Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sims 3

Dragonfire

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

Luxor said:
expansion olayına karşı değilim çıksın tabi ama biraz daha zengin tutabilirlermiş içeriği.

Yani expansion çıksın tamam da, Sims 2 ve 15-20 expansionu gibi bir örnek dururken, Sims 3'ün oradan devam etmesini bekliyor insan. Direk Sims 2'nin biraz gelişmiş motorlusu 3 tane item ile önüme konunca hoşuma gitmiyor haliyle. Ticari kaygılar ile müşteriyi gerizekalı yerine koymak arasında fark var sonuçta.

ticari kaygı olacak tabi, malesef olacak. bulmuşlar yağlı müşteri, tutturmuşlar çok satan bir yapım, sular kesilince musluğun altına kova koymanın alemi yok hesabı kasacaklar tabi. ben de olsam yapardım yani. nasıl mmo lar aylık ücret alıp contentini update ediyor ve patchler yapıyor, sims de aylık ücret almıyor onun yerine atıyorum 6 ayda bir expansion çıkarıp 6 aylık ücret almış gibi oluyor mmo gibi. ha diyeceksin sims mmo değil o ayrı tabi, ama diğer bütün mmo lar kadar satıyor işte.

diğer yönden katılıyorum, mesela pet olayı olması lazımdı ilk baştan, downtown koyabilirlerdi, dükkan açma olayı yine olabilirdi. yada mesela müzik aletlerini daha geniş tutabilirlerdi, hatta diğer simler ile beraber rock grubu kurulabilirdi, açıkta konser verilebilirdi play for tips gibi çalmak yanında. sonuçta ucu oldukça açık bir oyun. umarım gelen expansionlar tatmin edici olur. diğer simslerden daha başarılı buldum oyunu.

grafik konusuna gelince bence gayet yerinde ve normal. performansıda düşünmek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece eşya sayısına bakılıp mı yorum yapılıyor anlayamadım, önceki oyunlarda olmayan ve eşyadan çok daha önemli yeni özellikler var ki önceki sayfalarda anlatıldı zaten.

"10 yıl önceki rts'de de 30 bölüm vardı, neden şimdi 100 bölüm yok yenisinde?" demekten fazla farkı yok doğrusu eşya sayısı eleştirisinin. bu tarz içerik her oyuna genişleme pakediyle ekleniyor sonuçta, sims'e özel bir durum değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne alakası var bölüm sayısıyla ki, dam üstünde saksağan bir örnek.

Sırf eşya meselesi değil bu, Sims 2 ile gelen pet met bir ton sistem ve eşya çeşitliliğinin en azından yarısını koyabilirlerdi diyorum, Sims 2'yi alıp motoru güncelleyip dımdızlak 3 diye çıkartmak, "biz aynı Sims 2 gibi 15 tane daha expansionu baştan yapıp (bkz. "re-invent the wheel"), hatta üstüne 10-15 tane daha çakacağız haberiniz olsun enayiler ahah" demekten farksız. Her şeyin Sims 2 ve expansionların bıraktığı yerden devam etmesi gerekmiyor, ama temellerinin ilerlemesi gerekiyor.

Her şeyi bir anda yapmamak ticari kaygıdır evet, normaldir de. Bunun da bir adabı vardır ama, atıyorum 5 yenilik getireceksen 1-2 tane getirirsin, gerisini ileriye saklarsın ticari kaygı diye. Tutup yıllardır getirdiğin hemen hemen bütün yenilikleri silip atarsan o ticari kaygıdan, anlaşılabilirlikten öteye gidiyor artık, dangalak yerine konmuş oluyoruz. Arada fark var dediğim buydu zaten Luxor, dikkatli okumamışsın sanırım. Ticari kaygı gütmemeli demedim yani, boku çıkmamalı dedim.

Sims 2'nin başında da hem konforu, hem env'i yüksek olan koltuklar 1-2 tane ve çirkindi, üstünde yıllar ve paketler geçti, şimdi hala 1-2 tane ve çirkin. Siz en basitinden bunu sindirebiliyorsanız ne mutlu size yani ne diyim :) Beklersiniz 2-3 sene daha artık, çıkar yeni paketler.
Sosyal ağlarda paylaş

DiadanLocke said:

mevsimler, pets falan gibi seyler vardi nightlife, dukkan acma falan. onlarin hicbiri yok mu?

malesef hiçbiri yok, fakat sil baştan ele alınan bir karakter gelişim sistemi var, şehirde gezinti yapabilme söz konusu (bisiklet, araba, ticari taksi, ekip arabası, limuzin vs.), farklı kişisel özelliklerin farklı davranışlar sergilemesine imkan verilmiş, karakterlerin belirgin şekilde kilolu yada kaslı olabilmesi sayesinde eskisi gibi tornadan çıkmış gibi gözükmüyorlar. cooking ve fishing gibi skiller detaylandırılmış. iş yerinde nasıl davranılacağı çeşitlendirilmiş, güzel life time rewardlar konulmuş, achievement sistemi gelmiş skillerin kendi içinde. daha da sayarım.

evet pets, nightlife, seasons, business tarzı şeylerinde olması elbette iyi olurdu. ama tekrar düşünce oyundaki evime hiçbir zaman koymayağım zibilyon çeşit elektronik eşya çeşidi, koltuk, kanepe, hiç tarzım olamayan kıyafet seçenekleri, kullanmayacağım saç stilleri olsa ne olur olmasa ne olur yani. bu arada birisi exchange de kasıp addams family yapmış güzel de olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Luxor said:
oyundaki evime hiçbir zaman koymayağım zibilyon çeşit elektronik eşya çeşidi, koltuk, kanepe, hiç tarzım olamayan kıyafet seçenekleri, kullanmayacağım saç stilleri olsa ne olur olmasa ne olur yani.

Sen 100 taneden 15 tane şeyi beğenirsin, gerisini hiçbir zaman koymazsın, iyi güzel de bir başkası tamamen farklı bir 15 beğenir belki? Yelpazenin geniş olması önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

bu forumda şaka gibi insanlar var ya.

sims sevmiyorsanız sims sevmiyorum diyerek uzaklaşın, girip sürekli boklamanın bi manası yok. ben sims fanı değilim ama sims 2 ile sims 3 arasındaki farkları görebiliyorum en azından.

ayrıca seasons ek görev paketi sims 3 ün bahçevanlık sisteminden alınmıştır komple bunu da ekleyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

simpsonsları yapsınlar sims e alternatif, onların yaşadığı kasabada geçer. altyapı ve malzeme gayet hazır zaten. güzel bir de hikaye koyarlar. fakat cartoon tipler ile oynamak bir süre sonra sıkar mı bilmiyorum, onun yerine başka içeriklerle açığı kapatmaları gerekebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...