Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa Yakası'na dev isim ( Yeni Sezon , Yeni Yüzler )

Pakize

Öne çıkan mesajlar

Hümeyra ve Vural Çelik'in diziden ayrılmasıyla Avrupa Yakası kan kaybeder derken, yeni gelen isimle bu düşünceyi çürüttü. Diziye önümüzdeki sezon büyük usta Şener Şen'in katılacağı haberi kulislere sızdı.

ANTEP'TEN GELİYOR

Gazanfer Özcan, Tolga Çevik, Engin Günaydın ve Binnur Kaya gibi birçok oyuncuyu kadrosunda barındıran diziye Türk sinemasının usta isimlerinden Şener Şen de dahil olacak.

Bugüne kadar yer aldığı her projede büyük başarı elde eden ve oyunculuğuyla 7'den 70'e herkesin takdirini kazanan Şen, Sacit ve Makbule'nin Gaziantep'ten İstanbul'a gelen babasını canlandıracak.
Sosyal ağlarda paylaş

avrupa yakasına cogu kişi laf edio ama bence suana kadar yapılmış en komik dizimiz.birisi daha iyisini yapana kadar en iyisi bu bence.

zaman zmaan sıksada bikaç bolum sora hemen toparlıyo dizi.dizi zaten geyik yani başka bi amaçla izlenmez.oturcan gülcen ve unutucaksın.

ben son 2 sezonu surekli izleyemedim.eski bölümlere denk geliyorum yada bzen yeni.oturup izliyorum gülüyorum.insan bişi kaybetmio yani izleyince :).

şener şen yakışır.vural çelik e üzüldüm
Sosyal ağlarda paylaş

LasT_SuRviVoR said:
bokunu çıkardılar tadında bırakın ya şener şenide harcamasalar bari

yahu dizi konulu bi dizi değil ki saçmalasın.makara geyik.dizide 1 kere gözüken ününe ün katmışken şener şen gibi bi adam nasıl harcansın :)

elin gavuru 50 sezon friends dizisi yaparken güzel olur türk yapınca boku cıktı :)

zaten kaliteli diziler yokken bari 3-5 güzel dizimizide karalamayalım :)

sevmiyo olabilirsin.ama bok atmaya karşıyım
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

elin gavuru 50 sezon friends dizisi yaparken güzel olur türk yapınca boku cıktı :)

Friends 10 sezon, 1 bölüm 20dk, 1 sezon 24 bölüm; son sezon 18, yani toplamda 234 bölüm = 78 saate denk geliyor.

Avrupa Yakası 5 sezon, her sezon 20 bölüm desek (kesin bilmiyorum), bölüm başına 90 dk. falan heralde (belki daha fazladır), reklamsız uzunluğu; buda 100 bölüm = 150 saat eder.

Yani sözün özü, dünya televizyonlarının en iyi sitcom larından biri 78 saat sürmüş, bizimki (sitcom demeyebiliriz tabi artık) 150 saat.

Amerikalılar "You do the math" der ama onu da ben yaptım senin için.
Sosyal ağlarda paylaş

Tatlı Hayat aşağı alır.

Ama Avrupa Yakası özgün, o açıdan ezer bence. İzlemem ama özgünse ve ona yakın derecede komikse bence çok büyük başarı.

Espriler bazen bayık geliyo, özellikle tiplemelerle espri yapılması sit-com janrına uygun değil kanımca. Yani Burhan yada Gaffur falan hep aynı tarzda laflar, hareketler. Bu şekilde güldürmek yerine durum komedisine ağırlık verseler hakkaten imba olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...