Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

-Ne yazık ki- Satılık Cennet Papağanı

Cd-

Öne çıkan mesajlar

Sevgili Paticanlar...

2005'te aldığım Cennet Papağanımı kardeşimin alerjik astımı sebebiyle satmak zorundayım. Bir süre papağanı anneannemlere göndermiştik kardeşimin alerjisi geçti şimdi tekrar geldi papağan ve yine başladı alerjisi. Buna ek olarak ben İstanbul'da okuduğum için -Ankara'da oturuyorum- annem kuşun bakımını tek başına yaparken zorlanıyor ben burda yokken. Anlayacağınız baya iyi bakıyoruz yani.

Zaten iyi bakmayacak birine 500 milyon verse de satmam.
Efenim şimdi bu sevimli papağanın adı Kuki. İki güne bir dışarı çıkar bu. Her gün suyu değişmesi gerekir. Ayrıca yine iki güne bir yemi ve kafesinin altı değişir. Yaz aylarında da iki güne bir duşta ılık suyla yıkanır. Kışın yıkamıyoruz hasta olmasın diye fakat temizleyici spreyle hallediyoruz kışın.

Yani bunları yapacak bir patican varsa buralarda. Konuşalım Ankara içi olması lazım yalnız galiba çünkü başka şehre nasıl gönderirim bilemiyorum... Şimdi bunları okuyunca basit gibi geliyo fakat bir süre sonra sıkılabilirsiniz ben söyliyeyim şimdiden. Bir hevesle gaza gelmeyin yani iyi düşünün =)

Hatta şöyle yanına bir eş alıp büyütücek bir babayiğit bir hanımefendi çıksa harika olurdu. Ben buralarda olmadığım için eş almak istemiyor bizimkiler Hanımefendiye. (Dişi olduğunu düşünüyoruz evet 2 yıldır öğrenemedik cinsiyetini)

Fotoğrafları
Kafesiyle

Kafesin dışında bu da =)

Sosyal ağlarda paylaş

1- o kafes ne yaf, don mu geçirdiniz altına
2- ya o seni satmak isteseydi?
3- kendi duş yapmıomu ya, bizimki şofben yanıomu diyip gidip yıkanıp gelio. şaka bi yana yaz kış yıkanıo
4- cinsiyeti ne bunun?

cevapla bakalım, 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor.

edit:
benim kuşum, senin kuşunu döver.

ayrıca benimki paticik takip ediyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...