Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TUV ve muayene

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Hafif kusurlu olarak geçtim:
-Motor No görülemedi
-Sağ kısa far ayarsız
-LPG: cam üstünde etiketler yok
-Motorda yağ kaçağı
-Diferansiyelde yağ kaçağı

Motordaki yağ kaçağı ibaresinin sebebi; servisin çırak yağ çubuğunun yuvasını takarken kırar, fark edene kadar yağ attı motora, temizlemekle uğraşmamıştım :

Motor No görülemedi, çünkü nereye bakacağını bilemedi :D

Farları ayarlatmıştım ama LPG sisteme yeni yazılım yükletirken soket farın altına sıkştı diye söküp takmam gerekmişti. İşin enteresanı söktüğüm sol fardı ve testi geçti, sorun çıkaran ayarlı sağ far :P

LPG etiketini geçtim, site/otopark etiketlerini bile yapıştırmam. Zamanla kabarıyor, sökünce de camı tezmilemek için uğraşmak gerekiyor :)

Diferansiyel arka diferansiyelmiş, ona bakmak gerekecek sanırım :(

Akşam 20:30'da girdim, 21:10 gibi çıktım ;)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
Araç muayenesini yaptırdım ve geçtim; ancak ruhsatta yer olmadığı için ayrı bir kağıt verdiler muayenemin tamamlandığına dair, pul ve gerekli imzalar vs. de orada. Gidip eminyetten değiştirmem gerektiğini ancak bunun vekaletle veya araç sahibiyle yapılabileceği söylendi.

Bu durumda kalmanın bir cezası var mı?
(Araç muayenesinin yapıldığına ve geçerli olduğuna dair belgeler hazır. Sadece ruhsata işli değil, onun yerine de ayrı bir belge var.)

[hr]
Bu arada muayeneyle ilgili de biraz yazıyım. Sanırım herkesin farların problem çıkıyor, bende de ayar ve şiddetiyle ilgili yorumları olmuş.
Ayrıca plaka aydınlatması çalışmıyormuş (böyle birşey mi var, farkında değilim hiç).
Motor no gözükmüyor diye çok yazıyorlar, çünkü bakmaya üşeniyorlar (kapağı aç, eğil, uzan vb.)
Yangın tüpünün süresinin geçmiş olması hafif kusur.

Mümkünse sabah en erken saate alın randevunuzu. Önünüzde beklemeniz gereken araçlar olmaz, çok hızlı halledersiniz. Diğer türlü randevu saatinde giremiyorsunuz, önceden gelenleri beklemeniz gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Folks,

Sıfır aracın ilk muayenesi meğer trafiğe çıkış tarihinden itibaren değil de ithalat tarihinden itibaren 3 yılmış, ben de temmuzda geçirmişim muayene süresini. (Polise felan yakalanmadım, kendim fark ettim eheh)

Şimdi ya hadımköye ya da orhanlıya gidecem. Hangisi iyidir?
Araçta plakaların etrafındaki siyah çerçeveyi kestirmiştim, sorun çıkarırlar mı?
Yolcu hava yastığı çalışmıyor, ekranda çıkan uyarıyı sildirdim bıraktım öyle, anlayabilirler mi?
Balatalar eskidi baya, bırakma sebebi midir?

Danke schön.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ruhsatin ustunde yazar muayene gecerlilik suresi..bir daha bir bak istersen..trafige cikistan sonra diye biliyorum..

plaka etrafina karismazlar..

hava yastiklarina bakmiyorlar..

balatalara bakiyorlar da hafif kusur yazarlar cok kotu degilse..yani fren mesafesi testi var..orada tutmuyorsa direkt kaliyorsun..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...