Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa Yakası'na dev isim ( Yeni Sezon , Yeni Yüzler )

Pakize

Öne çıkan mesajlar

en sevdiğim adam şesu idi o gitti.rutkay aziz ztn hep favori :)

dizide hiç bir olayı olmayan sarp apak gitmeli bence.belki başka bi karakteri oynasa daha ilgi çekerdi ama.şesudan sora asla yerini doldurmadı.adamın hiç bi hareketine gülemedim şu ana kadar.cok pis dalarım rock 4 evet.başka bişi yok :)mimikler falan hep aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

denge kurucu karakter o.

Herkes manyak olmamalı dizide, arada normal adam da lazım, aslı-cem gibi, tanrıverdi gibi.

Son dönemde bozuldu denmesinin en büyük 2 sebebinden biri zaten gerçekçiliğinden taviz vererek iyice karikatürizeleşmesi.

Burhan Altıntop karakteri mesela. İlk geldiğindeki abaza, şark kurnazı, sapık, içten pazarlıklı hali şimdiki ortam şebeği maymun halinden kat kat başarılı bir karakterdi. Ama sevildikçe abartıldı abartıldıkça sınırları kalktı şimdi iyice gerçek dışı abuk bi karakter oldu. Her kızın memesini bacağını elleyen, sapık hali gitti, efemine gay bi hal geldi. Şark kurnazlığı iyice mizah unsuru olarak yıpratıldı falan.

Diğer sebep de zaten bununla paralel olarak havasının iyice değişmesi dizinin. İlk sezonların en parlak karakterleri yaprak ve fatoş iyice geri planda kaldı. Ne fatoşun aşk maceraları ve erkeklerle maceraları kaldı geriye ne de yaprakın bitkisel duruşu ve utangaç hali. En temel özellikleri bile birkaç bölümde bir teğet geçilmek dışında işlenmiyor, silindiler. Dizideki ideal erkek rolündeki cem aynı şekilde iyice kayboldu zaten şu anda. Bütün bölüm 2-3 replik söylüyo ya da söylemiyo. Otoriter aile babası figürü takı kursuna gidiyo vs. Havası komple değişince insanlar yadırgıyor haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

ama işte şesunun yerini dolduramadı.

sen diyince aklıma geldi.ben burhana nie artık gülmüyorum diodumda.evet o ilk zamanlarda harikaydı burhan.şesuyla birlikte altına kaçırttırıodu.hakkaten dediğin gibi maymun oldu şimdi.yani bi spor salonu olayı falan.ofiste işkolikler terapisinin oldugu bölüm.

cem normal olmasına ragmen onun dialogları hakkaten baya komik oluodu
Sosyal ağlarda paylaş

Sesunun yeri neymis ki allah askina. Hala Sesu diyen mi var. Ata demirer de geldi cünkü kavgali oldugu bayan oyuncu ayrildi (ismini unuttum bi an) Yoksa oda gelmiycekti. Bu dizi basarisini kanitladi bence. Ve sistemini de oturttu, her yeni sezonda yeni isimler, her yeni sezonda giden isimler oluyo. Bakarsiniz bir sonraki sezon Burhan ayrilir. Olmayacak sey degil. Carsamba aksami caniniz Yaprak dökümü izlemek istemiyorsa, acin izleyin, gülün eglenin. Komedinin eleskirisi olmamali. Komik buluyorsan izlersin, bulmuyorsan izlemezsin. Sonucta yillardir yasayan bi dizi, dizi karakterlerinin kisiliklerinin de degismesi olasi. Mesela Burhan, abarmasi normal, beni de okadar itip kaksalar ezseler bende o hale gelirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir dizinin belli bir ölçüleri vardır. Mesela Gazanfer Özcan höd dese kızı,karısı,oglu korkardı şimdi şamar oglanına döndü,Gülemiyosun. Kim ne derse onu yapiyor salak gibi.

Bu arada yeri dolmuyacak kişiler tabiki vardır... Aslını iddia etmekte komik yani. Bir Rutgay Aziz daha yok yeri dolmazda...
Sosyal ağlarda paylaş

tutarlılık. En azından bi miktar tutarlılık.

Başarılı sitcom'lara bakarsan hiçbirinde ana karakterler bu kadar değişim geçirmiş değiller. Ne bir Barney Stinson, ne bir Ross Geller ne bir John Dorian. Hep tutarlılıklarını sürdürdüler. Bu sayede de halkın zaten sevip beğendiği halleriyle (10 sezon, 7 sezon ve 4 sezon + devam ediyor) zirvede kaldılar uzun süre.
Sosyal ağlarda paylaş

Dogru tespitler yapilmis. Mesela Volkan'in Burhan'i 10 kere dovmesi lazimdi. Ama "cik disariii" diye bagirmaktan baska bisey yapmiyor. Bu tip karakter degisimleri yurt disinda cok gorulmez, esneye bilir karakter ama temelleri aynidir.

Ayrica ben Humeyra'nin gitmesiyle bosluk olacagini dusunmemistim, netekim olmadida. Gulse birsel cok akillica bir hareketle Osman'in hala'sini soktu devreye. Bence gayet yerinde bir hareket.

Dizi bitsin diyenlerede "size ne?" demek istiyorum, hala izleniyor, hala eglenceli. Birakin devam etsin. Prison Break degil ki bu bir konuyu takip etsin, bitincede bitsin. Komedi iste.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...