Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

okan bayülgen crits

-Neiloth-

Öne çıkan mesajlar

Buyse said:
ZaugnaKhaldun said:
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=14371420

okan bayülgen doğru kullanmış siz fail olmuşsunuz sanki. şu yukardaki linke bi bakın derim.

Darqainu said:
okan okadar kolay fail olacak bi adam değil linkte de kanıtlanmış zaten
okan bayülgene kıl olup sövmeye bahane arayanlar büyük fail olmuş =)

Yanlış anlamışsınız. Zaugna'nın verdiği linkte ''vokabüler'' sözcüğünün dilimize Fransızca'dan geçmiş bir sözcük olduğu ve kullanılmasında bir sakınca olmadığı yazıyor (ki bana kalırsa ''söz dağarcığı'', ''kelime haznesi'' gibi terimler varken ''vokabüler'' sözcüğünü kullanmak özentilik ve gösteriş düşkünlüğünün göstergesi.), fakat Okan Bayülgen şahsiyeti, tamamiyle İngilizce olan ve dilimizde hiçbir şekilde kullanımı olmayan ''vocabulary'' sözcüğünü kullanmış anladığım kadarıyla.

Ayrıca ''imkanlı dil'' ne demek? Çok yanlış bir kullanım bana kalırsa.

Bir de ''ekşi'' den alıntı:

''peki bu kelime halka işlemiş mi?
ömrü hayatımda bir kez kullanmadım. ve ayrıca duymadım da halk dilinde. varsa kelime dagarcıgı yerine vokabüler kullanan bi arkadaş, tanışmak isterim.
halkın vizyonunu genişletmek için seçilen kişiler, ki gunumuzde en geniş kitlelere televizyon sayesinde ulaşılabiliyor, işte o kişiler televizyonda konuşurlarken daha bir dikkatli olmak mecburiyetindedirler. velev ki vocabulary yerine vokabüler demiş olsunlar. youtube linki zerre umurumda diil. zira cümle, neresinden tutsanız elinizde kalıyor.''

Ha bir de:

Llama said:
bu adamı on posta döverim günde

+1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...