Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

son zamanlarda soğuk avrupa ülkelerinden bomba gibi filmler yakalıyorum, azıcık dedektiflik hikayesi falan seviyorsanız, buyrun bunu izleyin.

hayır filmin konu falan klişe de, öyle güzel işlenmiş ki, (hatta sırf ilk yarım saati için bile izlenir) bir noktada olayı çözmek için masaya oturan adam havasına o kadar sokuyor ki sizi, gidip kahve alıp polis raporları okuyasınız falan geliyor o derece başarılı. isveç filmi deyip geçmeyin çekimler, yönetmenlik, kurgu falan oldukça başarılı.

9/10

Sosyal ağlarda paylaş

efenim bu film de danimarkadan. erkeklerin kafasından aşk kavramı falan filan,

yine başarılı çekimleriyle göz dolduruyor, ancak daha da güzeli kara film olmadan kara film tadı yakalıyor. özellikle adamın kafasındaki düşünceler, artistik kara mizah laflar, bunları destekleyen güzel çekimler planlar falan oldukça tatlı. tabi film aşk filmi değil thriller boyutu da var.

9/10

Sosyal ağlarda paylaş

bir danimarka filmi daha, ama bunu sevmek için öbürlerini sevmiş olmanız lazım direkt dalarsanız sarmayabilir.

efendim bu filmimiz de yine bir kara komedi (kare komedi. farkındayım her hangi bir türün başına kara lafını koyunca ona bir ağırlık, bir 8/10luk kazandırır gibi oluyor ama hak ettiklerini düşünüyorum. bu filmde de kendi sırları olan izbe kasabaya sürülmüş polisin kasaba halkının sırlarını merak etmesi ve başına işler alması konu ediliyor. absürd bir film olmakla birlikte değişiklik adına oldukça izlenesi. amerikan filmlerinden sonra avrupalıların elini öpeyim dedim bu verdiğim üç filmle. anlatımları, sinema dili falan farklı, kültürlerini yansıtmışlar bir şekilde.

8/10

Sosyal ağlarda paylaş

http://static3.podnapisi.net/ovitki/15fd0587f37a690dd64ac14c34e4c38a.jpg

gerçi dün ve önceki gün, 2günde izledim.. bugün değil. bu 1983 olanı, birincisi yani. şimdi birincisinde diana olan yaratık anna olmuş.. bu seride sürüngenler aslında nazi gibiler. politik bir alt yapı var. kullandıkları sembol swastika..
http://www.coyote-custom.com/agora/html/images/scifi/visitors.gif
zaten konu insanların direnişi.

yenisinde ise politik olaylar anna (obanna->obama?) healthcare üzerinde limitli gibi duruyor ilk kısımda.. sonra sleepercell geyiği ve devotion ile geliştirmişler. artık ne kadar geliştirme ise.. devamından ümitliyiz yine de..

her neyse biz yine esas konuya dönelim v 1983 muhteşemdir olm. konu harika, "eğer yardımcı olmazsak bu hiç bişi öğrenmediğimizi, hiçbir şeyden ders almadığımızı gösterir" konuşmaları harikadır. direniş duygusunu çok güzel verir. görsel efektler hâlâ iyidir bence. zamanının ise çok ötesinde.

9/10 verdim gitti
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

bir danimarka filmi daha, ama bunu sevmek için öbürlerini sevmiş olmanız lazım direkt dalarsanız sarmayabilir.

efendim bu filmimiz de yine bir kara komedi (kare komedi. farkındayım her hangi bir türün başına kara lafını koyunca ona bir ağırlık, bir 8/10luk kazandırır gibi oluyor ama hak ettiklerini düşünüyorum. bu filmde de kendi sırları olan izbe kasabaya sürülmüş polisin kasaba halkının sırlarını merak etmesi ve başına işler alması konu ediliyor. absürd bir film olmakla birlikte değişiklik adına oldukça izlenesi. amerikan filmlerinden sonra avrupalıların elini öpeyim dedim bu verdiğim üç filmle. anlatımları, sinema dili falan farklı, kültürlerini yansıtmışlar bir şekilde.

8/10

http://www.imdb.com/find?s=all&q=hot+fuzz

zaten yapılmışı var, daha iyisi de zorken taklitlere gerenk yok
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...