Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3

arcane

Öne çıkan mesajlar

ati ile ilgili bir sorun var cidden ben de gittim farcry 2 hotfix vardi onu indirdim kurdum şimdi rahatim allah bozmasın

bu arada eğer kartin ati ise dene bence ama şey diyim cidden millette abi tuşları değiştirdim oyun çöküyor bug'ı bile var o açidan şans işi birs yama lasim.
Sosyal ağlarda paylaş

Atmosfer 8/10

Radyo, yıkık dökük evler, robotların çivilerine kadar olmuş. Belki de oyunun en sağlam yanı.

Role-playing 7/10

Oblivion'a göre çok daha iyi bence, ilginç diyalog seçenekleri skillere göre gelen diyaloglar falan süper olmasa da yeterli. Çalınca paso karmanın düşmesi biraz saçma gelse de eh işte. Karakterlerin bir kısmı sağlam, bir kısmı ise ÇOOOK kötü.

Grafikler 6/10

Bu oyunun grafikleri nasıl güzel oluyor onu anlamadım ben. Hayır masaüstümdeki herhangi bir first person oyunu açıyorum ve kaplamaları bin basıyor bu oyundakilere açık ara farkla. 1280x1024 4xAA 8xAF herşey eh yüksekte. Güzel birkaç efekt var ama onun dışında kaplamalar falan gayet kötü. Bloom'a abanılmış göz aldatmacası sadece.

Animasyonlar rezalet ötesi, yüz mimikleri falan çok kötü gerçekten çok kötü. Çoğu FPSde bu ifadeler çok daha güzel yapılırken bir RPG oyununda olmaması ciddi bir eksiklik. FO1 ve 2de karakterlerin gülmeleri, kızmaları bile daha gerçekçi. First Citizen Lynette kaşlarını çatınca "anam anam" olmuştum ekran başında bu oyunda hiç yani.

Combat 4/10

Nerden başlasam. Combat'ın inanılmaz kolay olduğundan mı? V.A.T.S. ile aim modunun kombinasyonu ile saçma sapan şeylerin olmasından mı? 20 small guns skilli ile 95% headshot sansım olmasından mı, bilemedim. Ciddi bir patch gerekiyor bu kısma, gerekirse baştan tasarlanmalı ama böyle olmaz. Combat o kadar kolay ki direk adamların üstüne koşup SMG ya da minigun sıkıyorum 1 vuruşa iniyolar zaten.

Koşmak AP kesinlikle yemeli! Aim modunda ateş etmeler de yemeli gayet de. Combat sırasında pipboy'a girersek de yemeli, şimdi bir silahın mermisi bitince kafama göre girip silahı değiştirebiliyorum bu kadar saçma olmamalı. Gerçekçi değil bir defa inanılmaz arcade (bir konsol oyunu için bile).

Kısacası, çok iyi değil oyun.

Fakat, sırf bana minigun spin ederken arkada galaxy news radio'da Ink Spots - Maybe dinlettirdi diye kendisine +1 milyon veriyorum. Oyun olarak çok iyi değil ama ıvır zıvırı görmek için arada bir açıp dolaşabilirim hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
Ayrıca sakın oyunun plothole larına takılmayın. Sonlara doğru saçınızı başınızı yolduracak kadar saçmalık var. Ending ciddi ciddi çok kötü. Ayrıca expansion falan beklemeyin çünkü oyunun

sonunda

ölüyorsunuz

lol

Ulan allah kahretsin ya baktım kek gibi.
Üzüldüm. Neyse..
Oyun çok iyi değil tamam ama ben yinede çok ağır eleştirildiğini düşünüyorum.Yani düşünmek değilde, nedense ben çok zevk alıyorum oynarken.Oyun kaç saatte bitiyor diye sorulmuş.15 saattir oynuyorum ben henüz daha çok başlardayım çünkü bitirmeye değil zevk almaya oynuyorum. Yavaş yavaş, sindire sindire, her boku irdeliye irdeliye.Bayada zevk alıyorum.Atmosferi çok ağır içine aldı beni, eskiden o hep yukarıda oynadığım dünyanın sanki içindeymişim gibi hissetmeyi başardım belkide bu yüzden bu kadar bağlandım.

Baya uzatılan isim konusundada demek istediğim birşey var.
Oyun fallout ismini hak etmiyor türevi konuşmalar olmuş.
Bence yanlış.Oyun kesinlikle fallout ismini hak ediyor.
Fakat hata o 3te bence.Fallout: bilmemne olmalıydı.

Bilmiyorum ya, ben çok zevk alıyorum.
ending in kötü olduğunu duymak beni üzdü ama bakalım, belki oralarıda severim ben.
Oyun eğlenceli bence, piyasada bu kadar tatmin eden ne kadar oyun var ki?
Oyunların eski altın çağına göre eleştiri yapılması pek doğru gelmiyor bana çünkü artık oyunlar gerçekten eskisi gibi değil.

türk mutfağından silah ismi

3 gündür kullandığım yanarlı dönerli bir kılıcım var.
Kendim yaptım.Hani bazı zamanlar vardır ya böyle birşeyin ismine hızlıca bakarsınız ve okuduğunuzu sanarsınız.Her baktığınızda o okuduğunuzu görürsünüz çünkü eminsinizdir.
Bende bu kılıçta bunu yaşadım ve 3. günde fark ettim anca silahın isminin aslında Shishkebab olduğunu.Şaşırdım baya.

Sosyal ağlarda paylaş

Şunuda ayrıca eklemek istiyorum ki ben bu oyun için çok umutsuzdum.Hiçbir iyi beklentim yoktu.Hep bok gibi oyun yaapcaklar diye gezdim.Hiç güvenmedim, hiç bekelmedim.
Belkide bu yüzden beni bu kadar etkiledi.
En küçük iyi olan birşey mutlu ediyor beni.
çünkü direk çöp bekliyordum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:
Abi oyun çok kötü değil zaten ama fallout 1 ve 2'den bariz daha kötü.

Yani sonuçta bir efsane var karşımızda.
Bir kült var.
Böyle birşeyi yaratmak her zaman olmaz, olamaz.
Unique bir olay bence bu.
İsteselerde yapamazlar zaten. Yinede beyenmeyiz yani.
İleride başka efsanelerde olur elbet ama Fallout dan artık maximum bu olur.

Gerçi Black isle olsa.Onların kakası bile altındandır bence.
neyse.sapıtmiyim fazla.

Oyunun sonuda kötü olabilir.
ama mesala ben bir film izlerken sonu iyimi bitecek acaba demiyorum, izlediğim şeyin tadını çıkarıyorum.
Bu oyundada aynı şey geçerli.En sonu çöp olsa bile zaten benim amacım bitirmek değilki.Zevk aldığım sürece oynamak.
Tabi sonun kötü olması, herşeyin sonunda ağızda kalan tadın içine birazcık kaka aramosı katacak ama olsun.
Güzel zamanlarımı hatırlarım bende.

Kakayla bozdum bende.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabiki doğru, orasını irdelemiyorum ben.
Oyun fallout mı fallout.
Benim tek değinmek istediğim nokta bu.

Neyse zaten bu gereksiz tartışma gereksiz uzamıştı.
benimde konuyu tekrar açmam gereksiz olacak.

edit: Ben kendimi ifade ederken hata yapmışım.
Oyunun ismi fallout: bilmemne olmalıydı diye bir görüşüm yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Antipati değil çok ciddi reklam oldu. Yüzyıllardır mağaralarından çıkmamış oyun oynamayan adamlar sırf bu oyun için bilgisayar aldılar falan, ismi hatrına atmosferi için. Hiç fallout oynamamış insanlar da "neymiş yahu bu gidip bi bakayım" diye bakınmışlardır eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

interplay'in yapmadığı fallout'a fallout demem,
izometrik olmayan fallout'a fallout demem,
eski grafikli fallout'a fallout demem,
bana fallout nostaljisi yaşatmayan fallout'a fallout demem
vs

diyen varsa burdan buyursun:
http://www.gamespot.com/pc/rpg/fallout3/download.html?sid=6170089&tag=topten;demos;9

Bu arada Fallout 3'e çıkmadan bile bu kadar saymış sövmüş NMA'cılardan şey bekliyorum. Toolset çıktığında adamlar otursun kendileri bi fallout yapsın, bakalım da görelim.
Herşeyi Bethesda'dan iyi biliyorlarmış gibi takılıyorlardı.
Eğer gerçekten öyleyse, Fallout 1 ve Fallout 2'den kat kat iyi birşeyler yapabileceklerse, görmek isterim :)
Grafikler Bethesda'dan, oyunu geliştirmek de NMA'dan olsun :P
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada neymiş bu oyun ya kafayı yiycem. Dandirik ekran kartımla bana lüks tadında oynatıyor oyunu. Çok hoşuma gitti.

Elbette HDR kapalı, high texture kullanmıyorum vs vs ama bu bilgisayarımla da bu kadar rahat oynayabileceğimi düşünmüyordum.

Warhammer Online'la 1-2 FPS triplerinde saç baş yolarken, bu oyunda takır tukur ilerliyorum.

Oyun nasıl olursa olsun yine de sağolasın Bethesdacan :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
interplay'in yapmadığı fallout'a fallout demem,
izometrik olmayan fallout'a fallout demem,
eski grafikli fallout'a fallout demem,
bana fallout nostaljisi yaşatmayan fallout'a fallout demem
vs

diyen varsa burdan buyursun:
http://www.gamespot.com/pc/rpg/fallout3/download.html?sid=6170089&tag=topten;demos;9

Bu arada Fallout 3'e çıkmadan bile bu kadar saymış sövmüş NMA'cılardan şey bekliyorum. Toolset çıktığında adamlar otursun kendileri bi fallout yapsın, bakalım da görelim.
Herşeyi Bethesda'dan iyi biliyorlarmış gibi takılıyorlardı.
Eğer gerçekten öyleyse, Fallout 1 ve Fallout 2'den kat kat iyi birşeyler yapabileceklerse, görmek isterim :)
Grafikler Bethesda'dan, oyunu geliştirmek de NMA'dan olsun :P

oblivion modları

bone şu siteye bir bak da gör oyunu yapan bethesda ama oyunu asıl oynanabilir hale getirenler mod yapımcıları. Hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki fallout 3 ile birlikte construction set ve sdk gelse idi şimdiden çok daha iyi bir oyun yapmaya başlamışlardı.

bethesda nın çalışma prensibini hiç anlayamıyorum. Bir oyunu hazır diye piyasaya sürdüklerinde ne gibi değerlere göre hazır olduğunu düşünüp "ok" diyorlar. V.A.T.S. gibin saçma ötesi bir sistemi bu halde oyuna koyup bütün combat zevkini nasıl baltalayabiliyorlar?
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer bu oyunun doku kaplamalarını beğeniyorsanız ya hiç adam gibi bir FPS oynamamışsınız ya da ne diyeyim yani. HDR efektleri vs. güzel, kaplamalar uzaktan iyi görünüyor ama yakından o kadar kötüler ki hiç detay gösterilmemiş.

Animasyonlar falan rezalet ötesi, adamın güldüğünü mü kızdığını mı anlayamıyorum. Ee, RPGlerin first person'a geçmesinin olayı bu değil miydi? Daha yakın interaksiyon olsun diye insanlarla? Nerde o interaksiyon, yok?

Oyun madem first person, ona göre olmalı.

Kimse izometrik olsun falan istemiyor, benim en çok kortuğum kısmı atmosferdi iyi güzel o kısmı oturmuş da oyun olmamış resmen. Saçma sapan şeyler var mekaniklerde.

Ayrıca, merak etmeyin çok sağlam modlar çıkar bu oyuna ben bekliyorum 2-3 yıla. Crysis motoruna MechWarrior yapan çıkıyorsa o zaman buna mod yapmazsa kimse yuh derim. Gerçi şimdi evet düşününce bu oyunun eski motoruna yapmak yerine alıp da Crytek'e ya da Unreal motoruna falan yapmak çok çok daha mantıklı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya atmosfer atmosfer diyorsunuz da afedersiniz de atmosfer sadece arkaplan çizmekle olmuyor.

1. Müzik: Çok güzel parçalarda var, çok alakasız parçalarda var. Sorun müzik yönetmeninde. Müzik çok yanlış kullanılmış birçok yerde.

2. Seslendirme: Çok kötü. Ciddi ciddi bir iki npc dışında rezalet. Moriayı falan direk öldürdüm survival guide questlinenını bitirince.

3. Ambiyans: Şahane. Çizimleri olsun, renklendirmesi olsun, genel olarak kasaba/şehir/açık alan tasarımları olsun süper. Bir kaç yerde verilmeye çalışılmış korku filmi havası olmasa 10/10

4. Hikaye: Berbat. Spoiler vermeden en fazla söyleyebileceğim aşırı klişe ve antiklimatik aptal bir sonu olduğu. Oyunun her aşamasında da karşınıza çıkacak şeyi de rahatlıkla tahmin edebiliyorsunuz.

5. Kurgu: Rezalet. Sanki 20 senelik b filmi gibi. O kadar fazla plothole, o kadar fazla hata varki ... simulatörde adam öldürünce karma kaybediyorsunuz ya ötesi var mı.

Yani muhteşem atmosfer dediğiniz şeyde sadece ambiyans esasında. Gerisi berbat.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...