Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3

arcane

Öne çıkan mesajlar

@Gimli, hepsi cevap değil bazı yerlerde hemfikiriz:

VATS nasıl güzel entegre edilmiş yahu, birebir Tactics'deki sistem sadece çok daha başarısızı.

Gimli said:
Vats'la gerçek zamanlı çatışma arasında ciddi bir adeletsizlik var.

Evet realtime'da AP istemiyor, biraz FPS oynamış biri realtime'da çoğu zaman daha başarılı. Oyunun ortasına doğru zırh ve stimpack adına sorununuz kalmayınca insan sırf pintilikten az mermi gitsin diye VATS kullanıyor. O da mermi yetmediğinden değil de daha zengin olup eve theme döşemek için.

Mermi bulma sıkıntısı önceki oyunlar gibi. Oyun dünyasını öğrenene kadar sıkıntı. Onlara nazaran daha çabuk big guns veya energy skillleri için end game silah bulmak mümkün. Gerçi bu bir şekilde hikayeye oturmuş. Beğendiğimi söyleyebilirim. Ayrıca daha fazla mermi buldurtan perk olması da güzel birşey, işte böyle şeylerdir RPG yolunda devam ettiren. (Gerçi bu Bioshock'da da vardı :P )

Radyo şahane ama çok az konuşma var. O kadar para verip o adamları stüdyoya soksam Kuran-ı Kerim bile okuturum. Bu kadar iyi bir konsept yakalamışken ilerletmemiş olmaları yazık olmuş.

Silah yapma olayını ayrı bir skill olarak yapmaları lazımdı. Oyun dünyası olarak Fallout'u bir yerlere götürmüş olsa da RPG sistemi olarak ne yazık ki bir adım getire götürmüş. Radyo ile birlikte harcanan fırsatlar serisi.

Gimli said:
- Oyun gereğinden fazla kalabalık. Şahsen "WASTELAND" denilen yerde, her 100 metrede bir atraksyon bir raider grubu bir robot bir yerleşim yeri görmek garip geldi bana.

FO2'ye göre çok daha tenha. Hatta o kadar tenha ki şehirler 3 oda 1 salon. 100 metrede bir encounter olmasının nedeni mekanların birbirine yakın olması. Benim gözlemlediğim haritada gezerken zoning olmamasının encounterları da önceki oyunlara göre oldukça az yaptığı.

Gimli said:
- Pickpocketing XP vermiyor. Sebebini anlayabilmis değilim, (lockpick verirken)

Çünkü sistem yanlış. Pickpocketing yani sneaking = eski Steal + Sneak olmuş. Sneak'e XP veren hack & slash RPGsi (lol) var x senelik, grats Bethesda. Pickpocket XP vermiyor çünkü oyunda skilli 100 leyen item olması gibi devasa bir saçmalık var. Bunu kullanınca pickpocket ile XP abuse etmek mümkün. Bunun en kötü etkisi ise kimsenin o skille puan yatırmayacak olması. Hırsız roleplayi yaptığım karaktere Sneak almadım çünkü Stealthboy var, kudos to Bethesda...
Sosyal ağlarda paylaş

abi oyunda şehir yok yahu bildiğin bir şehrin bölümleri var işte den deki east west gibi oyun tek bi şehir ve etrafi düşünüldüğünde büyük ama eski falloutlardan alıştığımız üzere şehir şehir dolanamadığımızdan olyo bu. ama haklısınız ben daha büyük bir dünya olmasını isterdim ama gene söylicem ki adamlar sirf daha çok para kazanmak için bu tür olması gereken şeyleri expansionlara saklıyorlar. bu arada yavaş yavaş oyunu toparlayabilecek modlarda düşmeyee başladı. son bişi eklim geçen radyo açtım radyoda ben yaptığım bi quest haberlerde geçti hoşuma gitti. ama cidden cok daha yüklenmeleri lasimdi radyo işine.

stealthboy da bethesda işi değil yav van buren projectin tamamı o alete dayalı zaten keşke yan etkilerini de koysalarmış

ya radyo müzikleri gayette çok iyi. ambiyans müziklerinden bir tanesi çok alakasız geldi bana diğerleri de iyi ama ben daha etnik tekno bişi bekliyordum ( umarım böyle bişi vardır hehe)
Sosyal ağlarda paylaş

Beni de haritanın güneydoğusundaki ulaşım yordu biraz. Quest'e bakarken ana haritada nereye gitceğimi görüyorum ama gitmek imkansız. Anca metrolardaki labirentlerden gitcez. Orda da zilyon tane mutant, fare, börtü böcük çıkıyor. Quest'lerin çoğunu savaşmadan yapmak mümkün ama quest alanına gidene kadar 100 mob öldürüyosun mecbur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada unuttum Fallout 3 un kotu bi oyun olmasina bi sebebde sehir yapisi. Rivet City denen sehirden mesela o kadar igreniyorum ki bi daha git deseler cocugumu keserim bi noktadan bi noktaya gitmek icin cektigim cileyi hic bi oyunda cekmedim 15 saniyede bi loading 15 saniyde bi ust kata cik bi alt kata in.

Bu arad aoyuna kisa demeyen arkadaslar icin butun sidequestlerle felan ben bile calisma temposunda3 gunde bitirdiysem kisa.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel abicim loading dediğin olay sadece ilk seferde 2-3sn sürüyor, sonra anında yüklüyor sen farketmeden. en azından benim 1,5 yıllık sistemde böyle.

siz sadece quest bölümünde yazan olaylardan ibaret sayıyorsunuz oyunu anlaşılan ama değil, tonla gezilip görülecek yer var. orayı ziyaret ederken ortaya çıkardığın şeyler var, konsollardan filan öğrenilen. quest diye yazmayan ama quest sayılabilecek ufak olaylar var insanlarla konuştukça çıkan. oyunda böyle yerleri bulup ortaya çıkardıkça ben daha çok beğendim oyunu, fallout evrenindeki herşeye değinmişler şu ya da bu şekilde. combat olaylarını düzgün yapsalarmış neredeyse mükemmel olurmuş oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

DC nin doğu tarafındaki kalabalık mutant grupları çıkınca süper oluyor savaşmak, 6-7 mutant 4-5 centaur aynı anda ciddi eğlenceli oluyor :)onun dışında enclave askerler zaten 1 shot süper dandik, (made in congo mı bu adamların üstündeki, kumaş power armor herhal lol malzemeden çalmışlar). 1 adamla kasaba yokeden power armorlar nerde bunlar nerde peh

350+ stimpack, 22000 gazoz kapağı, 2800 MF Cell şeklinde dolanıyorum, king of the hill oldu iyice.

outcast a yeterince high tech bağış yaparsanız katılabiliyorsunuz sanırım ama binaya giremiyorsunuz galiba ( anahtarı çalmak lazım girişteki tipten) keşke az daha derin yapsalarmış bos la geri birleştirebilseymişiz adamları, questleri olsaymış felan falan.. eski falloutlarla karıştırdım bi an, geçti sonra ehe)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
güzel abicim loading dediğin olay sadece ilk seferde 2-3sn sürüyor, sonra anında yüklüyor sen farketmeden. en azından benim 1,5 yıllık sistemde böyle.

siz sadece quest bölümünde yazan olaylardan ibaret sayıyorsunuz oyunu anlaşılan ama değil, tonla gezilip görülecek yer var. orayı ziyaret ederken ortaya çıkardığın şeyler var, konsollardan filan öğrenilen. quest diye yazmayan ama quest sayılabilecek ufak olaylar var insanlarla konuştukça çıkan. oyunda böyle yerleri bulup ortaya çıkardıkça ben daha çok beğendim oyunu, fallout evrenindeki herşeye değinmişler şu ya da bu şekilde. combat olaylarını düzgün yapsalarmış neredeyse mükemmel olurmuş oyun.

iyide sam sole bi sacmalik war
quest olarak gecmeyince bu tip seyler
hangisi gercek hangisi deil anlamiyorsun
ben butun vaultlari gezdim bu robota enerji kaynagi bulcam diye
sonra kandiliginden oldu
e ne anlatiyosunuz baa o zaman durmadan bu robotu
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

şahsen oyundaki alanların kalabalık bulunmasını gayet mantıklı buluyorum, sebep olarak şunları sayabilirim:

- fo2 üzerinden de 30 yıl geçmiş ki orada bile şehirler, hatta devletler kurulmaya başlanmıştı. ve burası d.c yani, arizona çölleri gibi bomboş olması mantıklı olmazdı aksine. wasteland ama 'capitol wasteland'. :)

- etrafta sık bir vault yoğunluğu (başkent olması nedeniyle makul) ve çok sayıda askeri tesis, fabrika, mağaza ve şehrin harabeleri var. hem hayatta kalanlar hem de çevreden gelenler buralarda yerleşim kurmayı tercih edecektir kaynakların daha bol olması nedeniyle.

tüm güçler işte orayı kontrol etmeye çalişyo tabii ki kalabalik olacak. zaten anlamadım yoğun olmasa oyun 3d de çekilmez ki
evet chosen one bu görevin de vault citye gitmen gerek klamathtan. fallout 2 de hemen denedim 21 gün sürdü(encounterda çıkmadı). yapmayın etmeyin. oyun iyi işte oh mis

yalnız ben şeyi anlamadım fallout 2 de enclave power armor mk 2 kullanıyordu bu oyunda niye enclave armor düşmüş gerçi hoş tesla armorları var ama olsun sorim bilgisi olan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

mirage, ana hikayede az bişi ilerlemen lazım giyebilmek için, ondan sora zaten dier armorları lootlamaya bile gerek yok :p

ayrıca brotherhood un armor odun gibi lan hiç güzel değil nerde mk2 veya eastern brotherhood power armor nerde bunların giydiği konserve ehuhe inatla enclave armorumu giyiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:
Mirage said:
Powa armor buldum giyemiyorum böhü.

o da ayrı komik bi olay ya, training lazım diyo gidiyosun pwer armor trainera 1 cümle kuruyo şöyle yapacan diyo çat ogreniyosun lol.

bi cümle söylemiyor öğretmeye başliyor o cümleyle son ekran gidip geliyor fark ettiysen artik nasil oynuyorsan oyunu ki sanki günlük hayatta herkes power armor giyyoda adamın power armor training perk mevzusuna bikbik etyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

evet power armor çok fazla nerflenmiş ki millet deli olmuş resmi forumlarda, oyunda en beğenmediğim hususlardan biri. enclave zırhının gudikliği de tümden ters söylenene. fail olmuşlar ama mod ile değiştirilebilecek şeyler sanırım.

dmg threshold olmaması en büyük nerf zaten çünkü power armor'u o kadar iyi yapan şey oydu. threshold'u geçemiyordu çoğu small guns. burada hunting rifle ile saydırıyorsun adama.

tweakguides.net fo3 tweak rehberi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...