Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wotlk Talent Teorileri

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

Talentçilik oynayalım hadi, en sevdiğim uğraş bu benim. Classlara, tree tree talent specleri yapıp karşılaştırıp mükemmel speci bulmaya çalışalım.

Ben mage bilirim. mage için çeşitli varyasyonlar yaptım. Siz de buyrun. Ayrıca her classtan kişiler specleri incelerse, özellikle pvp amaçlı bütün classların counter talentlerini ortaya çıkarabiliriz. Roguelar wrrlar locklar vsvs hadi buyrun..

----

MAGE
deep fire pve max dps
deep arcane pve max dps
deep frost pve max dps

deep frost pvp
deep fire pvp
deep arcane pvp
arcane + frost pvp
arcane + fire pvp
hayvan talent pvp
----

SHAMAN

enhancement pve max dps
elemental pve max dps
resto pve

ben şaman pvp si bilmem, onu şaman pvpsi konusunda daha deneyimli arkadaşlara bıakıyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Enh için elemental fury 5lenmesi lazım. ancestral knowledgeden 2 alınabilir.

elemental için de Storm earth and fire değişmeden pve için pek işe yaramaz.

raidde boomkin varsa http://www.wowhead.com/?talent=hEh0qcdst0xoZ0xxZx0tu0x

yoksa 2 tidal mastery kısıp elemental oath alıyoruz. resto gitmek istemeyenler de thunderstorm aldıktan sonra elemental weapons alabilirler.

resto pve'ye de thundering strikes lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

FFB spec
LB tek targeta 1 zorunluluğu olduğu için yalan gibi duruyor ayrıca o mana costla uzun fightlarda rotasyona eklemek imkansız gibi duruyor.
En efektif ve fire/arc dan sonra en sağlam dps buildi sanırım değişiklik olmazsa standart olarak anılacak talentta bu olur.
+
Glyph of Frostfire
Glyph of Molten Armor
Sosyal ağlarda paylaş

bm hunter pve
soyle birsey dusunuyorum, mana sikintisi olursa ilerde MM agacindan kisip Invigoration a verilebilir.

mm hunter pve

mm icinde boyle birsey var aklimda tabi oynadikca degisebilir, arcane shot a 2 vermek yerine baska birseyede verilebilir. ama tek kotulugu trueshot aura disinda raid e katkisi olmamasi bu buildin;

survival

survival icin sadece mana boost diyorlar ama bence eskisinden daha iyi dps yapabilir,ayrica birkac ozelligi pve de ne kadar is yapar bilmiyorum eger traplerin dmg boostu bosslarada isliyorsa(pek sanmiyorum) hos olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

BM (hit capped)

Animal Handler artik hicbiseye yaramiyor, cunku pet sizin hit ratinginizi aliyor.

Eger hit sorunu varsa Focused Aim'e 3 puan koyulmali. Bu puanlari ya Careful Aim'den yada Improved Tracking'ten kesmek en mantiklisi gibi.

Cobra Strikes'i su anki haliyle begenmedim, cunku pet specialleri cok cok hizli kullaniyor ve focus dump olan claw yada bite 2 kez critlemesi yerine o 2 puan daha iyi degerlendirilebilir.

MM icin ise soyle bisey olabilir. tabi bunu daha hic bi sekilde test etmedim.

Yine hit sorunu varsa Focused Aim'e 3 puan koyulmali.

Improved Stings'teki 3 puan degisebilir sanirim, tam emin degilim. Ama Serpent's Sting normal dps rotasyonunda olacak ona eminim.

Survival icin su anki haliyle yorum yapmiyorum. Tamamen gereksiz bence.

BM icin Glyph

Glyph of Steady Shot
Glyph of Bestial Wrath
Glyph of Aspect of Viper
Sosyal ağlarda paylaş

Paladin
Dün şöyle bir şey yaptım talentımı
Holy-Retri Retri talentlerinde conviction %5 spell crit de vermeye başladı bende onu alıyım diye söyle bir şey yaptım talenti ama daha deneme fırsatı olmadı, %31 cıktı ama spell critim ,eski talentlarla buffsız 2400crit liyordum flash heal , şimdi 3300 3500 civarında critliyor flash heal, holy light da eskiden 8000 civarında critliyordu dun 10k gördüm..
Sosyal ağlarda paylaş

Druid

http://www.wowhead.com/?talent=0VG0dZZf0IubugVuVIst -> Bu builde kısaca hot spec diyebiliriz. Balance ve Resto dallarında manayı düşüren ve spell powerı artıran bütün talentlar seçilmiş durumda.

Daha iyi olmayacağını düşünsem de balance'a ağırlık vererek de bir hot spec oluşturulabilir. Ama expansion öncesi dreamstate build'i oluşturmak çok daha zor geldi bana.

http://www.wowhead.com/?talent=0ZxGGsfb0ceRcIzAobxc0b -> Benim 10 kişi ve üstü zindanlarda uygun olacağını düşündüğüm tank buildi (5 kişilikler için brutal impact ve feral charge seçilmesi daha doğru olur). Aynı zamanda resto ağacında 3. seviyeye ulaşmak için improved mark of the wild yerine başka birşey de seçilebilir.

http://www.wowhead.com/?talent=0ZxGGsfb0ceRcIzAobxc0b -> hiç moonkin olarak oynamadığım için saçma bir build oldu. Ama birşeylerden ödün verip Genesis'i alabilirsem sağlam damage yapar gibi geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Master Shapeshifter almayın zaten tank için. %4 damage'de olmayıversin tanklarken. Zaten pek agro sorunu çekileceğini sanmıyorum. Yok illa lazım diyorsanızda ordan çalınan 5 taneyi Naturalist'e verin %10 damage kazanın hiç olmassa.

@Dworgian

Birde abi frost PvE talente alma artık şu spell Impact'ti :D. Bak artık critte vermiyor, sürekli frostbolt spam yapacaksın onunda verdiği hasarı arttırmıyor. Bak gel dinle kardeşini bırak şu spell Impact aşkını
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.wowhead.com/?talent=0ZxrGscrzceocIuAo0E0z

Bence tank dediğin chargesız olmaz. 10 man lerde bile charge a ihtiyaç duyduğun çok yer var.
Ayrıca expertise ı atlıyorsunuz ki parry haste le birlikte çoğu boss feci yargılıyor. Parry leri kontrol etme oranınız azalır.
Sürekli tank olarak takılıp powershift yapmayacaksanız da natural shapeshifter pek yararlı olmaz kanımca
Bide King of Jungle la Imp Lotp arasında kararsız kaldım.: (

Editcik : - 2 lacerete rage de olmayaversin
Sosyal ağlarda paylaş

Warrior Arms Talent http://www.wowhead.com/?talent=LV0IdfhzxrRRffRthg0s

Warrior Fury Talent http://www.wowhead.com/?talent=LV0I0fhZhxLsV0ubxRqkAo

Paladin Retri Talent http://www.wowhead.com/?talent=sZ0eMhZVfrtrIucMsMuAo

benim düşündüğüm talentler bunlar açıkcası Wotlk için..
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

SHAMAN

enhancement pve max dps

ben şaman pvp si bilmem, onu şaman pvpsi konusunda daha deneyimli arkadaşlara bıakıyorum..

full pve için bu zaten alternatifsiz doğru dizmişsin.

başka bir arkadaşın verdiği hot odaklı druid talentı da perfekto.

elem bunda tidal force gereksiz pve odaklıysa elemental oath neden yok?

kendi druid&shaman buildlerimi bulayım koyarım sonra.

@pekaziz artı feral charge olmayan tank mı olur o nasıl build? 5-10-25 her pve de gerekli bence.

-
Druid: Sadece Cat form ve sadece PVE odaklı : build

Druid: Balance sadece PVE ve wrath spam üzerine ama kendim bile emin değilim bu buildden, denemek lazım, bir de dot üzerine kurulu talent denenebilir. Garip bir şey yarattım, yorum bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:
Dragonmax said:

SHAMAN

enhancement pve max dps

başka bir arkadaşın verdiği hot odaklı druid talentı da perfekto.

kendi druid&shaman buildlerimi bulayım koyarım sonra.

artı feral charge olmayan tank mı olur o nasıl build?

lava flows da gerekli bence flame shock ve lavaburst u rotationa eklemek istiosak. elemental oath eger boomkin varsa gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

alternatifi hatta daha iyisi var söyledim işte. elemental furynin 5lenmesi 4% intten bariz daha fazla dps katkısı sağlar

aente said:

ne yazmışım yanına? "raidde boomkin varsa." moonkin aura varsa elemental oath gereksiz stack olmuyorlar malum. e restoda da tidal mastery alabilmek için 2-3 filler var, tidal force olarak salladım onu.
Sosyal ağlarda paylaş

Phlox said:
ne yazmışım yanına? "raidde boomkin varsa." moonkin aura varsa elemental oath gereksiz stack olmuyorlar malum.

doğru doğru yeni buff stacklenme olayına alışamadım daha ;)

Druid: Sadece Cat form ve sadece PVE odaklı : build

Druid: Balance sadece PVE ve wrath spam üzerine aha ama kendim bile emin değilim bu buildden, denemek lazım, bir de dot üzerine kurulu talent denenebilir. Garip bir şey yarattım, yorum bekliyorum.

şunlara bir yorum alayım, özellikle balance olan nasıl olacak bir denemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...