Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kabul ediyorum: Reklamlar berbattir.

Bone

Öne çıkan mesajlar

Daha önce "reklamlarin iyisi kötüsü olur.
Kötülerden dolayi tüm reklamlari kötülemeyin"
felan derdim..
akbankin iyimser-kötümser reklami
"getuppa" reklami felan hosuma giderdi..

Ama son zamanlarda igrenc reklamlar yagmuru yüzünden bu fikrimi degistiriyorum.

Artik ben de "tüm reklamlardan nefret eden" birisiyim..

- Genç rozi reklami..
"La la la hiperaktifim ben gencim cosarim eglenirim la la la hoba bak arabadan da sarkarim, niye, cünkü ben gencim hoca la la la..."
sinir oluyorum reklama..
en sonunda da "nolur ben de kazaniyim" dediginde de kafa göz giresim geliyor kiza..

ya egitime gitcen bunun nesini kazanmak istiyorsun.. Hadi üniversiteyi orda okusan neyse...

Bir de asiri kazanma duygusu dayatiliyor insanlara daha da sinir ediyor.

- Elidor reklami:
ya erkekler bu kadar salak mi?
kizin teki saçini elidorla yikadi diye inegin trene bakmasi gibi kizlara bakip
elindekini yere mi dusurur..
Dünya güzeli bile olsa, erkegin elindekini düsürecek kadar salak ve abaza olcagini zannetmiyorum.

- subuo reklamlari.
ilk reklamlari fena degildi..
ama simdiki shubuo reklamlarini gördükçe
"harcanan emege ve paraya yazik" diyorum..

- cocuk yogurt reklamlari.
zaten çok igreti reklamlar bir de
en saçma hatalari yapabiliyorlar.
mesela elektroya tutulan mikrofon.
yahu elektro zaten ses çikarmaz ki..
direk anfiye baglamak lazim..
gitardan felan uzak ben bile biliyorum bunu..

- piko reklami..
konusamayan mankenleri çikartip abuk sabuk espriler yaptiriyorlar.
yok bu çikolata degilmis, yok pikolata, piko, poki, hugo, hopterelli tek soruda yüz elli felan filan..

- yeni cola turka reklamlari..
ilk reklamlari shubuo gibi güzeldi..
ama cola turka light'ta iyice civigini çikardilar..

- çiki çiki colgate reklami..
yabanci bir yerden arakladiklari çok belli oluyor...
ya çiki çiki ne demek dellendirmeyin adami..
küçükken "tam iki dakika" reklami vardi güzeldii.
bir de elimizi sabunla yikamamizi ögütleyen reklamlar vardi..
simdi sabunlamamizi söyleyen salak kapi kulplari çikti..
ve bizde de üretkenlik olmadigindan o salak reklamlari alip türkçeye çevirdik..

- molped reklami..

klas bir resturanta gitmisler..
ama ortalik yerde bardaga vurup "molpedi olan var mi" diye bagiriyorlar..
"delikanli" imaji vermek istiyorlar, ama gerizekali imaji veriyorlar..
direk ayak altina alip ezmek gerek bunlari..

- biz de 30'umuza gelince böyle mi olucaz..

"aah keske" dediginde kadini bogazliyasim geliyor..
hadi onu geçtim, bu kadar abazaysaniz, gidin sizin gibi abazalar bulun..

ya da söyle birsey var.
her saat ayri bir erkekle çikmaya alistiklarindan, reklamdaki kadini görünce bir an kendilerini boslukta hissediyorlar..

bilemiyorum bilmek de istemiyorum..

daha bir sürü var da su an aklima gelmedi..[signature][hline]YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM
Sosyal ağlarda paylaş

Valla 2-3 sene öncesine kadar reklam görünce kanal değiştiren ben artık reklamları seyrediyorum ve hoşuma gidiyor açıkcası. 3 sene öncesine kadar reklamları berbat diye düşünüyordum ama artık gerçekten çok güzel reklamlar yayınlanıyor ve bunun büyük bir kısmını da biz yapıyoruz(Türkiyede yapılıyor anlamında)
Mesela garanti reklamlarının çoğu hoşuma gider hele bir de şu soguk su soguk su diye bağıran veled reklamı hala aklımdadır, hastasıyım. Çok güzel reklamlar var diye tüm reklamlar 2-3 senedir süper demedim tabii. Evet reklamlarımız çok güzelleşti. Artık reklamların çok işe yaradığını farkeden üreticiler reklamcılara gitmeye ve daha iyi şeyler beklemeye başlarken yeni yetişen reklamcılar ve rekabet çok daha iyi şeyler çıkmasına neden oldu. En önemlisi de reklamın satabilmesi için öncelikle seyredilebilir vasıfta olması gerektiğini de anladılar (anlamayanlar vardı). Ama tabii ki iğrenç reklamlar da var. Sözgelimi imar bankası reklamları hep iğrenç olmuştur. İğrençtir ama sanırım başarılı reklamlar ki yayınlanıp durdular.
Kısaca demek istediğim son 3 senedir hep daha iyi reaklamlar ile karşılaşıyorum. İyi reaklamların sayısı gitgide artıyor fakat kötü reklamlar var ve her zaman da olacak ama iyileri seyretmekten ben zevk alıyorum açıkcası.
Kola Turka reklamı konusunda kendi kendime ikiye ayrılmış durumdayım. Bir tarafım çok kötü bir reklam olduğu konusunda gevelerken, diğer tarafım reklamın sadece ilki kadar iyi olmadığı, aslında 2 ay sonra çıkarılsaydı başarısının da artabileceği konusunda ısrar ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

reklamlardaki saçmalıklara ön plana çıkararak reklamlara laf etmen oldukça saçma.
hayır yani reklamın fikrini sevmezsin anlarım da, reklam dediğin saçmalar tıpkı filmler, diziler gibi...
abartı unsurları her zaman olur mesela bi erkeğin kızı gördüğünde elindekini düşürmesi gibi.[signature][hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

bazı yorumların 65'lik babamınkileri anımsattı bone, :) relax ol biraz.. :-p şu saydıkların kadar da iyi reklam sayılabilir rahatlıkla, son yıllarda çok hızlı gelişti bu sektör ve gayet de güzel reklamlar çıkıyor sık sık. ha genç rozi reklamı beni de hayatın anlamsızlığını düşünmeye zorlamadı değil ama en gelişmiş ülkelerde bile onu aratacak reklamlar hazırlanabiliyor, bence gayet iyi idare ediyor türk reklamcılığı..[signature][hline]There were two men--they walked the same road, but after ten years they discovered completely opposite truths. So I think if I wander for ten years, I'll be able to find my own truth..
Sosyal ağlarda paylaş

Reklamları izlemiyorum desem?
bi program izlerken pat reklam girince çat diğer kanala geçiyorum.
Reklam girer girmez kanalı değiştiriyorum Bu aradaki süreyi ölçseler ölçülebilen en küçük zaman olabilir...[signature][hline]Bulacak bi şey yazamıyorum.
Sì man i yulman nin enquantuva?

expn.go.com

[Bu mesaj Fistan tarafından 26 Mart 2004 13:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

lol
tıktıktık eyi günner reklamı rulas derim diğer hiçbi türk reklamını sevmemişimdir[signature][hline]-houston gemi kontolden cikti. ne yapmam gerekiyor simdi. -orda ana panelde kirmizi bir dugme var goruyor musun? -evet goruyorum. -o dugme sana girsin. ahahah
Bir topic açılıyor
Topic: Wastiee şöle şöle yenilik isteriz!
Wastiee: Not enough gas... Harvest more gas...

Sosyal ağlarda paylaş

şu bebek bezi reklamında bebeğin teki öbürünün poposunu öpüyor acayip sinirleniyorum.Amacı neykı orada opmenın kuru oldugu daha farklı yollada anlatılır.. cinslik işte[signature][hline]|apache the taksimetre|
have no fear,vlad is here! -vlad
allah allah deyip geçer genç osman..
Sosyal ağlarda paylaş

sevdiğim beğendiğim bi ton reklam var da bişey tuttu mu onun suyunu çıkarma huyu kötü şey. en basiti cola turka. son light reklamını sevdim de ondan öncesi kötü. aylar boyu chevy chase amca kıla tüye şaşıra şaşıra bi hal oldu. tadında bırakmak lazım. orasına katılıyorum.
kötü reklamlar da bi dolu var ama hepsi kötü hepsi kaka değil. zevk meselesidir ama ben de iyi olanlar vardır diyorum[signature][hline] Cem Uzan bi tarihte demiş ki:
Sen şeytanın babasıysan ben beybabasıyım, kare babasıyım, ona göre
Sosyal ağlarda paylaş

Silthanas lol :)

Bence iğrenç reklam olduğu kadar güzel reklamda var.
Örneğin şu son Gani Gani Reklamı güzel.(Unuttum tam neyin reklamı olduğunu)[signature][hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

Ha bide Şu Piyale'nin Piyafest reklamı fazla hoşuma gitmiyo. Çok klasik

2 tane hatun geliyo en son bitane yarma geliyo
-Ne Yionguz lang burdha?
falan diyo.[signature][hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
reklamların cok sinir edici salak olarak gördükleriniz aslınd aamacına ulaşmış olanları
zaten yapımcıları salak gibi görünmesini istiyo reklamın böylece izleyenlerin aklında daha cok kalır ve daha cok konusurlar onun üzerine
amacınada ulaşır yani

illaki gayet mantıklı bişiler sunarak bayık bi reklam çekmeleri gerekmiyor ki ozaman daha az izlenir ve cabuk unutulur

sevdigim reklam valla dan kek reklamları süper
bi biskrem versem in olayı güzel
günlük hayatta hep karsılasıyoruz oyle kadınlarla arabayı 2 araba sıgacak yerde ngeçiremeyenler, yokuşta kaldıramadıı için durmayanlar, durunca 30 dk uğraşanlar ehe bissürü var böyle

daha pek cok var aslında..[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
[01:36] olm nickimi alanı bulursam
[01:36] <@BonePARTT> kucuk emrah jaan
[01:36] oyacam
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...