordu diye hatırlıyorum.

Özellikle 70 doğumlular hatırlar diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi tarif etmesi biraz zor.

Euro2008de takımlar milli marşlar için sahaya çıkarken giriş kısmı çalan, yazın radyoda çok sık duyulan bir parça vardı. O giriş kısmı çello ile çalınıyordu hatta galiba. Böyle dııııın dın dın dın dın dııııın dın diye (tarife bakar mısın).

İngiliz tarzı, böyle kaiser chiefs gibi subways gibi bir tarzı vardı.

Bu açıklamalardan sonra hangi parçayı kastettiğimi anlayıp ismini bilen var mıdır?

Repinize abanıcam, teşekkür ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...