Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

şu tarz, izlediğiniz filmlerin sadece afişini koyarak, not vererek ve istersek kısa bi yorumlayarak değerlendireceğimiz bir başlık olsun istedim. başkalarının yorumlarına, yorum yapılmaması başlığın düzeninin korunması açısından en sağlıklısı olacaktır...
böylece izlemediğiniz, download edip dolabınızın bi köşesinde unuttuğunuz filmleri hatırlayıp izleyebilirsiniz :p

şunun gibi:

Interview with the Vampire
81/100
zamanında izlememiştik, sonunda izleyebildim :) güzelmiş çok. tee o zamanlar izlesem daha da güzel gelirdi eminim ki

Ghost Town
74/100

Notting Hill
80/100
Romantik komedi/drama türünde Love Actually'i zorlar. çok iyiydi

Tropic Thunder
74/100
güzeldi ama ööle aşırı gülmedim açıkçası. RD jr çok iyiydi ama :)

Unknown
60/100
saw çakması, pek de iyi diil

Death Race
68/100

Taken
66/100

Cellular
64/100

1408
75/100
son zamanlarda izlediğim en iyi gerilim/korku... öle kan iğrençlik katil vs şeklinde ucuz da değil, güzel yazılmış (eh tabe yazarımız king amca)

Underworld: Evolution
52/100
vampir ve aksiyona çok meraklıysanız buyrun. veya kate beckinsale'ı izlemek istiyorsanız buyrun. yoksa dokunmayın. ben çerezlik aksiyon severim, vampir filmi severim, kate beckinsale'ı da beğenirim, ama bütün bunlarla bile düşündüğümde 55'in üstüne çıkmaz notu heralde :D

The Untouchables
81/100
yine geç izlediğim bir film ama güzel oldu :)

The Notebook
75/100
rachel mcadams sen nesin ya diyorum yine... bu nası bi şirinlik bu nası bi güzellik...

Sosyal ağlarda paylaş

Brief Encounter

David Lean'ın izlemediğim sayılı filmlerinden biridir,böylesine önemli bir filmi de bence olmasına rağmen yıllarca bekletip izlemediğim için pişman oldum diyebilirim.Eğer final sınavımızda bu filmin çözümlemesini yapmayacak olsaydık eminim daha uzun süre izlemez,bu kadar iyi bir filmden mahrum kalırdım :)

Usta yönetmen David Lean'in 1945 tarihli kült filmi,sadece perşembe günlerinde geçen bir aldatma hikayesi,çekildiği dönemde büyük sükse yaratmıştır.Konusunu bir kenara koyarsak teknik açıdan kusursuza yakın bir film,gereksiz olarak kullanılmış plan yok diyebiliriz,bunun yanında çekim teknikleri olsun,açılar olsun çok önemli bir eserdir.

Bir re-make'i de var sanırım Sophia Loren'in oynadığı,fakat onu izlemeyin asdf çok dandik olduğunu biliyorum sadece

85/100
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar burada geyik yapmasak, böylece sadece filmleri görsek... bu başlık tutarsa ve gerekirse, bu başlığın yanın bi de "ne seyrettiniz geyik alanı" diye birşey açarız...

yoksa burada izlenilen bi filmle ilgili 2-3 sayfa muhabbet dönebilir "ıyy bunu nasıl sevdin" "ohaaaaa bu nası sevmedin" vs vs gibi
ve bunlar da başlığın amacından sapmasına sebebiyet verir.
Sosyal ağlarda paylaş

superman'in 1941'de başlatılan kısa animasyonlarından "Secret Agent"i izledim az önce. zaten kısalar 8dk kadar..
Fleischer Studios tarafından yapılmış ve 90larda yapılmış en iyi 50çizgi film sıralamasında 33.sırada yer almış. çizimleri cidden süper bu arada. Bu serinin son bölümlerinden bir tanesi. Aslında zamanına çok uygun bir bölüm. hanım kızımız almanların kurduğu bir olayı ayyuka çıkartıyor ve öldürülecekken superman yetişiyor. en sonunda amerikan bayrağı ile poz veriyor! lol

1943yapımı olduğunu düşünürsek makul aslında. ama yine de komik. liketelevision bu eski filmleri internetten izlettiriyor. legal olarak hem de! liketelevision bi sürü klasiği yayımlıyor. superman'ın tüm çizgi film serisi de buna dahil..

http://tesla.liketelevision.com/liketelevision/tuner.php?channel=591&format=tv&theme=guide

ya da marilyn monroe'nun jfk'ye söylediği doğum günü şarkısını:http://tesla.liketelevision.com/liketelevision/tuner.php?channel=880&format=tv&theme=guide

superman'dan sonra çıkan milliyetçilik dolu coca cola reklamı ise (60lardan kalma bi reklam sanırım) çizgi filmin üzerine tüy dikti.. auahua.

neyse, liketelevision eski filmler seyretmek için süper kaynak.
Sosyal ağlarda paylaş

GwindonSurion said:
ben de dikkat etmemiştim oraya quotelayınca sen de benimkine şeyettin

bugün bunu izledim

Friends

99/100

İzlediğim en komik dizilerden biri diyebilirim konusu birsürü arkadaş arasında geçiyo seinfeld gibi pek bi konusu olmadığını söyleyebilirim..

Full boxset var evde 6 senedir ehah, bir ara loopa aliyordum her gun izliyordum, 90larin sonlarinda izlemeye baslamistim ilk olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Big Nothing (2006) (82/100)

Daha önce Hot Fuzz'ı tesadüfen izleyip çok beğenmiştim, ardından bu filmi tavsiye üzerine izledim ve gerçekten çok başarılı. Klasik olduğu üzere yine "saçma" olaylar dizisi ve her şeyin olabilecek en kötü hale gelmesi sonucu çok basit bir şantaj denemesinin ne kadar karışabileceğini gösteriyor. İngiliz tarzı abes espirilerle süslenmiş, her şeyin iyice arap saçına döndüğü bir film. Sonunu çok iyi toparlayamamış gibi geldi bana ama onun dışında gayet başarılıydı, tavsiye ederim. Başrollerde Friends dizisinden Ross karakteriyle tanıdığımız David Schwimmer, Hot Fuzz'ın aksiyon dolu polisi Simon Pegg ve genç hatunumuz Alice Eve var.

Charlie polis olan karısının maaşıyla kıt kanaat geçinen ve hayatta birinci önceliği küçük kızının mutlu olması olan, doktora yapmış eğitimli genç bir yazardır. İşlerinin iyi gitmemesi sonucu aile bütçesine katkı sağlayamamanın verdiği eziklikle ek gelir arayışına girse de pek tecrübeli değildir. Tam bu arada zenginlik için başka ve kısa vadeli planları olan Gus'la tanışır. Gus'ın planı başta oldukça masumane ve basittir, ama tabii ki her şey olabileceği en kötü noktaya varır...
Sosyal ağlarda paylaş

Topic çok iyi olmuş, sticky yapılsın hatta.

Shinobi no mono

Gerçekci bir ninja filmi, konu ne yazık ki alt yazıların(ingilizce) kötü olması nedeniyle karışık gelebiliyor ama zamanla karakterlerin amacını anlayabiliyorsunuz. Çoğu sahnesi harika çekilmiş ciddi bir aksiyon yok ama ninja'ların yaşam ve dövüş tarzını olabildiğince iyi aktarmış.

8/10

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...