Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AOC Patladı mı?

EzerGecer

Öne çıkan mesajlar

gayet keyıflıyız patlayan oyun degıl, ısteklerını sınıflandıramayanlar kanaatımce. oyunda genel yas sevıyesı en azından benım bulundugum toplulukta gayet yuksek. muhabbet sohbet gırla. duzey var. pvp de keyıflı pve de cogu meslek duzenlemesı yapıldı kalanlarda yapılıyor. pvp sıstemı beklıyoruz kı o ayrı bı gaz olacak. ugrasacak cok sey var ama bız daha fazlasını ıstıyoruz onuda getırıyor zaten adamlar. dedım ya bu oyun herkese hıtap etmez. hıtap edenlerde aslanlar gıbı masallah kapısıyor ortamda. ally guıldler ve karsı factıon guıldler var. kesen kesene.

olay bıraz guıldde bıtıyor gıbı. ıyı bır guıldle yola devam oyundan alınacak tadı hazzı yukseltıyor.

sonuc patlayan oyun degıl. ıcınde patlayan ınsanlar oldu. yukarda arkadasın dedıgı gıbı, oyuna bı gaz gelenler bıraktı gerıde kalanlar severek oynadıgı ıcın su an oyun cok daha tatlı. daha fazla content ıhtıyacı var ama content eksıklıgı ınsanı daha yaratıcı yapıyor bana swg gunlerımı hatırlatıyor.

mılyon tane content ıle sadece baglı oldugun guıld ıle oraya buraya kosturacagına, eksık contentle daha fazla sosyallesıp. muhabbete sohbete verıyon kendını mısal dun 9 da gırdım 2 de cıktım oyundan ve karakterı old tarantıa trade housedan dısarı cıkaramadım. onca saat muhabbetle gecmıs. bıde cıvırlara kur yapmakla gectı tabııı :) pek ısvelı hatunlar var .
oynayacagın oyundan ne ıstedıgınebaglı hersey. eskıden oynadıgım oyunları dusununce starwars fanatıgı olmam sebebıyle o ılk donemkı swg 1 numarada olmakla beraber. conanında gonlumde yerı doldurulamaz bır yerı oldu. daha onceden oynadıgım hıc bır oyunu aramıyorum ah ah dıe.
kı onumuzdekı hafatadan ıtıbaren 80 kısılık yerlı guıld ıle ve lvl 80 kalabalıgı ıle oyuun bızım ıcın cok daha fazla kapı acacak durumda.

su an cok ıstekle bekledıgım pvp update kı cok kısa bı surede gırecek. rank pesınde kosmak olacak ve rank ıcın ne mınıgamlere ne de baska seylere ıhtıyacımız olmaması acık alan pvpsının koruklenmesı ıle sıeage ler oy oy oy derım.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhammer beta testlerine bakılırsa burda oyunu sabırsızlıkla bekleyenlere göre patladı.oyungezer veya levelda ki online bölümü sorumlusu arkadaş oyunda atmosfer olmadığı oynanablirlik ve diğer unsurlarında normal olduğunu,beklenilen gibi muhteşem bir şey olmadığını vurgulamış.Yani şurda bilinç altlarında aoc yi wow la kıyaslayıp buglara 15 gün dayanamayıp oyunu bırakan insanlar umarım warhammer da hayal kırıklığınada uğrarlar ki bu kadar çabuk bazı şeyler tüketilmez.Bence bi topiğin önemi warhammer çıktıktan sonra çok daha fazla önem kazanacak, zira aoc warhammera göre daha az "patlak" bir oyun olacak.Şu anda bunları betaya katımış arkadaşlardan duyuyorum.Yani kısacası aoc bana göre patlamadı,sadece zamana ihtiyacı var wowun ilk günlerindeki sınırsız fear atma olayını unutanlara ve önyargılı arkadaşlara duyurulur
Sosyal ağlarda paylaş

Ben warhammer betasındayım, wow oynarken aoc oynamam warhammer a direk geçeceğim derken betasından sonra kendimi aoc'de bulmamın oyunun tek düzeliği ve şans etkisinin çok büyük etkisi var. Belki release'e kadar toparlanır ama ben şahsen şuan Aoc bile oynamıyorum, Ao ya döndüm nostalji yapıyorum =P
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Ben warhammer betasındayım, wow oynarken aoc oynamam warhammer a direk geçeceğim derken betasından sonra kendimi aoc'de bulmamın oyunun tek düzeliği ve şans etkisinin çok büyük etkisi var. Belki release'e kadar toparlanır ama ben şahsen şuan Aoc bile oynamıyorum, Ao ya döndüm nostalji yapıyorum =P

Aoc de Aquilonia ya gel sana garanti ediyorum ortamımızdan keyif alıcaksın.Birbiriyle anlaşamayan noob bebeler yok. herkez belirli yaş üstü. Çok keyifli bir ortam var dostum beklerim A.hun EMpire

Şunuda belirtmek isterim oyundan ümidinizi kesmeyin bu oyun ekimde EPEY düzelerek karşımıza çıkacak. çok büyük değişiklikler ve sıkıcı döngüler gideriliyor. pvp sistemi sağlam bir şekilde geliyor yeni itemlar yeni raidler ve yepyeni bir bölge karşımıza gelicek. Guildcityler daha şenşakrak bir moda bürünecek. RVR ler bizlere daha çok şey kazandıracak.AYRICA. DX10 uyumluluğu ile beraber Aoc altın tahta olmasada gümüş tahta oturacak
Sosyal ağlarda paylaş

s@lince said:
zira aoc warhammera göre daha az "patlak" bir oyun olacak.

aoc un ilk ayindaki bug lar :

* stat lari hicbirinin calismamasi ( bir rpg oyununun temel tasi nedir ? )

* lvl 40 kusurden sonra content in bitmesi, 80 e kadar devamli olmasa bile grind in cok olmasi. Bu bahsettigim grind, everquest grind i degil, orada en azindan gidilecek yerler belliydi 2-3 lvl boyunca bir dungeon a girer, hem item hem mob eglenerek ama ayni yerde saatlerce keserdin. Burada ise kesecek mob bulunamadigi zamanlar oldu, 4-5 lvl ustu kesmek zorunda kalanlar vardi.

* dungeon larin neredeyse hepsi bug li idi. Boss'lar ya cok gucsuz, ya mal mal bakiyordu, item dusurmeyenler coktu. Dunyanin bir ucundan agro lanmis mob lar gelirdi.

* Crafting.. hic calisti mi ? gemcutter larin bug i client crash yaptirdi. Haftalarca gathering de ot toplayamadik.

* Sehirler.. o kadar para, emek karsiliginda yapildi, ama bazen bina cikmadi, resource lar cope gitti.

* Lag, spike, oyundan dusmeler saymiyorum, bu bir genel ilk cikan mmo sorunu, eksiksiz bizi sasirtmadi oyun.

* Female dps - animasyon sorunu.

* Mount larin , normal kosu hizinda olmasi.

Yukardakilerin cogu, en basit bug lar. Bug bile degil, resmen yapilmamis, hazir olmadan, denenmeden cikmis kisimlar.

Bende aoc oynamak istiyorum, yuksek lvl lara geldim biraktim duzelene kadar.

War beta oynuyorum, yukardaki EN BASIT bug larin hicbiri yok, bu yuzden patlama konusunda AOC un yanina baska bir oyun yaklasamaz ( bug larin en temel seyler oldugunu dusunursek )
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdığın çoğu buglar şu anda hallolmuş vaziyette content eksiklği dışında.Zaten ben dikkat edersen oyun süper demiyorum elbette abuk sabuk buglar vardı ilk başlarda.Ancak şu anda oyunda ciddi iyileşmelerde var ki oynanabilirliği arttıran şeyler bunlar.Ancak yinede yeterli değil tabikide.Öte yandan warhammer çıktığında çok bişey beklemeyin diye söylyürom.Alınan beta yorumları ve gelinen son noktada kimse warhammerın yeni bi "WOW" olacağı kanısında değil ki buda funcomın ilerisi için hala bir şansı olduğunu ve yeni başlayacak oyuncuların aoc ye şans vermeleri gerektiğini vurgulamak istiyorum.Sonuçta AOC forumlarına ve communitylerine oyun ile ilgili her topiğe "sallayın aoc'yi WAR IS COMING" yazan arkadaşların gözünde bu tartışmayı ele alırsak warhammerın hayal kırıklığı olma şansı çok yüksek.
Sosyal ağlarda paylaş

bi yerden sonra archlord oynar gibi grind edip duruyoruz. bugları bi kenara atarsak, ki bi bazılarının hakkından gelmişler anladığım kadarıyla, yinede içerik olarak oldukça eksik.

yani lotr onlineda orta dünya gibi süper bir kaynak vardı yararlanamadılar hakkıyla, age of conan da yine hyboria gibi süper bir kaynak var gene yararlanılamıyor olması gerektiği gibi.

lore olsun, karakterler, yaratıklar, ırklar herşey hazır. konu desen, quest desen ilham alınacak zilyon tane çizgiroman yazılıp çizilmiş. oyunun art kısmını zaten hiç lafım yok. ama bu mudur yaw bu oyunun hakkı? biraz oynanabilirlik katar insan şuna, bu kadar mı zor.

warhammerdan da ümitli değilim, harbi doğru dürüst mmo yok piyasada daha gelecek gibi de gözükmüyor. gerçi bütün bu oyunların şanssızlığı karşılarında WoW gibi bir rakip olması ama, WoW da baydı be artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Çok ağırdan alıyorlar, bu kadar eksik ile bu kadar ağır hareket edeceklerini beklemiyordum şu büyük patch ve pvp eklentileri için bu haftada yok haftaya yapacağız dediler, eh ne ya bu 3 haftada 1 patch e mi düştük şimdi.

ben neredeyse hergün official forumlarda hem anatolian hun empire hakkında yazılar yazıyorum hemde hergün developer yazılarını tapik edip eleştirilerde bulunuyorum. şimdi ben bu boş lafları niye dedim. Aşağı yukarı hergün kontrol ediyorum demek istedim.Artık patchler 3 haftada bir geliyor diyorsun haklısın. fakat bunun böyle olmasının tek bir sebebi var oda developer timin artık büyük ölçüde oyunudüüzeltecek hatasız iyice kontrol edilmiş patchler çıkarma isteğidir. şuanda pek çok patch bitmiş durumda fakat bunları iyice test ediyorlarki ETSİNLERDE kanımca ben ve benim gibi düşünenler bekler çünkü hızlıca düzelticez diye hatalı yamalar çıkarıcaklarına Düzgün yama çıkarma politikalarını destekliyorum. Dediğim gibi epey büyük bir patch bizi bekliyor. :) umudunuz kırılmasın Conan forever
Sosyal ağlarda paylaş

Isin RP'sinde olanlara, Age of Conan'nin Hyberia'sinda olmaktan zevk alanlara lafim yok. Onlar ufak tefek sayisiz bug'lara aldirmadan olayin zevkini alarak oynuyorlar.
Ancak buyuk bir kisim sirf oyun oynamak icin oynuyor. Benim gibi gunde 2 saatlik bos zamanlarinda yada uzun saatler boyunca oyundan maksimum zevki almak istiyorlar. Bu tarz oyuncularin genelde hatalara tahammulu olmuyor.
Aoc cok sorunlu, hatalarla dolu basladi. Wow'un ilk zamaniyla karsilastirmamak lazim cunku bu 4 sene onceydi. Oyuncularin beklentileri artik cok yukarilarda. Piyasada o kadar cok ucretsiz iyi denebilecek MMORPG varki insanlar Cd'sine para vedigi, aylik odeme yaptigi oyundan daha fazlasini bekliyor.
Hadi buglari, hala calismayan featleri vs. bosverin hala cok buyuk content eksikligi var. 2 ay once lvl80 oldum. Khes'te pvp yapmaktan, haftada 1-2 kere guildcek raid yapmaktan baska yapacak birsey yok. Guild'ler de hizla bosalmakta. Dengesizlikler yuzunden PvP de yapmiyorum lvl80'le. Gemsiz dusuk lvl pvp daha eglenceli. Alt karakterim lvl 60 oldu nerdeyse ve lvl80'le oldurdugumden 2 kat fazla oldurmus durumdayim.
Sosyal ağlarda paylaş

walla her problemini geçtim 30 dakika kontörlü aoc benim için

30 dakika sonra ekran kartım hata vermeye başlıyor , grafikler sapıtıyor ve makineye reset atmadan düzelmiyor çünkü resmen makine kitleniyor (grafik sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve yeni den başlatıldı.)

eskiden yoktu böle bişi sonradan türedi ilginç yani zorla oynama lan diolar :) peki abi napiim yani eheheh (8800gt ekran kartı psu 480w tagan)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...