Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir takım çalışmalarım

lovecraft0Z

Öne çıkan mesajlar

1 tarayıcı ve renkli yazıcı tamamdır :P

Bu işlerden pek anlamam. Bir ara niyetlenince araştırmıştım nasıl bir yol izlemek gerektiğini. Yalan yanlış aklımda kaldığı kadarıyla :
Bu şekilde hedef koymak güzel fakat hesap yapmak yanlış sanırım. Ayrıca 2 kişinin 10 saat çalıştığı çok farklı olabilir. Severek yapıyor olmak önemli. Gelişim sürecinde her fırsatda çiziyor olmak gerekiyor. Sevilen şeyleri çizmek güzel olabilir fakat yeni şeyler öğrenilmiyorsa bir o kadarda yanlış olabilir. Atıyorum karikatür çizmekten hoşlanılıyorsa anatomi gibi konuları es geçmek olmaz.

Başka bir örnek vereyim. Bir ara karakter tasarımı ile ilgili biraz araştırma yapmıştım. Çıkan sonuç sürekli başkalarının çalışmalarını etüt etmek oldu. Bilgi birikim olmadıktan sonra hayal gücü çok dar oluyor. Başkalarının çalışmalarını etüt etmek bir nevi yeni bir dilde öğrenilen kelime gibi. Kelime haznen ne kadar genişse o kadar güzel/farklı cümle kurabiliyorsun.

Fakat olay baktığın birşeyi aynen geçirmekse iş daha kolay oluyor. Ne bileyim matematik gibi. Açılardır, şekillerdir, renk tonlarıdır... Derken iş basitleşiyor.

Görme kısmını öğrendikten sonra çizmeden de gelişiyor insan (yada ben öyle sanıyorum).

tekrar ediyorum bu yazdıklarım tamamen kişisel düşüncelerim. Deiğim gibi bu konuda pek bilgili olmadığımdan bu bilgilere güvenme. Takıldığım sitelerden ve okuduğum bir kaç kitapdan edindiğim izlenim böyle. Güzel sanatlarda okuyanlar daha doğru cevap verirler.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi akademik resim eğitimi taa rönesanslara dayanıyor yol aslında bellidir, iki hoca var
1- doğa
2- sanat

yani doğadan ölüdoğa - obje yle başlayıp sanatta da ustalardan kopya
böyle bol bol gidiyosun yani ne kadar çok çalışırsan o kadar gelişir. konsept tasarımda karakter tasarımında falan zamanla güncel yapılan işleri takip etmek küçük notlar almak ayrıntılar üzerine etüd yapmak kendi tarzını oluşturur. şunun gibi resim yok esasında ama uzun süreli bir çalışmayla kendi tarzın oluşur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Abiler güzel sanatlara hazırlık çizim kursu vermeye devam ediyorum.

Eğitimim Mimar Sinan GSÜ Resim bölümü mezunuyum, ayrıca Brüksel Görsel Sanatlar Okulunda 1 yıl eğitim aldım.

Atölyem, Mecidiyeköy - Ortaklar Caddesi (Fulya) 'da

siteye giremiyorum fazla, ayrıntılar için kontağa geçin;

İletişim:

Tel: 0553 503 7476

e-mail: [email protected]

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...